Komentáře

Chaos s centry, Vigneault nic nezměnil - souhlasit nemusíte

Sezóna začala. Co jiného napsat, že naprosto katastrofálně. Bohužel zatím není vidina rapidního zlepšení ani na doslech natož pak v dohledu. Vedení klubu zatím neučinilo nic, co by změnu mohlo přinést a já tak trochu napíšu myšlenky, které se mi honí hlavou.

Proč to opět nevyšlo? Souhlasit nemusíte

Skončila další sezóna, opět po roce jsme zklamaní sice o kolo dál, ale očekávání byla určitě větší. Co víc mě osobně naplňuje zklamáním je to, že tento tým na postup přes Senátory měl. Bohužel nedokázal dotáhnout dobře rozehrané zápasy a tak píši tyto řádky.

Minimum změn, ale identita může být jiná

Před letošní sezónou se čekaly změny a ne malé. Zatím jich moc neproběhlo. Mimo výměny Brassarda za Zibanejada jsou v podstatě minimální. I tak může být projev týmu výrazně odlišný a to zejména v útočné fázi. Co tedy změny přinesly a napovídají o týmu?

Vyměnit trenéry a omladit tým - souhlasit nemusíte

Sezóna je za námi a před námi skoro dva měsíce čekání na zajímavou fázi v podobě draftu a otevření trhu s volnými hráči. Jenže vedení bude mít napilno už teď. Nejdříve musí rozhodnout, zda zůstane trenérský tým ve stejném složení a následně začne skládat sestavu pro novou sezónu. Škodit mu při tom bude hlavně platový strop. Zde vám nabízím můj názor na očekávaná rozhodnutí.

Neuspěl ani záložní tým, čeká ho velká obměna

Jak už jsem předesílal v minulém článku o záložním týmu těsně po vánocích, záložní tým opět předvedl nevyrovnanou sezónu. Opět nepostoupil do play off a to s výjimkou loňské sezóny od roku 2013 tedy jednou za čtyři sezóny. Může se říct, že se vlastně nic neděje, první tým nám až do letošní sezóny fungoval a každou sezónu byl zapracován nějaký ten mladík do NHL. To bude platit i letos (McIlrath a Lindberg) a pravděpodobně i pro příští sezónu díky Bredy Skjeiovi a možná Pavlu Buchnevichovi.

Nepanikařit, po sezóně jednat - souhlasit nemusíte

Dlouho jsem nepsal, ale nyní mi situace nedá a napíšu svůj názor. Tým nehraje dobře, to je prostě fakt. Díky výsledkům ze začátku soutěže se pořád drží hned za lídry obou divizí ve východní konferenci. Bohužel se situace za námi v tabulce hodně vyrovnala. V rozmezí pár bodů jsou týmy od třetího do devátého místa a o fous dál jsou další dva. Mezi těmito kluby jsou i Jezdci ač jsou momentálně nejvýše z nich, dvě tři prohry za sebou budou znamenat výrazný pokles možná i mimo osmičku pro vyřazovací část.

Chris Kreider je na dobré cestě, aby byl hvězdným powerforwardem

Na Chrise Kreidera začíná spoléhat čím dál více fanoušků manhattanských Blueshirts. Není divu, byl vybrán v prvním kole draftu, má všechny předpoklady k tomu uspět. Má mohutné tělodokáže střílet góly, clonit před bránou a je neskutečně rychlý. Fanouškovský web v zámoří - fulltiltnyr.com – nedávno napsal pěkný blog o roli Chrise Kreidera. Rozhodl jsem se ho přeložit, a tak ho tady máte:

Tanner Glass stanovil nový rekord!

Po přečtení titulku vás určitě musí zajímat, jaký že to rekord stanovil hráč, který je neefektivní, zbytečný a hraje ve čtvrtém útoku, jménem Tanner Glass. Co mohl udělat? Co dokázal? No, nikdo neřekl, že to je rekord v pozitivním slova smyslu. Gratulujeme Tanneru Glassovi, který nyní drží rekord zápasů, ve kterých útočník nedal gól. Číslo k 26. 3. je 56 utkání. Jenom by se hodilo říct, že originál je z fanouškovské stránky a překladatel se s ním ztotožňuje.

Kroky vedení – souhlasit nemusíte

Čím dál víc se pozastavuji nad politikou našeho vedení. Tým je postaven na rychlosti, ale trenér Alain Vigneault potřeboval do týmu tvrdost. Vedení se snažilo mu jí přivést trojicí Hayes, Malone a Glass. Do teď v pořádku, jenže je tu hodně kluků, kteří si řekli loni a letos v kempu o místo v sestavě a bohužel na ně nezbyde na úkor nově přivedených hráčů. Proč když mám v týmu pod smlouvou na křídlo prcky Hagelina, St. Louise, Zuccarella přivedlo vedení Stempniaka (ikdyž za málo peněz a určitě ku prospěchu týmu) nejde pochopit. Tým trpaslíků pohár nikdy nevyhraje. Navíc Stempniak ač si to kdo připustí nebo ne sebral šanci na první tým typově velmi podobnému Jesperu Fastovi.

