Prospects

Další výběry letošního draftu

Po třech výběrech v kole prvním, si v dalších kolech letošního výběru mladíků vedení klubu vybralo dalších sedm hráčů. Dva útočníky, jednoho brankáře a čtyři obránce. Celý draft byl z pohledu klubu zaměřen na evropské hráče. Mezi těmito výběry jich jsou tři a dva s Evropskými kořeny.

Překvapení v první volbě a dva obránci

Hned třemi volbami v prvním kole se mohl pochlubit klub z centra New Yorku pro letošní draft. Přes velkou snahu se nepovedlo posunout výše a tak první výběr byl z deváté pozice. Poté klub obětoval volbu získanou od New Jersey (48.) a díky ní se posunul z dvacáté šesté pozice na dvacátou druhou a poslední volba na konci s číslem dvacet osm.

Dalších pět hráčů vybraných Jezdci v draftu 2017

Po úvodním dni, kdy byla vybrána dvojice Evropanů Lias Andersson ze Švédska a Filip Chytil z České Republiky, pokračovalo vedení v podobném trendu a postupně vybralo pětici hráčů po jednom ze Švédska, Česka, Kanady, USA a Finska. Postupně byli vybráni obránci Brandon Crawley a Calle Sjalin, útočníci Dominik Lakatoš, Morgan Barron a Patrik Virta. Pojďme si je postupně představit.

V prvním kole hned dva výběry

V prvním kole nevybírala organizace Jezdců z New Yorku plných pět let, poslední volbou byl v roce 2012 Bredy Skjei. Letos si konečně zase ponechala svůj výběr na 21. místě a přidala výběr na 7. místě celkově po velké výměně Dereka Stepana a Antti Raanty. Ze 7. pozice byl vybrán švédský útočník Lias Andersson a z 21. pro nás české fanoušky zajímavý Filip Chytil ze Zlína.

Mladíci ze systému v Evropě i za mořem

Jako každý rok i letos přináším přehled a informace o výkonech a zlepšení jednotlivých mladíků ze systému, kteří hráli v juniorských ligách, univerzitních soutěžích nebo působí v Evropě. Letos je jsou to 3 brankáři a 4 obránci a 6 útočníků. Pojďme postupně k jednotlivým hráčům.

Kemp prospektů: Buchnevich je připraven na NHL, Ronning chce být jako Zuccarello

V tréninkovém centru Rangers bylo minulý týden hodně živo. Konal se tam totiž tradiční kemp takzvaných prospektů. Zúčastnili se ho také hráči, kteří patří mezi absolutní top naděje Jezdců jako třeba Pavel Buchnevich, Ryan Gropp, Robin Kovacs nebo Ryan Graves. Celkem bylo na soupisce kempu jednatřicet hokejistů. Byla mezi nimi i pětice, kterou si organizace vybrala na letošním draftu, tedy Sean Day, Gabriel Fontaine, Tim Gettinger, Ty Ronning a Tyler Wall. Kdo na kempu zazářil a co na něm zaznělo?

Jezdci si vybrali ve vstupním draftu šest hráčů

Letošní draft byl podobný těm předchozím, zejména v tom, že pro klub začal až druhý den. To znamená, že opět jako vloni neměl volbu v prvním kole. Letos začal až ve 3. kole 81. volbou v celkovém pořadí kde si vybral obránce Seana Daye. Ve 4. kole 98. Celkově finského obránce Termo Reunanena, v 5. kole 141. celkově křídelníka Timothyho Gettingera, v 6. kole 171. celkově středního útočníka Gabriela Fontainea a 174. celkově brankáře Tyllera Walla. V 7. Kole pak útočníka Tyho Ronninga. Nyní si pojďme jednotlivé hráče představit.

