New York Rangers - Carolina Hurricanes 28. 12. 2019 (01:00) @ Madison Square Garden

5:3 1:1, 3:1, 1:1W
Mika Zibanejad (13) Chris Kreider (11) Artemi Panarin (21) Mika Zibanejad (14) Ryan Strome (8)
Lucas Wallmark (7) Brett Pesce (4) Sebastian Aho (22)

Sebastian Aho (22),Wrist Shot
Nino Niederreiter (14), Joel Edmundson (7)

Chris Kreider Tripping against Nino Niederreiter
2 min.
14:01
Adam Fox -Delaying Game - Puck over glass
Adam Fox Delaying Game - Puck over glass against Teuvo Teravainen
2 min.
16:24
Warren Foegele -Interference
Warren Foegele Interference against Chris Kreider
2 min.

2. třetina

02:39
Ryan Strome -Hooking
Ryan Strome Hooking against Jaccob Slavin
2 min.
04:37
Brendan Lemieux -Tripping
Brendan Lemieux Tripping against James Reimer
2 min.
09:36
Joel Edmundson -Slashing
Joel Edmundson Slashing against Chris Kreider
2 min.
12:18
Jake Gardiner -Interference
Jake Gardiner Interference against Pavel Buchnevich
2 min.

3. třetina

04:12
Sebastian Aho -Slashing
Sebastian Aho Slashing against Jesper Fast
2 min.
16:54
Chris Kreider -Illegal check to head
Chris Kreider Illegal check to head against Dougie Hamilton
2 min.

Sestřih zápasu

Rangers vs Hurricanes: Do třetice všeho dobrého?

Hurricanes prohráli poslední dva zápasy před vánoční pauzou. Rangers hodně chtěli přivézt body z Philadelphie, ale selhali v poslední třetině. Oba týmy tak mají o motivaci postaráno. V letošní sezóně se Hurricanes a Rangers střetávají již potřetí. Předchozí dva zápasy vyhrál tým z New Yorku. Uspějí Rangers také po Vánocích?

Než Hurricanes 21. prosince prohráli s Panthers 2-4 (a následně v Torontu 8-6), měl dnešní soupeř Rangers sérii sedmi zápasů, v nichž 6x vyhrál.

Aktuální bilance Rangers z posledních pěti zápasů je 1-3-1.

Stručně

Henrik Lundqvist nastoupí do třetího zápasu v řadě. Proti Carolině odchytal předchozí dva zápasy a z 90 střel dostal 4 branky (úspěšnost 95,6 %).

Hurricanes měli ranní rozbruslení předtím, než sedli do letadla směr New York. McGinn a Foegele chyběli z důvodu problematické cesty ze svátků a měli by se k týmu připojit v New Yorku.

Kaapo Kakko by měl být připraven do zápasu poté, co vynechal dvě utkání (nastřelená noha).

Jordan Staal nastoupí do 500. zápasu v dresu Hurricanes.

Nejlepším střelcem od 1. listopadu je s 18 góly Sebastian Aho. Svechnikov má letos průměrně bod na zápasu - 37 (2++21), což je stejně jako na konci loňské nováčkovské sezony.

Artemi Panarin v posledních osmi zápasech nasbíral 11 bodů (7+4).

Lundqvist proti Carolině sehrál 45 zápasů (32-12-1) s průměrem 1,98 branky na zápas a úspěšností 93,5 %.

Koho sledovat

Teuvo Teravainen bodoval pětkrát v řadě a připsal si 6 asistencí.

Mika Zibanejad pak v šesti zápasech bodů devět (5+4).

Rangers porazili Hurricanes také ve třetím zápase sezony

Rangers zvládli návrat po vánoční přestávce a porazili Hurricanes potřetí. Domácí tým gólově odkočil ve druhé třetině, když v ní střelil tři branky. Carolina na začátku závěrečné třetiny rychle snížila na rozdíl jedné branky. Rangers obdržený gól naštěstí nepoložil a ve čtrnácté minutě dal definitivní podobu výsledku Ryan Strome. Mika Zibanejad přidal další dvě branky, což se mu v posledních sedmi zápasech povedlo potřetí. Rangers k tomu využili dvě přesilové hry.

Začátek byl ze strany Rangers poznamenán nepřesnostmi, ale Hurricanes toho naštěstí nedokázali využít.

Ve třetí minutě se v útočné třetině pěkně uvolnil Mika Zibanejad, ale Reimer v hostující bráně si s jeho pokusem poradil.

O minutu později se do útoku dostala dvojice Chytil Kakko, ale českému útočníkovi nesedla první nahrávka a druhá byla zblokována.

Hurricanes se přeci jen ujali vedení. V páté minutě chybně po mantinelu rozehrál Skjei, puk na modré zachytil Nečas, který puk zatáhl více do třetiny, mezi kruhy našel Wallmarka a ten nedal Lundqvistovi šanci.

Rangers se tlačili za vyrovnáním, ale další jasnější šance měli hosté.

V desáté minutě Kreider podrazil Niederreitera a Hurricanes dostali k dispozici první přesilovku, ve které ovšem Lundqvista střelecky neohrozili.

