Brady Skjei Tripping against Troy Terry
2 min.

Sestřih zápasu

Čtyřzápasový trip přinesl 5 bodů. Nájezdy v Anaheimu Rangers prohráli

Rangers se po týdenním tripu se zastávkami v Kalifornii a Nevadě vrací domů s pěti body. Dnešní zápas na ledě Ducks si tak trochu nechali útéct. Po čtyřech minutách vedli 2-0, když se již po 10 vteřinách zápasu trefil Mika Zibanejad. Domácí v první třetině snížili a na začátku druhé vyrovnali. Rangers druhou třetinu vůbec nezvládli a mohli být rádi, že do třetí třetiny šli za vyrovaného stavu. Rangers se rychle ve třetí třetině ujali vedení, aby o něj v závěru přišli. V prodloužení mohl o výhře rozhodnout Zibanejad, zápas se ale dostal do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí.

Zápas odstartovala hrubka domácí obrany, po které se sám před domácí branku dostal Mika Zibanejad a otevřel skóre zápasu. Od úvodního buly uběhlo 10 vteřin. Vteřinka chyběla Mikovi k vyrovnání nejrychlejšího gólu organizace (Fred Cook 1926/1927, Jean Ratelle 1971/1972, Ron Duguay 1979/1980, Jim Wiemer 1984/1985).

Otřesení domácí chybovali o chvilku později znovu, Panarin ovšem vedení nenavýšil.

Artemi Panarin ale nemusel smutnit dlouho. Ve čtvrté minutě zvýšil na 2-0. Chybně za bránou rozehrál Gibson, Ryan Strome puk zachytil, nahrál Panarinovi do pravého kruhu. Ruský sniper si puk zpracoval a naprosto přesně trefil.

Domácí Ducks dostali v sedmé minutě možnost snížit svou ztrátu v přesilovce při vyloučení Adama Foxe, který zasáhl do obličeje hokejkou domácího kapitána. Předtím poměrně nebezpečně hitoval Michael Del Zotto Jespera Fasta, to ale sudí jako faul neposoudili.

Ducks se nakonec prosadili čtyři vteřiny před koncem početní výhody. Střelu od modré tečoval před Lundqvistem Jacob Silfverberg.

Rangers si na svou první přesilovku počkali do dvanácté minuty. Po faulu na Lindgrena byl vyloučen Sam Steel. Početní výhoda přinesla pouze jednu střelu na branku. Po skončení přesilovky se ještě snažil Pavel Buchnevich, ale stav zápasu zůstal beze změny.

Před koncem třetiny Lundqvist zastavil přečíslení tří proti dvěma, a pak také šanci domácího kapitána. Na druhé straně ještě dvakrát zahrozili Rangers. Nejprve třetí formace s Filipem Chytilem. Po nahrávce českého útočníka se ovšem Greg McKegg neprosadil. Třetinu uzavřely šance Artemi Panarina a Kappa Kakka. Skóre se bohužel neměnilo.

První gól ve druhé třetině padl po 62 vteřinách. Bohužel do branky Henrika Lundqvista. Toho nejprve z branky vytáhl jeden z útočníků, Lundqvist ve snaze rychle se dostat zpět do branky zaškobrtnul, a tak nakonec proti střele Gudbransona skočil rybičku, která ovšem nepomohla. Stejně tak ale nepomohl žádný z hráčů v poli, kteří jen sledovali volný puk.

Prvních pět minut prostřední části bylo oboustranně nepřesných.

Výrazně více práce měl Lundqvist. V osmé minutě byl počet střel druhé třetiny 8-1 pro domácí tým. Marc Stall navíc jednu ztrátu puku musel řešit faulem, a tak Ducks, kteří jsou v lize až 30. ve využívání přesilovek, měli druhou šanci zápasu, kterou naštěstí nevyužili.

V pěti se nehrálo dlouho. Lindgren, který přepadl přes hráče, podrazil domácího útočníka a Ducks šli do další přesilovky.

Po devíti vteřinách oslabení vyhodil puk z kluziště jeden z bránících hráčů Rangers. Po poradě rozhodčích se ale pokračovalo v klasické přesilovce.

Rangers oslabení ubránili.

Až v patnácté minutě se Rangers dostali k útočné akci. Kakko sice skvěle našel Panarina, ten ale prudkou přihrávku nedokázal nasměroval na odkrytou branku. Rangers tak stále čekali na statisticky druhou střelu třetiny.

Až čtyři minuty před koncem druhé části Rangers otestovali, zda je domácí brankář stále vzhůru.

Po velmi slabé druhé třetině mohou Rangers děkovat Lundqvistovi, že stav zápasu byl 2-2.

Rangers na úvodní buly třetí třetiny poslali formaci Artemi Panarina. Ta se sice neprosadila, ale po vystřídání našel krásným pasem DeAngelo najetého Zibanejada a ten překonal Gibsona a vrátil Rangers do vedení.

Čas ubíhal celkem slušně, Rangers měli hru víceméně pod kontrolou.

V osmé minutě se v útoku připomněla trojice Buchnevich – Chytil – McKegg. Posledně jmenovaný se dostal do slušné šance, ale trefil přesouvajícího se Gibsona. Buchnevich pak přestřelil.

Byl to signál pro větší útočnou aktivitu, ve které pokračovala první řada a donutila domácí vyhodit na zakázané uvolnění.

Chytil se také v dalším střídání předvedl pěknou nahrávkou, Buchnevich tentokrát trefil připraveného gólmana.

V jedenácté minutě mohli Rangers odskočit do dvougólového vedení, museli by ale využít přesilovku. V té nakonec nezaznamenali ani střelu.

Čtyři minuty před koncem Lundqvist skvěle zasáhl lapačkou a vyrazil pokus domácího Mansona.

Na to, jak úzkostně se zápas pískal, překvapilo vyloučení Bradyho Skjei za podražení tři minuty před koncem zápasu.

A na to, jak jsou Ducks v přesilovkách marní, tak využili dnes druhou. Rangers nechali Lindholma v klidu napřáhnout a vystřelit. Před Lundqvistem projel další domácí hráč, puk možná lehce tečoval Lindgren a bylo vyrovnáno.

A domácí se hnali za vítězstvím v normální hrací době. Lundqvist měl stále práci, ostatní hráči jakoby čekali na prodloužení, které nakonec (naštěstí) přišlo.

Před koncem prodloužení mohl rozhodnout Mika Zibanejad. Krásně se uvolnil přes obránce, ale Gibson si na jeho zakončení počkal. Zápas tak dospěl do nájezdů.

Za Rangers uspěl pouze Zibanejad, za domácí Kaše a Silfverberg.