Čerstvý start pro Jensena. O výměně jsem se dozvěděl před zápasem, říká

Po počátečním šoku, který musel Nicklas Jensen, dánský útočník, vstřebat z toho, že byly plné zprávy toho, že byl vyměněn z Vancouveru do New York Rangers, přesněji si ho vyměnily farmy obou týmů – Utica a Hartford, se rychle nastěhoval a z nové příležitosti je vzrušený. „Když se to stalo, byli jsme v Binghamtonu a převlékali jsme se před zápasem. Najednou to přišlo a byl to šok,“ řekl Jensen v telefonickém rozhovoru poté, co osmého ledna přišel za Emersona Etema

Traverse City, den 4: Shrnutí turnaje

Turnaj v Traverse City mají mladíci za sebou, teď některé z nich čeká přípravný kemp. Že by ale měli mít dobrou náladu, to se říct určitě nedá, vlastně ani nemůže, protože v posledním zápase opět prohráli, tentokrát s Jestřáby s Chicaga. Z turnaje tak odjeli Jezdci s bilancí jedné výhry a tři prohry. Sportovci vždycky chtějí, přirozeně, aby na jejich kontě svítilo zelené V, tedy výhra. I když se to tedy letos moc nepovedlo, je určitě mnoho věcí, které se hodí si z tohoto týdenního turnaje odnést.

Traverse City, den 3: K první výhře pomohl brankou Zámorský

Konečně! Po dvou zápasech svítila Jezdcům v tabulce v kolonce bodů nula. Prohry s Wild 2:5 a Blues? To nejsou zrovna výsledky, kterými by se mladíci z organizace Rangers měli chlubit. V posledním utkání v rámci skupiny však dokázali porazit své protějšky z Columbusu jednoznačně 4:0, bylo to však více vítězství, které bylo o hrdosti, protože i přes tři získané body Jezdci zůstali na posledním místě tabulky, o umístění tak budou hrát s Chicagem Blackhawks. Na 2:0 zvyšoval Petr Zámorský, který má tak bilanci dva zápasy, dva body (1+1).

Traverse City, den 2: Další prohra, trenér vidí zlepšení

Další den, další prohra. Jezdcům to v Traverse City zatím moc nejde, tentokrát padli se St. Louis Blues 0:2 a zatím mají průměr gólu na zápas bídný – jeden jediný. V zápase proti Bluesmanům z St. Louis – mimochodem, toto město má přezdívku Brána na Západ – nenastoupil český bek Petr Zámorský, jenž byl společně s Callem Andersonem a Brandonem Lindbergem pouze na lavičce. Na ledě se ale proháněl v dresu soupeře Čechům dobře známý Adam Musil. Nedá se nic dělat, prohra je prohra, a tak vidí Rangeři alespoň pozitiva.

Traverse City, den 1: Skjei kapitánem, Zámorský asistoval

Organizace New York Rangers se letos – jako již tradičně – účastní turnaje nadějných mladých hráčů v Traverse City, kde jsou kromě Jezdců také organizace Caroliny Hurricanes, Columbusu Blue Jackets, Chicaga Blackhawks, Minnesoty Wild, Dallasu Stars, St. Louis Blues a Detroitu Red Wings. A Jezdci nezačali vůbec slavně. První zápas odehráli proti minnesotským Divočákům a prohráli 2:5, zajímavostí je, že svými góly Rangers orámovali celý zápas; otevřeli i zavřeli totiž gólový účet utkání. Brady Skjei byl jmenován kapitánem, asistenty jsou Adam Tambellini a Ryan Graves.

Rangers oznámili soupisku pro turnaj v Traverse City. Poprvé jede i Brady Skjei

Rangers odtajnili podobu soupisky pro každoroční turnaj takzvaných prospektů, který se hraje v Traverse city ve státě Michigan. Na akci, na které se představí celkem osm týmů, si mladíci Jezdců zahrají už podeváté za sebou. Vše začíná v pátek 11. září.

