Chris Kreider Roughing against Sami Vatanen
2 min.

Sestřih zápasu

Playoff preview #2: Hurricanes vs Rangers - zápas, který hodně napoví

Druhý zápas v sérii na tří výhry může být zlomový. Získá Carolina výhodu matchballu nebo se Rangers probudí a ukáží, že první porážka s Hurricanes v sezoně byla spíše výjimkou? Otázek je v táboře Rangers více: kdo nahradí Jespera Fasta? Bude Shesterkin uschopněn nastoupit a pokud ano, nastoupí? Procitne Panarin a pomůže týmu zlepšit využití přesilovek? Odpovědi již dnes večer v 18 hodin (naprosto spravedlivě hrají Rangers další polední utkání, jako by se nehrály další série).

Není jasné, zda v brance Rangers nastoupí Henrik Lundqvist nebo Igor Shesterkin. Lundqvist v prvním zápase pokryl 34 střeleckých pokusů Hurricanes, zatímco Shesterin nebyl způsobilý ke hře.

Ruský gólman s týmem včera trénoval.

Ještě jsem se nerozhodl, zatím není jasné, zda Igor bude k dispozici...

--- David Quinn o Shesterkinovi

Hurricanes přestříleli Rangers 37-26 a ubránili všech 7 přesilovek soupeře.

Na obou stranách bylo po sedmi oslabeních a přesto, že padl jen jeden gól, je potřeba se trestné lavici vyhnout.

Mika Zibanejad řekl, že Hurricanes je při jejich vlastních přesilovkách přehrávali a proto v sedmi pokusech v početní výhodě vyslali na Mrázka jen osm střel.

Rangers netrénovali včera přesilovky, což ale bylo v plánu. Podle kouče je celý problém v přesilovce pouze v jedné věci - je to pomalé.

Křídlo Artemi Panarin byl v prvním zápase celkem neviditelný, v porovnání se základní částí. Na Mrázka vyslal jen 4 střely, v přesilovkách (na ledě 7:40/12:08) vystřelil jen jednou.

Potřebujeme víc ode všech. Je to velmi krátká série, nemáme čas...

--- David Quinn

Stručně

Jeden z dvojice Fogarty/Kravstsov by měl nahradit Jespera Fasta, který v prvním zápase po prvním střídání ze zápasu odstoupil po hitu Bradyho Skjei. V neděli netrénoval (Fast) a oba zmínění hráči trénovali s hlavní skupinou.

Zibanejad a DeAngelo netrénovali, ale měli by hrát. Lemieux si odpyká zbytek trestu.

Hamilton na straně Hurricanes v neděli bruslil, hrát ještě nebude.

Alexandar Georgiev
Skrečovaní: Tim Gettinger, Vitali Kravtsov, Vinni Lettieri, Danny O'Regan, Brandon Crawley, Libor Hajek, Darren Raddysh

James Reimer
Skrečovaní: Ryan Dzingel, Trevor van Riemsdyk, Clark Bishop, Steven Lorentz, Max McCormick, Jake Bean, Roland McKeown, Anton Forsberg, Alex Nedeljkovic
Neschopní hry: Dougie Hamilton, Brett Pesce

Zdroj: nhl.com

Rangers na pokraji vyřazení

Místo zraněného Fasta nastoupil Steven Fogarty. Pokud znělo zadání zápasu zůstat mimo trestnou lavici a nenechat Carolinu skórovat jako první, Rangers zvládli obě věci porušit během pěti minut. První oslabení dokonce zvládli za 16 vteřin zápasu. První třetina zvěstovala zlepšený výkon a možný útok na srovnání série. Vše ovšem zazdily první dvě minuty druhé třetiny, kdy Hurricanes odskočili o dvě branky. V klidu pak bránili náskok a opařené Rangers k ničemu nepustili. Z opor a veteránů v týmu si plusové body, přestože jej první branka hodně mrzí, může připsal jen Henrik Lundqvist.

Dnes jsme na první vyloučení čekali jen 16 vteřin. Za krosček v útočné třetině byl vyloučen Pavel Buchnevich. Naštěstí se podařilo oslabení celkem v pohodě ubránit.

Ve třetí minutě skvěle zasáhl Lundqvist proti nájezdu dvou na jednoho, ze kterého střílel McGinn.

První gól, opět do branky Rangers, padl v páté minutě. Svechnikov vystřelil z pravého kruhu a trefil přesně mezi ruku a tělo Henrika Lundqvista. Střela byla možná tečovaná. Přechod do třetiny byl ze strany Svechnikova důraznější než obrana Rangers na modré čáře.

Rangers se chtěli vyhnout tomu, aby Hurricanes skórovali první, protože Carolina patří mezi nejlepší týmy bránící vedení, které v zápase získá.

O tři minuty později schytal Gauthier ránu pukem a okamžitě zamířil do kabiny, po pár minutách se vrátil. V pokračující akci se před brankou Hurricanes ocitl zcela sám Brett Howden a trefil naprosto přesně košík Mrázkovy lapačky.

V polovině třetiny se Rangers naskytla první přesilovka.

Po osmatřiceti vteřinách šli Hurricanes do tří. Aho seknul Zibanejada a Rangers se tak mohli znemožnit úplně. To se naštěstí nestalo. Zibanejad napálil nejprve tyčku, DeAngelo pak naznačil nahrávku na Panarina, nahrál na druhou stranu Stromovi, ten Panarinovi a Artemi Panarin zamířil pod víko. Rangers pak měli ještě čtyřicet vteřin zbytku klasické přesilovky. V té už jen Adam Fox napálil boční konstrukci branky.

Velkou šanci pak měli hosté, když Lindgren propadl ve střední třetině. Aho naštěstí buď netrefil přesně nebo naopak trefil přesně hokejku Henrika Lundqvista.

Další přesilovku dostali Rangers čtyři minuty před koncem třetiny, kdy byl podražen Filip Chytil.

Po minutě nejprve musel zasahovat Lundqvist, hned na to na druhé straně Mika Zibanejad opět našel přesně lapačku Petra Mrázka. Mrázek se holt umí dobře v bráně postavit.

Kaapo Kakko se ještě protáhl kolem Skjeiho, ten ho stihl nakonec vyrušit dostatečně na to, aby finský mladík nemohl zakončit. Přesilovka tak zůstala bez branky.

Minutu před koncem Smith neskutečně namazal Geekiemu, požár uhasil rychlý zákrok Lundqvista (na rozdíl od Mrázka musel tou lapačkou pohnout