Souhlasit nemusíte zase tu

Jsem tu po delší době, ale zase se svými pohledy na aktuální dění okolo týmu. Vzhledem k uzavření soupisky pro začátek základní části, nemohu začít jiným tématem. Dotknu se i postupu vedení při podepisování hráčů, kterým budou končit smlouvy a volbě nového kapitána jeho asistentů. A teď už konkrétně k věci.

Dejme prostor mladíkům na postu třetího centra - souhlasit nemusíte

V poslední době se objevuje hodně názorů na možná řešení situace kolem budoucích volných hráčů a možného posílení týmu právě podpisem některého z těchto hráčů po 1. červenci. Hodně se řeší post centra uvolněný po vyplacení Brada Richardse. Já vám teď přináším můj názor na tento problém.

Smutek, zklamání – není důvod (souhlasit nemusíte)

V tuto chvíli už opadly největší emoce, přesto ve většině z nás oddaných fandů klubu ze středu New Yorku převládají negativní emoce. Jsou i ve mně, ačkoliv jsem v obrat finále po stavu 0:3 nevěřil a jen tajně doufal. Jenže i samotná účast ve finále je úspěch, velký úspěch a je třeba ji ocenit. Navíc tato sezóna přinesla spoustu dalších pozitiv alespoň v mých očích.

Vigneault jedním z faktorů úspěchu – souhlasit nemusíte

Po dvaceti letech opět ve finále. Stejně jako před dvaceti lety s novým koučem, který má spoustu zkušeností, čímž ale podobnosti končí. Tenkrát jím byl legendární tvrďák Mike Keenan, který naplno pouštěl ven své emoce, a spousta hráčů u něj byla v nemilosti. Letos vyrovnaný sympaťák s neobvyklou trpělivostí a chováním anglického gentlemana Alain Vigneault.

Sather jedná správně – souhlasit nemusíte

Už několik dní se objevují nové informace ohledně vyjednávání nové smlouvy kapitána Ryana Callahana s vedením klubu. Zatím velká mezera mezi nabídkou a požadavky vedla generálního manažera Glena Sathera nabídnout Callahana k výměně ostatním klubům a některým dokonce právo jednat o nové smlouvě, což vyvolává velké emoce u fanoušků Jezdců.

Pololetní hodnocení pohledem New York Rangers.CZ (2. část)

Ve druhé části půlsezónního hodnocení se podívejme na to, co lze čekat od Rangers v blízké budoucnosti. Postoupí Blueshirts do playoff? Pokud ano, jak daleko to v něm dotáhnou? A dá v tomto ročníku gól i Anton Stralman?

Pololetní hodnocení pohledem New York Rangers.CZ (1. část)

Polovinu sezóny máme již dávno za sebou a před očima se nám budou promítat venkovní zápasy Stadium series, olympiáda a rychlý, zhruba dvacetizápasový finiš základní části. Připravili jsme pro vás krátký report, jak vidí probíhající sezonu redaktoři www.newyorkrangers.cz (Ranger, Mišón, mess, visnicka81, Monika a J. K. Kožíšek) + oslovený host – pravidelný čtenář fanouškovského fóra Pogec. Hned poté vás čeká malý pohled do křišťálové redakční koule, jak by mohl vypadat zbytek sezóny. Odpovědi vznikaly v průběhu zhruba 14 dnů, takže nemusí reflektovat výsledky a náladu vzniklou z posledních zápasů.

Jsme tým otloukánků – souhlasit nemusíte

Po posledních dvou zápasech s Bostonem a Vancouverem už musím reagovat. Nechápu vedení klubu, že mu to je lhostejné a nechá své důležité hráče „řezat“ od kdekoho, kdo má hokejku jen na opírání a puku se dotkne párkrát za sezónu.

Opět Kreider, nově Del Zotto, Miller a prohry Vlků – souhlasit nemusíte

Zase jsem tu a opět budu psát svůj názor na dění okolo týmu. Zase se událo celkem dost událostí, které by si zhodnocení zasloužili a tak pojďme na to. Začneme hráčem, jenž byl zmíněn už minule Chrisem Kreiderem.

Hagelin, Boyle, Kreider a brankářská změna - souhlasit nemusíte

Od začátku sezóny udělalo vedení klubu a trenér Alain Vigneault hodně rozhodnutí, která vyvolala spoustu reakcí fanoušků. Některé byly pozitivní jiné negativní. Já vám přináším svůj pohled na většinu událostí. Nemusíte s ním souhlasit, ale aspoň bude o čem psát a diskutovat.