Startuje kemp mladých talentů. Chybět na něm nebudou největší naděje

Jen co skončil draft, začíná u Rangers každoroční kemp takzvaných prospektů. Tradiční záležitost, na které můžou mladíci nabrat další hokejové zkušenosti a předvést se, začíná dnes a potrvá do pátku. Zázemím bude tréninkové centrum Jezdců ležící na předměstí Big Apple. Kempu se zúčastní i několik top prospektů organizace, například Brady Skjei, Adam Tambellini, Brandon Halverson nebo Ryan Graves. Chybět nebudou ani tváře letošního draftu, který se konal v pátek a v sobotu.

Jak jsou na tom mladíci hrající v záložním týmu

Pokračování seriálu informací o prospektech pokračuje popisem situace o hráčích nastupujících v záložním týmu Hartford Wolf Pack v AHL. Vlci došli až do finále konference a do vyřazovací části postoupili po hodně dlouhé době., takže tým byl úspěšný a o jednotlivcích níže.

Jak jsou na tom mladíci hrající v Evropě a ECHL

Po úvodní části hodnocení mladíků hrajících na univerzitách a juniorských soutěžích, přichází čas na ty hrající v Evropě a v záložním celku hrajícím ECHL Greenville Road Warriors. Začněme těmi hrajícími v Evropě.

Jak jsou na tom mladíci v juniorských soutěžích a na univerzitách

Ve všech juniorských soutěžích a na univerzitách skončili základní části soutěží a pokračují vyřazovacími boji nebo boji o univerzitní primát formou souboje čtyř nejlepších týmů. Je proto vhodný čas napsat pár vět o mladicích ze systému jezdců.

Před pěti lety málem přišel o hokej, teď si Skapski hýčká svoji příležitost

Mackenzie Skapski byl v draftu 2013 vytažen až jako stosedmdesátý v pořadí. Tento kanadský brankář se snaživá prosadit v kempech, ale ne a ne to vyjít. Teď chytá v AHL za Hartford, kde soutěží o místo s Cedrickem Desjardinsem. Oba k 22. 11. odchytali stejně zápasů, ale lepší statistiky měl právě Skapski. Ať už se jedná o počet obdržených branek, nebo procentuální úspěšnost. Takhle se ale věci vůbec nemusely vyvíjet, protože Skapski málem o hokej přišel…

Jezdci skončili na turnaji v Traverse City šestí

Mladíci Rangers po zápase s Buffalem hráli další dva zápasy, a to s Carolinou a Minnesotou. Jeden ještě ve skupině a druhý o umístění. Ani jeden nedokázali vyhrát a tudíž skončili šestí. Turnaj vyhrál tým Columbusu, který si vedl po celou dobu turnaje suverénně.

Jezdci napravili zaváhání a porazili Buffalo

Mladíci Rangers si v druhém zápase v Traverse City poradili s týmem Buffala Sabres. I druhý zápas museli jít do prodloužení, ale napodruhé už se jim podařilo zvítězit. Branky vstřelili Saumuel Noreau a Adam Tambellini. Jezdce čeká poslední zápas ve skupině proti Carolině, která má stejně bodů jako Rangers.

Mladíci Rangers padli v prvním zápase v Traverse City

Včera hráli mladíci Rangers svůj první zápas na turnaji v Traverse City, který je určen mladým nadějím. Turnaje se letos zúčastňují kromě Jezdců i Detroit Red Wings, Buffalo Sabres, Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, Dallas Stars, Minnesota Wild a St. Louis Blues. Turnaj nezačali nejlépe, protože v prvním zápase podlehli týmu Dallasu.

Jezdci vybrali sedm hráčů z letošního draftu

Sobotní odpoledne vstupovali do výběru nadějných mladíků Jezdci s pěti volbami. Po dvou výměnách kdy vždy vyměnili svou volbu za dvě v nižším kole, nakonec zvolili sedm nových hráčů. Jsou to brankáři Brandon Halverson (59. Pozice) a Igor Shesterkin (118.), obránci Ryan Mantha (104.), Daniel Walcott (140.), Tyler Nanne (142.) a útočníci Keegan Iverson (85.)s Richardem Nejezchlebem(122.).

