Mats Zuccarello Roughing against Evan Rodrigues
2 min.

Sestřih zápasu

Rangers si vylámali zuby na výtečném Huttonovi

Oba týmy prohrály své úvodní zápasy sezóny, Sabres dokonce nevstřelili ani gól. Dalo se čekat, že hned od začátku se bude chtít tým, který bral poslední jedničku draftu, ve svém dalším domácím zápase vytáhnout. Přestože Rangers svého soupeře výrazně přestříleli, narazili na Huttona, který v loňské sezóně patřil mezi gólmany s nejvyšší procentuální úspěšností. Rangers mohli cítit dvojitou křivdu při prvním gólu, nicméně šancí na opačný výsledek měli sami dost. Část druhé třetiny strávil Filip Chytil v šatně, po zásahu do hlavy, ale vrátil se na led, byl hodně vidět a dostal se na led i v poslední minutě při power play.

Buffalo také mělo první šance utkání. Henrik Lundqvist si se střelami domácích poradil a měl i trochu štěstí.

V prvních pěti minutách měli Rangers problémy s napadáním soupeře a delší kontrolou puku.

Do první větší šance se Rangers dostali v sedmé minutě. Vesey nejprve objel branku, Huttona ale nepřekvapil. Puk se pak dostal ke Kevinu Hayesovi, který střelou zápěstím trefil jen domácího gólmana.

Rangers si jako první vybojovali přesilovku. Za držení hole dostal menší trest Okposo. První přesilovková formace se Zibanejadem, Kreiderem a Chytilem si vytvořila velkou šanci po zavezení puku a prudké nahrávce na najíždějícího Kreidera do brankoviště. Kreiderovi se ale nepodařilo puk usměrnit přesně. Následovaly další šance a třeba také střela Filipa Chytila.

Také druhá formace se dokázala dostal až před samotnou branku, ale ani Zuccarello s Veseym nedokázali přesně zakončit. Na Veseyho šla dost skákavá přihrávka.

Na konci jedenácté minuty se do mírné rozmíšky dostali Vesey a Rodrigues. Oba dostali menší trest za hrubost.

Ve hře čtyř proti čtyřem objížděl Kreider Skinnera. Domácí hráč chytil Kreiderovu ruku, stáhl ho na led a útočník Rangers dostal dvě minuty za držení. Domácí tak hráli čtyři proti třem, ale využili až klasickou výhodu. Vesey ztraril puk ve středním pásmu, domácí se dostali dva na jednoho a Sheary propálil Lundqvista. Aby toho nebylo málo, v době Veseyho ztráty puku a přechodu Sabres do útoku hrálo Buffalo v šesti…

Hned po rozehrání mohl vyrovnat Fast, odražený puk ale netrefil přesně. Chytilova řada odehrála dobré střídání. McLeod pak zboural několik hráčů a své střídání uzavřel bitkou s domácím Beaulieume. Oba dostali pět minut.

Tři minuty před koncem třetiny se Buffalo provinilo šesticí hráčů na ledě, Rangers tak dostali druhou početní výhodu.

V přesilovce se nic nestalo. V závěru třetiny se do zakončení po nahrávce zpoza branky dostal Jesper Fast, Huttona nepřekonal. Po první třetině tak Rangers ztráceli jeden gól.

Druhou třetinu začalo Buffalo v přesilovce. Vyloučen byl, s koncem první třetiny, Lettieri za vysokou hůl.

Sheary se prosadil také ve druhé přesilovce. Pionk sice nejprve skvěle zblokoval střelu. Rangers ale nedokázali vyhodit, Eichel získal puk, našel Shearyho a Lundqvist se nestihl přesunout k druhé tyčce.

Na konci druhé minuty byl po odehrání puku ramenem do hlavy zasažen Filip Chytil. Chytil sotva otočil hlavu a hned potkal Berglunda. Nevylučovalo se.

Po krátkém ošetření na lavičce musel Chytil do šatny na kontrolu otřesu mozku. Při odchodu vypadal lépe než při příjezdu na lavičku.

Rangers neuspěli ani v přečíslení tří proti nikomu! Fast vystihl rozehrávku, puk skončil u Howdena, kterého u levé tyčky vychytal Hutton. Faktem je, že poslední přihrávka šla trochu dozadu, na druhou stranu asi neměl vůbec přijít.

Poté, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny, byl vyloučen Adam McQuaid a Rangers se museli opět bránit. Ristolainenovu bombu od modré chytil Lundqvist do lapačky i přes clonícího Reinharta. Rangers se ubránili.

Šest minut před koncem třetiny trefil Dahlin tyčku a Chytil se vrátil na led. Na jeho tváři bylo vidět, kam ho Berglund trefil a že to rozhodně nebylo tělem.

Chytil poslal do útoku Buchneviche, který na druhý pokus našel před brankou Kreidera. Ten z bezprostřední blízkosti trefil Huttona.

Chytil dokázal zásobovat své spoluhráče dobrými přihrávkami. Střelci ale končili na skvěle chytajícím Huttonovi.

V posledních vteřinách druhé třetiny se sice Rangers snažili o korekci skóre, ale do šaten odcházeli s dvougólovým mankem.

Závěrečná třetina začala velkým náporem první řady, který utnul faul Zibanejada. V oslabení ujížděl Hayes a Zuccarello na jednoho obránce. Hayes se rozhodl sám zakončit, ale netrefil branku. Na druhé straně předvedl skvělý zákrok Lundqvist - po Haškovsku na zádech a betonem. Oslabení Rangers zvládli.

Třetí gól dali domácí vysokou holí a skutečně neplatil.

V sedmé minutě rozehráli Rangers svou třetí početní výhodu. Hráčům z New Yorku gól nebyl souzen. Odražený puk nedokázal Buchnevich, ač z ostrého úhlu, dopravit do odkryté branky. Tím přesilovka skončila.

Šest minut před koncem trefil puk, po teči, Kreidera do obličeje nebo do hledí na helmě. Kreider odjel po svých ihned do šatny.

Hutton pak ve vyložené šanci vychytal Fasta.

Howden se nakonec dočkal prvního gólu v NHL. Střelu od modré Hutton zastavil, ale nepokryl. Na brankovišti dotíral právě Howden a čtyřicátý střelecký pokus konečně skončil v brance. Do konce zápasu zbývalo něco přes čtyři minuty.

Dvě minuty pře koncem podržel Lundqvist naděje na srovnání po úniku a střele Girgensonse. Rangers si vzali timeout. Po vyhraném buly a zavezení puku do útočné třetiny odjel Lundqvist na střídačku.

Na poslední minutu dostali důvěru i mladí hráči Howden, Chytil a Pionk.

Na konečných 1-3 upravil do prázdné branky Eichel dvě vteřiny před vypršením 60. minuty.