Drby

Chystá se velká výměna? Rangers se motají okolo trojky draftu

Podle mnoha novinek, spekulací, řečí nebo tweetů se děje v organizaci Rangers nyní něco velkého. Jezdci včele s Jeffem Gortonem se prý velice intenzivně, podle mnohých až agresivně, zajímají o trojku draftu 2013 Jonathana Drouina. Ten nyní vyznává barvy Blesků z Tampy Bay, avšak veřejným tajemstvím je, že se mu tam nelíbí. Došlo to dokonce tak daleko, že po nedávném odeslání na farmu (už po několikáté) Allan Walsh, jeho agent, odhalil, že generálnímu manažerovi Tampy, Steveovi Yzermanovi, leží na stole žádost o výměnu. Už od listopadu.

Novinář Larry Brooks má jasno: Martin St. Louis na Manhattanu končí

Manželství mezi Martinem St. Louisem a New York Rangers skončilo. S odkazem na několik zdrojů to napsal vždy dobře informovaný novinář Larry Brooks z listu New York Post. Čtyřicetiletý křídelník, jenž se 1. července stane volným hráčem, se podle deníku zároveň nechal slyšet, že se v žádném případě nechystá do hokejového důchodu.

Martin Hanzal do Rangers?

Pomalu, ale jistě se blíží poslední den přestupů v NHL. S tím přibývají i spekulace o možných výměnách na poslední chvíli. Chybět nemohou samozřejmě ani Rangers. Ti nutně potřebují třetího centra, který umí na vhazování a umí vystřelit. Tím pádem by se Kevin Hayes posunul na křídlo. Horlivě se na různých fórech, ale i na webových stránkách diskutuje, kdo by mohl přijít. Nejvíce se objevují dvě jména. Jsou to spoluhráči a jsou to Antonie Vermette a Martin Hanzal.

V hledáčku Rangers se ocitl Martin St. Louis

Zvučnou posilu by do týmu Jezdců rád přivedl Glen Sather. Podle informací Larryho Brookse z New York Post či komentátora newyorského rádia WFAN Boomera Esiasona, který v minulosti jako první předpověděl výměnu Klein-Del Zotto, si generální manažer Blueshirts vyhlédl Martina St. Louise z Tampy Bay. Na jih USA by výměnou za zlatého medailistu ze Soči měl putovat Ryan Callahan, se kterým se Rangers nemohou dohodnout na nové smlouvě. Dál se však informace rozcházejí, zatímco Esiason tvrdí, že je výměna již prakticky hotova a St. Louis by dokonce mohl za Rangers nastoupit již ve čtvrtek proti Chicagu, Brooks na základě svého zdroje uvádí, že GM Tampy Steve Yzerman výměnu shodil ze stolu.

Jednoletá smlouva s Rangers je na spadnutí, tvrdí agent Frolova

Alexander FrolovTo by nebyl Glen Sather, aby se na volném trhu hráčů nepokusil ulovit velkou rybu. Prezident a generální manažer newyorských Rangers se podle ruského portálu sovsport.ru blíží dohodě s Alexandrem Frolovem. Informuje o tom hráčův agent Sergej Isakov, který dodává, že by se mělo jednat o jednoletou smlouvu.

Ačkoliv je podle ruských zdrojů kontrakt téměř uzavřený, kanadské stránky TSN.ca tvrdí, že obě strany jsou stále v jednání.

Pokud by se Frolov s Rangers dohodl na jednoletém kontraktu, jednalo by se o podobnou smlouvu, jakou si před minulým ročníkem vysloužil Maxim Afinogenov. Ten kývl na jednoletý kontrakt na 800 tisíc dolarů od Atlanty. V případě Frolova by se ale zřejmě jednalo o vyšší částku.

Rangers si dělají zálusk na Willieho Mitchella

Willie MitchellZadní řady newyorských Rangers mohou v nejbližších dnech potkat změny. Podle několika hokejových novinářů píšících na společenskou síť Twitter je prezident manhattanského klubu Glen Sather blízko podpisu smlouvy s Williem Mitchellem, který poslední čtyři sezony odehrál za Vancouver. Zároveň visí na vlásku nový kontrakt pro Marca Staala, jenž je stále chráněným volným agentem.

Malíkův osud je v Renneyho rukách

RenneyVe čtvrtek večer se vyrojily zprávy spekulující o situaci kolem obránce Rangers Marka Malíka. Naší redakci se nyní podařilo vypátrat další informace k poslednímu dění.

Aktuální události jsou výsledkem postupného stupňování sporu mezi Markem Malíkem a Tomem Renneym. Zkušený obránce se letos musí potýkat se značnou (a v některých případech až přemrštěnou) kritikou ze strany novinářů a fanoušků, což by nutně pocuchalo nervy i tomu největšímu flegmatikovi. Navíc se v této sezóně začal k Malíkovi otáčet zády i Renney, který mu v uplynulých dvou letech hodně důvěřoval. Letos ovšem kouč nemá trpělivost s kolísavými výkony ostravského rodáka a Malík se už několikrát nevešel do sestavy. S tím se hráč zvyklý být jedním z nejvytěžovanějších mužů týmu pochopitelně těžko mohl smířit a mezi ním a trenérem začalo vznikat napětí.

