Analýzy

Úplně jiný Pitsburgh

Ano je to tak, díky modelu skládání dvojic pro vyřazovací části sezóny, třetí sezónu po sobě narazí Jezdci na Tučňáky z Pitsburghu. Letos to bude úplně jiný soupeř. Několik výměn a hlavně změna trenéra dělá z party kolem Crosbyho úplně jiný tým. Výrazně lepší, plný energie a strašidelně rychlý. Kdo je tím novým koučem? Mike Sullivan, který byl asistentem Johna Tortorelly při působení u týmu z centra New Yorku. A ještě jeden velmi známý a dost oblíbený hráč má možnost výrazně ovlivnit tuto sérii. Carl Hagelin se stal po výměně v druhé polovině sezóny novou posilou Tučňáků.

Jiní hráči, podobné výsledky – záložní tým posledních sezón

Ve třech sezónách po sobě záložní tým Jezdců zažil povedený start do soutěže, který vystřídal pád k samému dnu tabulky AHL. Předloni to i přes mohutný finiš nestačilo, loni díky dobrým brankářským výsledkům a produktivitě Chrise Bourqua ano. A jak to bude letos?

Pohled na tým před sezónou – II. část útočníci

Druhý díl představení hráčů týmu včetně záložního týmu a ostatních ze systému se zaměří na útočníky. V útoku je situace odlišnější než u obránců a brankářů. Přeci jen tým opustila dvojice Martin St. Louis a Carl Hagelin, kteří patřili do sestavy a ležela na nich velká část zodpovědnosti.

Pohled na tým před sezónou – I. část brankáři a obránci

Už jen necelý měsíc a začne před sezónní kemp. Po podpisu Jarreta Stolla vypadá tým až do zmiňovaného kempu hotový. Ve svých článcích bych vám chtěl postupně představit možnosti složení týmu na všech postech včetně potřebných hráčů pro záskok ze záložního týmu a hráče ze systému.

Bývalí kapitáni proti sobě

Ve finále východní konference svedou souboj týmy, které minulou sezónu před uzávěrkou přestupů vyměnili své kapitány Ryana Callahana a Martina St. Louise. Aby nebylo rivality málo, podepsali jako volní hráči s Tampou Bay defenzivní útočník Brian Boyle a obránce Anton Stralman. Na druhé straně získal s Tampou nejcennější trofej Dan Boyle.

Obvyklý soupeř posledních let

Jako souboj rychlosti a síly se dá nazvat série s týmem z hlavního města USA. Ano zase Washington po čtvrté za posledních pět sezón. Mohlo by se jednoduše napsat staří známí, ale není tomu úplně tak. Nový kouč, velmi slušně doplněná obrana a další rozdílový útočník, jak jinak než, ruské národnosti. Poslední dvě série postoupili Jezdci shodně 4:3, ale v sezóně 10-11 vypadli hladce 4:1. V sezóně pak vyhráli newyorští tři zápasy ze čtyř (3:1, 4:1. 2:5 a 4:2).

Splní Jezdci roli favorita proti Tučňákům?

Staří známí z loňské vyřazovací části Pittsburgh Penguins, jsou prvním soupeřem Jezdců v letošním play off. Na papíře před sezónou vypadal Pittsburgh mnohem lépe než loni, nový generální manažer, nový hlavní trenér, hodně jiných hráčů. To podstatné se však nezměnilo, pořád to je hlavně tým dvou osobností Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina. Teď se podíváme na to, v jakém rozpoložení do této části sezóny oba týmy vstupují a co by mělo vézt k potvrzení role favorita týmu z New Yorku a postupu do druhého kola.

