Ryan Strome Slashing against Jack Eichel
2 min.

Sestřih zápasu

Rangers se vrací na východní pobřeží a míří k Niagarským vodopádům

V brance Rangres by se měl opět představit Alexandar Georgiev, který se pokusí zabránit tomu, aby Sabres nezískali dvě výhry v řadě. Na to čekají od prosince loňského roku.

Přes dva měsíce Buffalo nevyhrálo dva zápasy v řadě. Naposledy se jim to povedlo 11. a 13. prosince. Od té doby měli Sabres devět šancí na založení série, ale bilanci z těchto zápasů mají 0-7-2. V posledních pěti zápasech střídali výhry a prohry (3-1-1).

Alexandar Georgiev povede do souboje o body Rangers, kteří v posledních osmi zápasech mají bilanci 3-4-1 a před tím vyhráli 4 z 5 utkání.

Proti Buffalu Rangers vyhráli pět z posledních šesti střetnutí.

Koho sledovat

Mika Zibanejad v posledním zápase ve Winnipegu vstřelil další dvě branky. V posledních sedmi zápasech jich dal osm. V posledních 13 zápasech pak nasbíral 21 bodů (13+8).

Jack Eichel z Buffala získal 12 bodů (3+9) v posledních 10 zápasech včetně 8 bodů (2+6) v šesti po osbě jdoucích zápasech.

Stručně

Rangers vypustili ranní rozbruslení. Mats Zuccarello v posledních dvou zápasech bral čtyři asistence a má 19 bodů (5+14) v posledních 12 zápasech.

V posledních 11 zápasech mají Rangers slušnou úspěšnost na přesilovkách - 33 %, když využili 10 ze 30 příležitostí.

Rangers z posledních sedmi zápasů dokázali pětkrát vstřelit alespoň tři branky.

Bogosian se vrací po zranění do sestavy Sabres. Sheary ve dvou vzájemných zápasech této sezóny vstřelil Rangers tři branky. Sabrel zlepšili obranu a v posledních třech zápasech obdrželi jen pět branek. Předtím inkasovali 17 branek ve třech zápasech.

Rangers zasypali Buffalo šesti góly

Filip Chytil si, po rozmluvě s trenérem, odkroutil zápas jako zdravý náhradník. Také Joe Thorton by ve své nováčkovské sezóně několik posazen na tribunu a kam se dopracoval. Do dnešního zápasu platilo, že domácí tým ve vzájemných zápase této sezóny vyhrál. Dnes se to zlomilo.

První třetina, první střídání první řady a první velká šance Rangers. Skákající puk v brankovišti ale odpálila domácí do bezpeční.

Navíc ještě v první minutě byl vyloučen Adam McQuaid za nedovolené brnánění.

V oslabení trefilo domácí Buffalo tyčku a až s vypršením trestu si zapsalo dvě střely na branku.

Sabres přesilovka nabudila a dál testovali pozornost obrany Rangers a

Po čtyřech minutách šli Rangers do vedení. Connor Brickley se po buly dostal před Ullmarka, ale gólman puk zastavil. Následně se k puku dostal Brendan Smith, který byl zahákovaný a puk ztratil. Nicméně domácí se ho nezmocnili, první ho našel Boo Nieves, který střelou do horního růžku vystřelil Rangers vedení 1-0.

V sedmé minutě pak na delší dobu uzavřeli Rangers Buffalo v jejich obraně, ale vystřelili jen jednou a na Stromovu střelu Ullmark viděl a neměl s ní problém.

Osm minut před koncem třetiny se pak za záda obrany Rangers dostal Girgensons, ale také díky pomoci Marca Staala mu blafák nevyšel.

A tak trestali Rangers. Nejprve se do šance dostal opět útok Boo Nievese, ale z gólu se radovala třetí řada. Namestnikov vypálil od modré a Jesper Fast puk tečoval mimo dosah domácího brankáře.

Buffalu se stav 0-2 moc nelíbil a domácí hráči se snažili o korekci. Proti byl ale v brance Rangers Alexandar Georgiev a dobře pracující obrana.

Tři minuty před koncem měli Rangers také kliku po odrazu puku od mantinelu, který Georgiev trochu podcenil a málem si ho srazil do branky. Ale stav se neměnil a nestalo se tak ani do konce první třetiny.

Domácí vpadli do druhé třetiny a výsledkem bylo snížení již po 53 vteřinách. Zpoza brány dostal přihrávku nekrytý Jeff Skinner a sám proti Georgievovi se nemýlil.