Třináctá minuta přinesla krásnou akci Artemi Panarina, který na vlastní modré vypíchl puk jednomu z hráčů Hurricanes. Bohužel obránce se stihl vrátit a Panarinovi překazit pořádné zakončení. Akce pokračovala dalšími střelami Fasta a DeAngela, ale vyrovnání nepřišlo.

Druhé oslabení přivodil Adam Fox vyhozením puku do hlediště.

Rangers byli nedůrazní při vyhazování a mohlo je to stát druhý gól. Haula naštěstí puk ve vzduchu minul a ten se tak odkutálel od tyčky za branku. Druhá minuta oslabení pak přinesla čtyři zákroky Henrika Lundqvista.

Rangers se své první přesilovky dočkali tři a půl minuty před koncem třetiny. A Mika Zibanejad ji proměnil po pěti vteřinách. Po vyhraném buly se puk dostal od modré čáry za branku, kde zadovkou vrátil puk před bránu Kreider na volného Zibanejada a ten pěkně zavěsil. Gólman již očekával hru na druhé straně branky.

Dvě minuty před koncem třetiny rozhodčí pustili faul Jacoba Trouby na Wallmarka.

V úvodu poslední minuty zazvonila tyčka Reimerovy branky po střele Ryana Stromea.

Druhá třetina začala seknutím Svechnikova do Lundqvista, což sudí nechali bez povšimnutí.

Po minutě a půl zariskoval při buly v útočné třetině Hurricanes jejich obránce na modré, což mělo za následek únik dvojice Zibanejad Kreider. Mika Zibanejad naznačil střelu, Reimer mu to zbaštil i s navijákem a po rychlé nahrávce střílel Kreider do odkryté branky. Rangers se rychle ujali vedení.

Po další minutě byl vyloučen Strome za hákování. Rangers v oslabení dobře bránili a blokovali a oslabení ubránili.

Nicméně tři vteřiny před koncem oslabení projížděl Lemieux za brankou hostí a při pokusu obskočit gólmana za brankou jej srazil. A protože je to Lemieux, dostal dvě minuty.

Gól ve druhé přesilovce padl, ale Rangers si vzali challenge na postavení mimo hru. A challenge byla úspěšná. Čas se tak vrátil a pokračovalo osmaosmdesát vteřin oslabení Rangers. V oslabení gól nepadl.

V osmé minutě se Rangers rychle dostali do útočné třetiny, Filip Chytil dojel puk, neukvapil se, u branky zastavil a poslal puk do skrumáže do brankoviště. Tam ho jako první našel Panarin a z blízkosti zavěsil přesně pod víko.

Filip Chytil ukázal při gólové i při další akci, ve které mu přihrávku nakonec zblokoval ležící obránce, skvělé bruslení.

Další odpuštěné vyloučení pro Carolinu se odehrálo v deváté minutě, když prudkou nahrávku Kreidera vyhodil ze hřiště jeden z bránících hráčů.

O pár vteřin později byl ale za sekání Kreidera vyloučen Edmundson. Zibanejad se dostal do dvou šancí, ale gól v přesilovce Rangers nevstřelili.

Velmi rychle následovala další početní výhoda Rangers, když Gardiner po své chybě nedovoleně bránil Buchnevichovi v pokračování akce.

Přesilovku Rangers opět využili. Po šťastném přechodu do útočné třetiny Rangers dokázali puk podržet. Střelu od modré někdo zblokoval, puk se ztratil z očí všech. Nejrychleji jej našel Mika Zibanejad a trefil přesně do pravého růžku branky Hurricanes.

Hosté snížili necelé tři minuty před koncem třetiny. Rychlé přečíslení zakončil gólem Pesce.

Ryan Strome mohl téměř okamžitě vrátit Rangers třígólové vedení, ale oba jeho pokusy zastavil Reimer.

Chaos v obraně v úvodních dvou minutách závěrečné třetiny znamenal snížení na rozdíl jedné branky. Sebastian Aho vstřelil 22 branku v sezoně.

V páté minutě byl v úniku dvou na jednoho faulován Jesper Fast a Rangers tak mohli opět posílit své vedení v přesilovce. Útočné aktivitě ovšem chyběly střely, a tak se skóre zápasu neměnilo.

Carolina byla výrazně aktivnější, Rangers si chvílemi doslova koledovali o vyrovnání.

Panarinova řada se pravidelně dostávala do útočení. Ryan Strome se jednu akci pokoušel zakončit střelou mezi nohama, Svechnikov mu ale dokázal trochu zblokovat hůl a Reimer si tak s jeho pokusem poradil.

Pohodu Artemi Panarina naplno ukázala třináctá minuta. Trouba vyhodil obloukem puk, Panarin přehrál bránícího Pesceho, nahrál přesně na dojíždějícího Stromea a Rangers se mohli radovat z pátého gólu večera. Ryan Strome se gólově prosadil po dlouhé době.

Tři minuty před koncem sudí opět nevylučovali po zásahu do obličeje Miki Zibanejada, ale odpískali až dojetí Kreidera do Hamiltona, což byla trochu msta za předchozí neviděnou vysokou hůl. Místo přesilovky se tak Rangers museli bránit.

Po necelé minutě odjel Reimer na střídačku. Následně si vzali hosté také timeout.

Oslabení Rangers ubránili, pokračovala tak power play, ale skóre se již nezměnilo.