Rangers čekají těžká rozhodnutí ohledně Zuccarella a St. Louise

Martin St. Louis a Mats Zuccarello. Dva křídelníci, kterým po sezoně končí smlouva. Situace je ale naprosto rozdílná. Zuccarello válí, St. Louis se trápí. Výměna, prodloužit, nechat odejít…. Na toto velké a podstatné téma se zaměřil i známý novinář, jenž se pohybuje v prostředí Rangers už dlouho. Každý den píše Sean Harnett pro stránku CBS New York sloupky o Rangers. Ví, o čem mluví. Překlad jeho sloupku na toto téma vám nyní přinášíme.

Muž s nejistou budoucností aneb Co dělat s Marcem Staalem

Marc Staal – stabilní obránce, který nepodá vždy skvělý výkon. Jeden ze slavných bratrů Staalů. V roce 2005 vybraný jako celková dvanáctka draftu. Považován za defenzivního beka, který dokáže pomoct útoku. V nizozemštině – odkud rod Staalů pochází – znamená Staal ocel. Budoucnost Marca ale zase tak ocelově pevná není, protože pokud v průběhu sezony nepodepíše novou smlouvu, nebo nebude vyměněn, tak se v létě 2015 stane nechráněným volným hráčem.

Možné nové složení útoků

Už několik týdnů fanoušci Rangers museli sledovat, jak se neustále točí sestava, jak každým dnem někdo putuje mezi farmou a prvním týmem. Pořád jakoby se nenašlo to nejideálnější složení útoků. Alain Vigneault už je trenérem Rangers druhým rokem. Když se musíte vypořádat se zraněními, tak je práce trenéra ještě náročnější, pořád musíte promíchávat hráči tam a zpátky. Ale vypadá to, že útočníci jsou pořád zdraví a jsou připraveni k hraní. Problém je, že někdy to vypadá, jako by sestava byla dělaná „narychlo“. Zde je možné rozvrhnutí útoků, které by mohly fungovat.

Budoucnost J. T. Millera v Rangers

Po sezoně 2013/14 se na soupisce Rangers po odchodu Benoita Pouliota, Brada Richardse a Briana Boyla otevřela místa pro mladíky ze systému. Všechny oči se v ten moment upíraly na největší naději Jezdců J. T. Millera, jestli konečně dokáže prorazit a dostat sám sebe do skupinky top devíti útočníku Blueshirts. Jeho cílem bylo nebýt pořád cestovatelem mezi prvním týmem a farmou, jako tomu bylo minulou sezonu. Chtěl potvrdit, že nebyl draftovaný v prvním kole pro nic za nic.

Alain Vigneault: Skvělý motivátor, hokejový génius nebo obojí?

Alain Vigneault prokázal skvělé hokejové myšlení. Má za sebou dlouhé působení v týmu Vancouveru Canucks, ve kterém trénoval několik velmi dobrých mužstev a stanovil klubový rekord v počtu vítězství (313). Rangers dovedl do finále Stanley Cupu v jeho prvním roce, coby trenér týmu z Broadwaye. Mezi jeho největší přednosti nepatří ani tak taktika a ofenzivní pojetí hry, jako jeho schopnost motivovat hráče.

Preview Metropolitní divize: Pittsburgh Penguins

Posledním týmem, který si představíme, budou Tučňáci z Pittsburghu. Tým plný talentů – od Sidneyho Crosbyho, přes Jevgenije Malkina až po mladého obránce Olliho Määtu. Minulý rok sice dominovali Metropolitní divizi, ale v playoff ztroskotali na Jezdcích, což vedlo k vyhazovu Dana Bylsmy, kterého nahradil Mike Johnston. Pro Penguins je určitě cílem Stanley Cup, takže budou opět velkým soupeřem nejen Rangers.

Preview Metropolitní divize: Washington Capitals

Dalším týmem jsou hráči z hlavního města USA. Tým postavený okolo Alexe Ovečkina bude letos bojovat, stejně jako Flyers nebo Blue Jackets, o poslední místa v playoff. Minulou sezónu se to nepovedlo a hodně kritiky se sneslo na padesáti gólového Ovečkina, který střílel góly jako na běžícím páse, ale vůbec nebránil. Na vysvětlení bude stačit jedno číslo… -35. Taková číslovka mu svítí v kolonce +/-. Sezóna 2014-15 se bude dát charakterizovat jako nový začátek. Rychle zapomenout na tu minulou a s novým trenér se vrhnout do té následující.