New York City? To se nedá popsat, to se musí zažít

Redaktorkou tohoto webu jsem už nějaký ten pátek. Přiznám se, že nevím přesně, ale odhaduji to na tři roky. Ještě o poznání déle ve mně tkvěla touha podívat se do New York City. Letos jsem se definitivně smířila s několika fakty - že pro tuto cestu nenajdu kvůli finančním nákladům a lenosti parťáka, že mě pět dní pod křídly cestovní kanceláře vyjde na padesát tisíc a že budu muset překonat obrovský strach z létání a strávit tolik hodin v ocelovém ptáku. Do Big Apple jsem vyrazila na konci září. Už měsíc tak slýchávám otázku: „Jaké to tam bylo?“ A já odpovídám: „Těžko se to popisuje, každý si to musí prožít sám. Ale upřímně? Sem tam pořádný bordel a smrad. Ale taky výborné jídlo a skvělí lidé.“ New York City je neskutečně specifické místo plné kontrastů, které se na každém podepíše.

Hertlův čtvrtý gól? Rangers se ztrapňují sami

V hokeji mě již z míry vyvede málo co. Rangers fandím velkou většinu svého života a zažil jsem úspěchy i velké výbuchy. A protože toho druhého bylo za posledních dvacet let o mnoho více, považuji se již za značně otrlého fanouška, se kterým jen tak něco nepohne. Dva trapné debakly ve třech dnech to však dokázaly, stejně jako pro mě nepochopitelná kritika některých zámořských novinářů, hráčů i trenérů na adresu Tomáše Hertla.

Na co se těšit v nové sezoně

Když se 11. září budou hráči Jezdců hlásit v tréninkovém centru Rangers, odstartuje oficiální příprava na novou sezonu. Tu Blueshirts odstartují po sérii přípravných zápasů 3. října ve Phoenixu. Start nového ročníku provází pokaždé velká očekávání, tentokrát ale důvodů, proč se na start ligy těšit, je ještě více než obvykle. Fanoušci se podle všeho mohou těšit na nebývale zajímavý rok.

Skončí Brad Richards v Rangers? Rozhodnutí se blíží

Nejistota ohledně budoucnosti Brada Richardse v dresu Blueshirts potrvá maximálně už ani ne dva týdny, skončit by však mohla mnohem dřív. Během pondělní noci vybojovalo Chicago (za který hrál i bývalý Jezdec Michal Rozsíval) vítězství nad Bostonem ve finále Stanley Cupu a dva dny po konci sezony se oficiálně otevírá časové okno, ve kterém týmy mohou dle nové kolektivní smlouvy bez sankcí rozhodnout o vykoupení hráčů z jejich stávající smlouvy. Tento časový rámec se uzavírá den před otevřením trhu s volnými agenty, tedy 4. července a do té doby bude jisté, zda 33letý kanadský útočník bude nadále pokračovat v dresu Jezdců.

POLEMIKA: Zaslouží si Richards "áčko"?

V pondělí 12. září 2011 spatřila světlo světa zpráva, že 26. kapitánem v historii New York Rangers se stal Ryan Callahan. Jeho pomocníky, jejichž dresy bude od nadcházejícího ročníku zdobit červené či modré "áčko", byli určeni Marc Staal a Brad Richards. Nikdo z přemýšlejících fanoušků Blueshirts si nedovolí tvrdit, že Staalovi symbolické písmenko, které stvrzuje jeho vůdčí roli v mužstvu, nepatří. U Richardse, jenž navštívil Madison Square Garden pouze v dresu cizího klubu nebo možná při koncertu rockové hvězdy, je to však něco jiného. Zde se obec příznivců Rangers dělí na dva tábory. Jedni tvrdí, že funkce alternativního kapitána Richardsovi rozhodně patří, druzí si kvůli tomu klepají na čelo. Kdo má pravdu?

Jak je nebezpečné míti Richardse

Rok nazpátek se hokejisté Rangers do vyřazovacích bojů nedostali vůbec, tentokrát se tam přeci jen trošku ohřáli. Snažili se, ale po pěti zápasech jim Washington vystavil nemilosrdnou stopku. Smutní poražení si však ještě nestačili vyzout zpocené brusle a na internetových diskuzích už se vyrojily tucty generálních manažerů, kteří zosnovali plány manhattanského klubu na následující ročník. Všechny tyto mimosezónní strategie na zaručený zisk poháru lorda Stanleyho měly často něco společného. Nebo spíš někoho – útočníka a spasitele Brada Richardse.

Platnost uložené stránky vyprší: 10. 7. 2020 20:27:02