Zach Bogosian Slashing against Mika Zibanejad
2 min.

Sestřih zápasu

Devatenáct vteřin a skvělý Lundqvist. Rangers slaví třetí výhru v řadě

Rangers se vrátili z cest s dvěma výhrami po nájezdech. Do MSG přijelo Buffalo, které včera rozneslo Ottawu 9-2. Celou první třetinu (a vlastně většinu zápasu) byli hosté jednoznačně lepším týmem, ale nejlepšího hráče zápasu měli ve svém dresu Rangers. Byl to, jako již mnohdy předtím, Henrik Lundqvist. Především udržel Buffalo zkrátka v první třetině a poté, co si ve druhé připsal první důležitý zákrok, rozhodli Pionk a Vesey dvěma góly v první minutě prostřední části. Oba góly od sebe dělilo jen devatenáct vteřin. Další gól přidal Vesey do prázdné branky na konci zápasu.

Úvodní pětiminutovka uběhla velmi rychle aniž by se některý z týmů více připomněl. V prlběhu páté minuty se pak zajiskřilo u obou branek. Nejprve vypálil Nelson, Lundqvistovi se dělovku podařilo ztlumit, ale propadla mu do brankoviště. Naštěstí se velmi pomalu šourala k brankové čáře a domácí gólman stihl puk lapačkou odehrát do bezpečí.

Hra se dostala na druhou stranu, kde pěkné útočné manévry předvedly první dvě řady Rangers, ale bez gólového efektu.

Zápas byl i nadále hrán pozorně od obou obran.

Ve čtrnácté minutě byl vyloučen Brendan Smith za hrubost. Zřejmě se nějaká strkanice odehrála v přerušené hře poté, co Lundqvist zastavil střelu Girgensonse maskou.

Oslabení Rangers uhráli celé a pokračovalo se za bezbrankového stavu.

Tři a půl minuty před koncem třetiny se srazil Namestnikov se Skinnerem a protože Namestnikov nastavil do jízdy svého protihráče nohu, byl vyloučen a Rangers se museli znovu bránit a opět byli úspěšní.

V poslední minutě první třetiny zastavil Lundqvist i šestnáctý pokus Sabres. Bez hole skvěle zastavil Berglunda a do první přestávky se tak šlo za stavu 0-0.

Jako blesk z čistého nebe udeřil v první minutě Neal Pionk. Pionk vystřelil z vršku kruhu, Zuccarello přejel před Huttonem a hostující brankář nestihl zareagovat na lehkou teč svého spoluhráče.

Uběhlo devatenáct vteřin, a tím se završila první minuta, a Rangers odskočili do dvougólového vedení. Vesey trefil přesně růžek na lapačkou.

V páté minutě ujel Zibanejad a překonal Huttona, Namestnikov slavil, hala slavila, ale sudí rozpažili, protože puk trefil spojnici, dopadl na čáru a bohužel se točil tak, že z čáry skočil před branku.

O dvě minuty později podrazil McLeod Berglunda a Sabres měli třetí přesilovku. Když už se Rangers ubránili, byl vyloučen Smith za stejný přestupek jako McLeod. Rangers si koledovali.

V oslabení ujeli Hayes a Skjei proti jednomu obránci, Hayes ale nepřihrál moc přesně a z přečíslení nic nebylo. Díky Henriku Lundqvistovi se skóre neměnilo a ve dvanácté minutě druhé třetiny tak stále Rangers vedli 2-0.

Ve třinácté minutě nejprve Hutton zastavil bekhend Filipa Chytila a poté taky šanci, do které Vesey křižnou přihrávkou poslal Howdena. Oba hráči se pak ještě se Sobotkou za brankou srazili a Howden se velice těžko zvedal z ledu. V přerušené hře byl odveden z ledu a do kabiny na další prohlídku a do zápasu již z preventivních důvodů nezasáhl.

Dvě minuty před koncem druhé třetiny došlo ke kolizi mezi Lundqvistem a Dahlinem. Šlo o nešťastný kontakt, kdy si Lundqvist více povyjel, snažil se vypíchnout Dahlinovi puk a ten ho průjezdem kolem branky trefil rukou do hlavy. Po krátkém ošetření pokračoval Lundqvist v bráně.

Kvůli zranění Howdena se Chytil posunul ze čtvrté lajny a bylo to na jeho herním projevu znát. Filip Chytil se na začátku druhé minuty třetí třetiny dostal po chybě hostující obrany do slibné šance, do jeho kličky před Huttonem ale stihl vložit hůl Ristolainen, který napravil chybnou rozehrávku Jacka Eichela.

V šesté minutě Sabres snížili. Smith zpoza vlastní brány chtěl rozehrát, trefil brusle napadajícího hráče, od nichž se puk odrazil před branku a Sheary nadvakrát překonal Lundqvista. Trochu smůla, ale také špatné čtení hry – Smithovi stačilo puk poslat po mantinelu.

Přes občasné útočné pobyty před Huttonem byli Rangers pod tlakem hostí.

Rangers si přeci jen zahráli také přesilovku. Ve třinácté minutě byl vyloučen Bogosian za sekání. Jediné pozitivum početní výhody bylo, že přiblížila konec zápasu o dvě minuty.

Dvě minuty před koncem odjel Hutton na střídačku a Jimmy Vesey zvýšil na 3-1.

Hutton opět odjel na střídačku, Kreider těsně minul a Rangers nakonec slavili výhru v normální hrací době.