Pohled na hráče v systému

Nyní když už skončil první tým svou cestu vyřazovacími boji, je vhodný čas napsat pár řádků o hráčích, které klub draftoval anebo podepsal jako volné hráče v minulých letech, ale ještě stále hráli juniorské či univerzitní soutěže nebo působí v Evropě.

Pohled na záložní tým

Pomalu končí letošní základní část AHL, kde působí záložní tým Jezdců Hartford Wolf Pack. Bohužel s koncem základní části končí Vlčí smečka své účinkování úplně. Už několik týdnů je znám fakt, že se do bojů o Calder Cup neprobojovali. Proč tomu tak je? Jak si vedli hráči, kteří mají šanci zahrát si za první tým? Na tyto otázky se vám pokusím odpovědět v následujících řádcích.

Anthony Duclair odpovídal otázkám fanoušků na Twitteru

Anthony Duclair je uprostřed své skvělé sezóny v týmu Quebecu (QJMHL) - na svém kontě má už 99 bodů (50+49) v 59 zápasech. Duclair byl draftován ve třetím kole jako celkově osmdesátý v draftu 2013. Tento osmnáctiletý útočník měl ale podle mnohých potenciál výběru v prvním kole, ale před draftem se zranil a to způsobilo jeho propad do třetího kola. Anthony si našel chvilku času, aby odpověděl na dotazy fanoušků prostřednictvím svého účtu na Twitteru.

Rychlé zprávy

Shattenkirk mimo hru

12. 12. 2018 (6:40:21), mess

Po posledním zápase v Tampě je mimo hru obránce Kevin Shattenkirk se zraněným levým ramenem. Jeho náhrada vzejde z dvojice Brendan Smith a uzdravený Adam mcQuaid.

Fogarty zpět k Vlkům

11. 12. 2018 (18:13:13), mess

Steven Fogarty byl po odehrání 10 utkání v prvním týmu (bez kanadského bodu) odeslán zpět do záložníhjo týmu. To zřejmě znamená, že jeden z dvojice Buchnevich, Zuccarello je plně zdráv a může nastoupit do dalšího zápasu.

Beleskey povolán k prvnímu týmu

7. 12. 2018 (18:07:55), mess

Matt Beleskey byl po odehrání středečního zápasu záložního týmu opět povolán do prvníhu týmu Jezdců. Bude připraven nastoupit pokud nebudou k dispozici dva ze tří útočníků (Zuccarello, Buchnevich a Namestnikov), kteří se vracejí po zranění.

Statistiky

goals

14
Chris Kreider
9Mika Zibanejad
9Jimmy Vesey
7Kevin Hayes
5Filip Chytil

assists

17
Mika Zibanejad
14Kevin Hayes
12Neal Pionk
9Brett Howden
8Chris Kreider

points

26
Mika Zibanejad
22Chris Kreider
21Kevin Hayes
16Jimmy Vesey
16Neal Pionk

wins

10
Henrik Lundqvist
4Alexandar Georgiev

Zranění

6. 11. McQuaid Adam
dolní polovina těla, week-to-week
22. 11. McLeod Cody
zlomená ruka, neurčeno
12. 12. Shattenkirk Kevin
vykloubené levé rameno, 2-4 týdny

Poslední transakce

11. 12. 2018 Odeslání na farmu - Steven Fogarty Více...

7. 12. 2018 Povolání z farmy - Matt Beleskey Více...

4. 12. 2018 Odeslání na farmu - Matt Beleskey Více...

4. 12. 2018 Odeslání na farmu - Alex Georgiev Více...

4. 12. 2018 Odeslání na farmu - Vinni Lettieri Více...

4. 12. 2018 Povolání z farmy - Dastin Tokarski Více...

Tipovačka TOP 5

Uživatel Body 4 3 2 1
hooory 29 0 2 2 19
koloušek 26 1 1 0 19
2610 25 0 2 0 19
vladik70 23 0 3 1 12
Dun 23 0 2 0 17
Uloženo do paměti: 15. 12. 2018 00:25:10