Preview Metropolitní divize: Philadelphia Flyers

Letci platí už několik sezon za největšího rivala Rangers. Vzájemné duely jsou pořádně vyhecované na ledě i v hledišti. Rangers s nimi minulý ročník nejenže hráli v základní části – jinak by to ani nešlo -, ale dokonce i v playoff, kde na sebe tyto dva týmy narazily hned v prvním kole. Všechny zápasy byly vyhecované a málokdo z ledu odcházel bez toho, aniž by neměl nějaký konflikt s někým ze soupeřova mužstva. To můžeme očekávat i letos, i příští rok, i za dva roky… Tahle rivalita bude trvat věčně.

Preview Metropolitní divize: New York Islanders

V dnešním díle si představíme dalšího z rivalů. New York Islanders. Islanders se minulý rok vůbec nedařilo, nedostali se do playoff, skončili v dolních patrech Východní konference a navíc se jim na olympiádě zranil hvězdný John Tavares, takže šance na playoff definitivně klesla. Islanders nemůžeme podceňovat, protože hodně posilovali a s uzdraveným Tavaresem a skvělým Kylem Okposem můžou překvapit i ty největší týmy.

Preview Metropolitní divize: New Jersey Devils

Pokračujeme v představování soupeřů z Metropolitní divize. Dnes se zaměříme na snad největšího rivala Ranegrs. New Jersey Devils. Klub z druhého břehu řeky Hudson. Devils zatím pořád přestavují kádr, který se jim víceméně rozpadl na začátku minulé sezóny, když odešel Ilja Kovalčuk. Místo mladších a perspektivnějších přicházejí zatím starší, dokonce až se statusem veteráni. Jeden odešel, ale byl to odchod velké legendy, protože odešel Martin Brodeur, který zatím stále nemá angažmá. Devils budou mezi těmi týmy, které se budou rvát o poslední příčky, které zaručují playoff.

Preview Metropolitní divize: Columbus Blue Jackets

Dalším týmem, který vám přestavíme, je Columbus Blue Jackets. Columbus se jeví jako hlavní tah trejdů Ranegrs, protože jak na jednu, tak na druhou stranu putovalo hodně hráčů a většina z nich hraje v prvních týmech. Ať už je to Rick Nash a Derick Brassard v Rangers, tak Brandon Dubinsky a Arťom Anisimov v Columbusu. Na lepší stranu se zatím jeví cesta na Manhattan, protože tamní hráči se letos dostali až do finále Stanley Cupu.

Preview Metropolitní divize: Carolina Hurricanes

V následujících několika dnech vám představíme všechny týmy z Metropolitní divize, s kterými budou Rangers bojovat v nadcházející sezóně 2014/15. Složení zůstává stejné jako v minulé sezóně, ve které Rangers skončili na druhém místě. Největšími favority podle sázkových kanceláří jsou Pittsburgh Penguins, Rangers a Philadelphia Flyers. Nejméně se věří Carolině Hurricanes, kterou si představíme dnes.

Rébus pro Rangers: Co bude s Nashem, pokud se Malone dostane do sestavy?

Před pár dny přišel Larry Brooks, známý novinář z NY Post často píšící o Rangers, s článkem, ve kterém se zamyslel nad tím, jaké místo v sestavě by měl zaplnit nejlépe placený hokejista Blueshirts po brankáři Henriku Lundqvistovi - hvězdný křídelní útočník Rick Nash. Rozhodli jsme se Vám volný překlad článku přinést i v počeštěné verzi a byli bychom rádi, pokud byste v komentářích pod článkem či na Facebooku nechali svůj vlastní pohled na věc - s kým v útoku by měl podle Vás Nash na začátku příští sezóny ideálně nastupovat?