Marek Malík bude možná v nejbližších hodinách vyměněn

MalíkSpekuluje se o tom už hodně dlouho, nyní by se to mohlo stát skutečností. Poslední zprávy z Ameriky hlásí, že se Marek Malík nezúčastnil dopoledního tréninku. Jisté je, že večer proti Atlantě nenastoupí (do sestavy se vrátí Paul Mara) a protože Malík stejně jako celé mužstvo zahrál naposledy proti Atlantě velmi dobře, nezdá se pravděpodobné, že by se ho Tom Renney rozhodl jen tak vyřadit ze sestavy. Navíc ze šatny Rangers zmizela většina Malíkovi výstroje.

Tom Renney na otázky novinářů ohledně Malíkovy situace nebyl příliš sdílný: "Právě teď je to interní záležitost. Malík je stále hráčem Rangers." Avšak na otázku, zda český obránce bude hráčem Jezdců až za pár hodin vyjedou Blueshirts k utkání proti Atlantě, odmítl už odpovědět. Stejně tak se nevyjádřil k dotazu, zda nebyl Malík suspendován týmem, což by také mohlo vysvětlit jeho absenci na tréninku a zmizení jeho věcí v kabině.

Dellapina: Rangers zahájí příští sezónu v Praze!

Sazka ArenaVleklá jednání o tom, kde odstartuje příští ročník NHL a které týmy novou sezónu zahájí, jsou zdá se konečně u konce. A to u konce velice šťastného, alespoň tedy pro české fanoušky Blueshirts. Jezdci by totiž měli příští rok vstoupit do základní části dvojutkáním proti Tampě Bay v Praze. Vedení ligy přitom rozhodlo šalamounsky a tak se budou radovat i obyvatelé švédského Stockholmu, kde se dvakrát na přelomu září a října střetnou Pittsburgh a Ottawa. Sezóna 2008/09 se tak zahájí v obou metropolích, které měly o zápas NHL eminentní zájem. Alespoň to tedy tvrdí John Dellapina.

Rychlé zprávy

Jezdci získali Troubu

18. 6. 2019 (11:31:13), mess

Vedeníklubu uspělo v souboji o zisk obránce Jacoba Trouby. Dvacetipěti letý obránce s pravým držením hole přišel výměnou za Neala Pionka a 1. kolo draftu (20. volba celkově) získané ve výměně Kevina Hayese.

Smlouva i pro Reunanena

5. 6. 2019 (19:36:50), mess

Vedení klubu podepsalo dalšího z mladíků a je jím 21 letý Tarmo Reunanen. Ten hrál letos nejvyšší finskou soutěž s bilancí 58 zápasů 6+19. Není jasné zda pujde příští sezónu za moře nebo odehraje další sezónu na hostování v Evropě.

V systému končí dvojice utočníků

2. 6. 2019 (19:35:43), mess

Vedení klubu se trozhodlo nenabídnout smlouvu dvojici útpočníků z Evropy Dominiku Lakatošovi a Danielu Bernhardovi. Na oba z nich takl ztrácá práva a jsou z nich pro NHL volní hráči.

Statistiky

goals

30
Mika Zibanejad
28Chris Kreider
21Pavel Buchnevich
19Ryan Strome
17Jimmy Vesey

assists

44
Mika Zibanejad
26Tony DeAngelo
26Kevin Shattenkirk
24Chris Kreider
20Vladislav Namestnikov

points

74
Mika Zibanejad
52Chris Kreider
38Pavel Buchnevich
35Ryan Strome
35Jimmy Vesey

wins

18
Henrik Lundqvist
14Alexandar Georgiev

Zranění

10. 3. Hájek Libor
vykloubené rameno, do konce sezóny
22. 3. Fast Jesper
zraněné rameno, do oonce sezóny
24. 3. Kreider Chris
zranění dolní části těla, day-to-day

Poslední transakce

18. 6. 2019 Výměna - odchod - Neal Pionk Více...

18. 6. 2019 Výměna - příchod - Jacob Trouba Více...

5. 6. 2019 Podpis smlouvy - Tarmo Reunanen Více...

18. 5. 2019 Podpis smlouvy - Jegor Rykov Více...

3. 5. 2019 Podpis smlouvy - Adam Fox Více...

16. 4. 2019 Podpis smlouvy - Vitali Kravtsov Více...

Tipovačka TOP 5

Uživatel Body 4 3 2 1
1. kolousek 64 1 4 0 48
2. Pogec 61 0 6 0 43
3. Vancelot 59 0 3 1 48
4. hooory 56 1 2 2 42
5. 2610 55 0 6 0 37
Uloženo do paměti: 26. 6. 2019 09:59:26