Drby

Chystá se velká výměna? Rangers se motají okolo trojky draftu

Podle mnoha novinek, spekulací, řečí nebo tweetů se děje v organizaci Rangers nyní něco velkého. Jezdci včele s Jeffem Gortonem se prý velice intenzivně, podle mnohých až agresivně, zajímají o trojku draftu 2013 Jonathana Drouina. Ten nyní vyznává barvy Blesků z Tampy Bay, avšak veřejným tajemstvím je, že se mu tam nelíbí. Došlo to dokonce tak daleko, že po nedávném odeslání na farmu (už po několikáté) Allan Walsh, jeho agent, odhalil, že generálnímu manažerovi Tampy, Steveovi Yzermanovi, leží na stole žádost o výměnu. Už od listopadu.

Novinář Larry Brooks má jasno: Martin St. Louis na Manhattanu končí

Manželství mezi Martinem St. Louisem a New York Rangers skončilo. S odkazem na několik zdrojů to napsal vždy dobře informovaný novinář Larry Brooks z listu New York Post. Čtyřicetiletý křídelník, jenž se 1. července stane volným hráčem, se podle deníku zároveň nechal slyšet, že se v žádném případě nechystá do hokejového důchodu.

Martin Hanzal do Rangers?

Pomalu, ale jistě se blíží poslední den přestupů v NHL. S tím přibývají i spekulace o možných výměnách na poslední chvíli. Chybět nemohou samozřejmě ani Rangers. Ti nutně potřebují třetího centra, který umí na vhazování a umí vystřelit. Tím pádem by se Kevin Hayes posunul na křídlo. Horlivě se na různých fórech, ale i na webových stránkách diskutuje, kdo by mohl přijít. Nejvíce se objevují dvě jména. Jsou to spoluhráči a jsou to Antonie Vermette a Martin Hanzal.

V hledáčku Rangers se ocitl Martin St. Louis

Zvučnou posilu by do týmu Jezdců rád přivedl Glen Sather. Podle informací Larryho Brookse z New York Post či komentátora newyorského rádia WFAN Boomera Esiasona, který v minulosti jako první předpověděl výměnu Klein-Del Zotto, si generální manažer Blueshirts vyhlédl Martina St. Louise z Tampy Bay. Na jih USA by výměnou za zlatého medailistu ze Soči měl putovat Ryan Callahan, se kterým se Rangers nemohou dohodnout na nové smlouvě. Dál se však informace rozcházejí, zatímco Esiason tvrdí, že je výměna již prakticky hotova a St. Louis by dokonce mohl za Rangers nastoupit již ve čtvrtek proti Chicagu, Brooks na základě svého zdroje uvádí, že GM Tampy Steve Yzerman výměnu shodil ze stolu.

Jednoletá smlouva s Rangers je na spadnutí, tvrdí agent Frolova

To by nebyl Glen Sather, aby se na volném trhu hráčů nepokusil ulovit velkou rybu. Prezident a generální manažer newyorských Rangers se podle ruského portálu sovsport.ru blíží dohodě s Alexandrem Frolovem. Informuje o tom hráčův agent Sergej Isakov, který dodává, že by se mělo jednat o jednoletou smlouvu.

Ačkoliv je podle ruských zdrojů kontrakt téměř uzavřený, kanadské stránky TSN.ca tvrdí, že obě strany jsou stále v jednání.

Pokud by se Frolov s Rangers dohodl na jednoletém kontraktu, jednalo by se o podobnou smlouvu, jakou si před minulým ročníkem vysloužil Maxim Afinogenov. Ten kývl na jednoletý kontrakt na 800 tisíc dolarů od Atlanty. V případě Frolova by se ale zřejmě jednalo o vyšší částku.

Rangers si dělají zálusk na Willieho Mitchella

Zadní řady newyorských Rangers mohou v nejbližších dnech potkat změny. Podle několika hokejových novinářů píšících na společenskou síť Twitter je prezident manhattanského klubu Glen Sather blízko podpisu smlouvy s Williem Mitchellem, který poslední čtyři sezony odehrál za Vancouver. Zároveň visí na vlásku nový kontrakt pro Marca Staala, jenž je stále chráněným volným agentem.

Malíkův osud je v Renneyho rukách

Ve čtvrtek večer se vyrojily zprávy spekulující o situaci kolem obránce Rangers Marka Malíka. Naší redakci se nyní podařilo vypátrat další informace k poslednímu dění.

Aktuální události jsou výsledkem postupného stupňování sporu mezi Markem Malíkem a Tomem Renneym. Zkušený obránce se letos musí potýkat se značnou (a v některých případech až přemrštěnou) kritikou ze strany novinářů a fanoušků, což by nutně pocuchalo nervy i tomu největšímu flegmatikovi. Navíc se v této sezóně začal k Malíkovi otáčet zády i Renney, který mu v uplynulých dvou letech hodně důvěřoval. Letos ovšem kouč nemá trpělivost s kolísavými výkony ostravského rodáka a Malík se už několikrát nevešel do sestavy. S tím se hráč zvyklý být jedním z nejvytěžovanějších mužů týmu pochopitelně těžko mohl smířit a mezi ním a trenérem začalo vznikat napětí.

Marek Malík bude možná v nejbližších hodinách vyměněn

Spekuluje se o tom už hodně dlouho, nyní by se to mohlo stát skutečností. Poslední zprávy z Ameriky hlásí, že se Marek Malík nezúčastnil dopoledního tréninku. Jisté je, že večer proti Atlantě nenastoupí (do sestavy se vrátí Paul Mara) a protože Malík stejně jako celé mužstvo zahrál naposledy proti Atlantě velmi dobře, nezdá se pravděpodobné, že by se ho Tom Renney rozhodl jen tak vyřadit ze sestavy. Navíc ze šatny Rangers zmizela většina Malíkovi výstroje.

Tom Renney na otázky novinářů ohledně Malíkovy situace nebyl příliš sdílný: "Právě teď je to interní záležitost. Malík je stále hráčem Rangers." Avšak na otázku, zda český obránce bude hráčem Jezdců až za pár hodin vyjedou Blueshirts k utkání proti Atlantě, odmítl už odpovědět. Stejně tak se nevyjádřil k dotazu, zda nebyl Malík suspendován týmem, což by také mohlo vysvětlit jeho absenci na tréninku a zmizení jeho věcí v kabině.

Dellapina: Rangers zahájí příští sezónu v Praze!

Vleklá jednání o tom, kde odstartuje příští ročník NHL a které týmy novou sezónu zahájí, jsou zdá se konečně u konce. A to u konce velice šťastného, alespoň tedy pro české fanoušky Blueshirts. Jezdci by totiž měli příští rok vstoupit do základní části dvojutkáním proti Tampě Bay v Praze. Vedení ligy přitom rozhodlo šalamounsky a tak se budou radovat i obyvatelé švédského Stockholmu, kde se dvakrát na přelomu září a října střetnou Pittsburgh a Ottawa. Sezóna 2008/09 se tak zahájí v obou metropolích, které měly o zápas NHL eminentní zájem. Alespoň to tedy tvrdí John Dellapina.

Platnost uložené stránky vyprší: 10. 7. 2020 08:19:17