Jenže během minuty Rangers odskočili opět do dvougólového vedení. Předtím ale ještě úspěšně zasahovali oba gólmani. Po buly v útočné třetině Rangers se puk dostal za branku Sabres, odtud přiťuknul Buchnevich a Jimmy Vesey se k puku dostal dříve než obránce McCabe. Nikdo nevěřil, že se puk dostal za záda Ullmarka, ale bylo to tak.

V šesté minutě, kdy hra pomalu ztrácela na tempu, rozezvučel brankovou konstrukci Eichel. Rangers tak stále drželi vedení 3-1.

Dahlin a Pominville byli další z řad střelců Sabres, kteří se marně pokoušeli překonat Georgieva. Na druhé stranu se pak dostal do zakončení Tony DeAngelo, ale ani Ullmark nekapituloval.

Rangers dobře napadali a lépe bruslili. Brendan Smith a Connor Briclkey se pak málem dostali do zakončení, ale Smithova přihrávka přes obranu neprošla.

Vladislav Nametnikov byl velmi aktivní. Ve dvanácté minutě zavážel puk za branku, udělal rychlou stopku a snažil se překvapit Ullmarka u první tyčky. Domácí brankář se však neunáhlil a první tyčku si pohlídal.

V dalším střídání se Kevin Hayes a jeho společníci usadili v útočné třetině. Hayes si krásně umí pokrýt puk a obkroužit klidně celou třetinu. Bohužel z tlaku byla jen jedna střela, ne moc přesně umístěná. Ullmarkovi sice puk vypadl, ale domácí obrana si s ním poradila.

Pět minuty před koncem třetiny byl vyloučen Boo Nieves, když vyhodil puk mimo kluziště. Druhou domácí přesilovku domácí využili. Svůj druhý gól v zápase přidal Jeff Skinner. Ještě před tím střílel od modré Ristolainen, pak měli Sabres problém se vůbec do útočné třetiny dostat. Další pokus však již vyšel. Ač to nevypadalo nebezpečně, puk se nakonec dostal k volnému Skinnerovi, který z vršku pravého kruhu zamířil naprosto přesně.

Před koncem třetiny byl ještě vyloučen Kevin Shattenkirsk, ale přesilovku domácích přerušila přestávka.

Přes velkou šanci Jacka Eichela a Rasmuse Dahlina domácí přesilovku nevyužili.

Na druhé straně se do střelecky výhodné pozice mezi kruhy dostal Mats Zuccarello, ale těsně netrefil branku.

Pět minut se občas vystřelilo na Georgieva, jinak se nic moc nedělo.

V páté minutě byli domácí velmi blízko vyrovnání, ale hned z protiútoku také mohli inkasovat. Jimmy Vesey trefil z blízkosti jen betony domácího brankáře. Ve třetí třetině to byla první střela Rangers.

Osmá minuta přinesla vzruch v podobě krátké bitky DeAngela a Okposa. Okposo srazil u mantinelu Zuccarella a DeAngelo dokázal Okposa pak poslat na kolena. Domácí hráč odešel na ošetření.

Před polovinou závěrečné třetiny Shattenkirk přišel o puk u vlastní branky. Thompson se tak dostal zcela sám ke střele, ale Georgiev se nepohnul a střela domácího hráče našla pouze připraveného gólmana.

Connor Brickley byl v jedenácté minutě blízko gólu.

Tempo opět trochu narostlo. Není se co divit, Buffalo chtělo vyrovnat a otvíralo zadní vrátka. Dalším Rangerem, který mohl navýšit vedení byl Ryan Strome. Ale ani jemu se to nepovedlo.

Poslední pětiminutovka přinesla rozuzlení a radost pro Rangers.

Hayesova lajna se usadila v útočné třetině, Kevin Hayes střílenou přihrávkou našel u tyčky Pavla Buchneviche a ten lehce tečoval za záda Ullmarka.

Po osmi vteřinách za domácí brankou chyboval Ullmark, kdy se snažil zastavit puk za brankou, ten se ale odrazil před ní a osamocený Namestnikov dal pátý gól Rangers.

Sabres ještě zkusili hru bez gólmana, ale gól nevstřelilo.

Svůj druhý gól přidal Vladislav Namestnikov minutu před koncem do prázdné branky.

Zápas proti Buffalu měl tak i potřetí v sezóně dvougólové střelce.