Po těžkém úvodu si Shesterkin připsal první výrhu

Nebyl to jednoduchý start kariéry. První střela po teči skončila v brance. Třetí střela, po hrubici obrany, zaplula mezi betony do branky. V rozmezí páté a šesté minuty Shesterkin musel dvakrát tahat puk z brány. Obrana Rangers možná byla nervóznější než samotný nováček v bráně. Od nějaké desáté minuty se Rangers uklidnili a hráli vcelku dobrý hokej. Do konce třetiny se povedlo vyrovnat a následně zápas otočit. Přestože třetí gól dostal Shesterkin opět po nezvládnutém řešení hry před brankou, výhru si domácí tým dokázal pohlídat.
Zápasové statistiky

Úvod zápasu byl hodně opatrný a oba týmy bránily tak, že se střely víceméně zastavovaly o hráče.

Na konci páté minuty se to ale změnilo a bohužel k nelibosti domácích. Nahození od modré čáry ve skrumáži před Shesterkinem tečoval Compher a první střela na domácí bránu tak zároveň otevřela skóre zápasu.

Po necelých dvou minutách udělal hrubku na vlastní modré Adam Fox, Nathan MacKinnon se dostal zcela sám před Shesterkina a mezi betony zvýšil na 2-0 pro Avalanche.

Mezitím si Rangers nebyli schopni přihrát tak, aby puk neodskočil z jejich hole.

V deváté minutě, při signalizovaném vyloučení hostí, skvěle zasáhl proti dorážce Filipa Chytila levým betonem hostující Grubauer.

První přesilovku v zápase Rangers využili po půl minutě. Ryan Strome nahrával před branku na teč a puk přesně mezi betony hostujícího gólmana usměrnil na brankovišti Chris Kreider.

Z kraje dvanácté minuty byl vyloučen Jacob Trouba a Rangers se poprvé bránili v oslabení.

V polovině oslabení zasáhl výborně Shesterkin proti střele Landeskoga. Rangers přesilovku hostí ubránili.

Pět minut před konce třetiny bylo vyrovnáno. Po sérii nedobrých přihrávek se dvě povedly a byl z toho gól. Tony DeAngelo nahrával mezi kruhy na Zibanejada. Nahrávka byla sice ztlumena, ale Zibanejada si našla a ten prostřelil Grubauera.

O minutu později poslal Ryan Lindgren k ledu hitem u mantinelu Joonase Donskoie. Lindgrenovým zákrokem se zřejmě bude dodatečně zabývat liga, protože to vypadalo dost nebezpečně. Domácího obránce si rychle našel Nazem Kadri a vyprovokolal bitku, za což si vysloužil dvě bonusové minuty na trestné lavici a osobní trest na 10 minut.

Ryan Lindgren se nedal, ale po bitce musel na ošetření a do zbytku zápasu nezasáhl.

Druhá minuta přesilovky vypadala pěkně, ale gól v ní nakonec nepadl.

Po těžkém úvodu se šlo poprvé do kabin za stavu 2-2.


Úvod druhé třetiny měli Rangers celkem pod kontrolou. Na konci druhé minuty ovšem Howden faulovat za hostující brankou a druhou přesilovku tak dostali k dispozici hosté.

Rangers skvěle bránili, a dokonce se dostali do přečíslení. Zibanejad v úniku dvou na jednoho nahrával Brady Skjeimu, ten ale nedokázal z těsné blízkosti usměrnit puk do odkryté branky.

Po ubráněném oslabení byli opět nebezpečnější Rangers.

Brady Skjei odčinil své zaváhání z oslabení v osmé minutě. Artemi Panarin podržel puk, obkroužil s ním branku a nahrál Adamu Foxovi. Ten na modré našel napřáhnutého Skjei a jeho dělovku zastavila až síťka Grubauerovy branky.

Ve dvanácté minutě odjel DeAngelo od Comphera a nechal ho zcela volného u levé tyčky. Oba obránci (Staal a DeAngelo) se tak najednou objevili na jedné straně branky. Compher situace dokázal využít a nedal Shesterkinovi moc šancí zasáhnout. A to byl u levé tyčky ještě volný Nichushkin.

Po vyrovnání se začali hosté dostávat do dalších šancí a Igor Shesterkin si začal připisovat více zásahů.

Na správném místě ve správný čas byl šest a půl minuty Ryan Strome. Po vyhraném buly v útočné třetině vypálil na Grubauera Panarin. Jeho střela se na branku nedostala, ale Jesper Fast rychle puk našel a nahrál na Stromea. Ten neměl problém trefil zcela odkrytou klec.

Gól opět prospěl týmu, který jej vstřelil. Rangers dobře napadali, hodně byl v této činnosti vidět Artemi Panarin, a častěji zaměstnávali gólmana soupeře.

Do závěrečné třetiny si Rangers nesli vedení 4-3.


V šesté minutě závěrečné části si Shesterkin připsal dva rychlé zákroky pravým betonem.

Další oslabení připravil Rangers Ryan Strome. Shesterkin si připsal tři dobré zákroky a Rangers se ubránili.

Colorado se tlačilo za vyrovnáním. Ve dvanácté minutě je ale trochu zbrzdil faul Cale Makara.

První minuta byla hodně překombinovaná a gólovou pojistku Rangers nepřidali ani ve druhé minutě přesilovky.

Dvě minuty a osmnáct vteřin před koncem odjel Grubauer na lavičku.

Půlminuty před koncem pojisti výhru do prázdné brány Artemi Panarin. Na vlastní modré zpomalil hru, podíval se a s ledovým klidem uzavřel účet zápasu.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 8. 2020 04:23:53