Snaží se Rangers vystrnadit Tannera Glasse ze sestavy?

Snaží se Rangers vystrnadit Tannera Glasse ze sestavy ještě předtím, než za ně odehrál své první střídání?
Byl to od Glena Sathera velmi zvláštní krok, když dal letos v létě Tanneru Glassovi tříletou smlouvu na 1,45 milionu dolarů za rok. Glass totiž během minulé sezóny byl co do statistik v držení puku a poziční hře jeden z nejhorších hráčů NHL. Už jen z toho důvodu nikdo příliš nechápal, co by takový hokejista mohl posledním finalistům nabídnout. Objevily se také spekulace, že Glass byl podepsaný proto, že si to přímo vyžádal trenér Alain Vigneault - stejný trenér, kterého zpočátku všichni kritizovali za přivedení Daniela Carcilla, který však nakonec do týmu skvěle zapadl a pomohl Rangers až do finále - a tedy že jeho předražený podpis může být dalším geniálním Vigneaultovým tahem. Čím dál tím více to ovšem vypadá, že hlavní trenér Jezdců s Glassovým podpisem nemá nic společného.

Tým na příští sezonu: Kdo zůstane a kdo skončí, část 2. - útočníci

Situace řady útočníků Jezdců pro příští sezonu je hodně zamotaná. U některých je velkou otázkou, zda budou příští sezony stále oblékat dres Blueshirts, u jiných jako například Brada Richardse a Briana Boyla je již nyní velmi pravděpodobné, že se stanou soupeři Henrika Lundqvista a dalších svých bývalých spoluhráčů. Naopak zacelit mezery v sestavě by mohl i Lundqvistův bratr Joel, který již dříve hrál NHL za Dallas a na letošním mistrovství světa byl kapitánem švédské reprezentace.

Tým na příští sezonu: Kdo zůstane a kdo skončí, část 1. - obránci

Největšího úspěchu za posledních dvacet let dosáhli hokejisté New York Rangers v uplynulé sezoně NHL. Mužstvo které si získalo sympatie napříč ligou by příští rok rádo dotáhlo svou fantastickou jízdu play off až do vítězného konce. Lze říct, že Jezdcům chyběly z velké části ve finále play off zkušenosti, které proti Králům nasbírali a tak mohou být za rok ještě lepší. Ale není to tak snadné, hned deseti hokejistům z prvního týmu končí v červnu smlouva a je téměř jisté, že někteří z nich již v říjnu dres Blueshirts neobléknout. Která jména nejspíše zmizí ze soupisky Rangers a na které hráče se můžeme těšit i příští rok? Odpovědi přináší následující řádky.

Král se spoluhráči nebo Králové, aneb kdo získá Stanley Cup

Posledním soupeřem Jezdců v letošní sezóně budou Králové z Los Angeles. Dle většiny odborníků je tým ze západní konference, která se pokládá za silnější (z posledních osmi vítězů je jich pět ze západní a tři z východní konference) favoritem série. Navíc tým z centra New Yorku byl pasován k vyřazení už v sérii s Pittsburghem i Montrealem. Jenže tyhle předpoklady zatím neplatily.

Finále konference: boj týmů z original six

Soupeřem Jezdců ve finále konference bude Montreal Canadiens, historicky neúspěšnější a jeden z nejoblíbenějších týmů soutěže. Celkově bylo mezi těmito kluby odehráno mnoho bitev ve vyřazovací části soutěže. Dnešním způsobem hraných sérií odehrály oba kluby deset a mírně úspěšnější v nich je tým z frankofonní Kanady, který vyhrál šest z nich. Poslední série se datuje do sezóny 95-96 a úspěšnější byl tým Jezdců v poměru 4:2.

Platnost uložené stránky vyprší: 3. 8. 2020 20:33:42