Libor Hajek Tripping against Ryan Johansen
2 min.

Sestřih zápasu

Predators vs Rangers: přidají Rangers druhou výhru v řadě?

Po dvou týdnech se Rangers představí na soupeřově hřišti. V sobotní podvečer to bude Nashville, který bodoval v šesti posledních zápasech. Rangers vyrazili na návštěvu s výhrou proti Tampě v zádech a s téměř nezměněnou sestavou.

Mika Zibanejad bude chybět ve druhém zápase po sobě. Lídr kanadského bodování Rangers zatím ani netrénoval.

Rangers z posledních tří zápasů dva vyhráli (2-1-0), předtím prohráli pětkrát v řadě (0-4-1).

Predators sice ve čtvrtek podlehli Flames v prodloužení (6-5), ale bodovali 6x v řadě (4-0-2) se skóre 23-11. Doma nebodovali jen jednou (6-1-2).

Koho sledovat

Obránce Rangers Tony DeAngelo bodoval v posledních 4 zápasech - 6 bodů (3+3).

Útočník Predators Nick Boninov posledních dvou utkáních vstřelil 4 branky.

Stručně

Alexandar Georgiev naskočí do druhého utkání v řadě. Marc Staal a Ryan Lindgren si zřejmě prohodí místa.

Zápas Predators se nese ve znamení Hockey Fight Cancer.

Pavel Buchnevich bodoval ve čtyřech posledních zápasech, kdy nasbíral 4 body (1+3). Ryan Strome má pětizápasovou bodovou šňůru s osmi body (3+5).

Výhru na ledě Predators odstartovala akce českého dua Hájek - Chytil

Rangers nakonec na led v Bridgestone aréně v Nashvillu vyjeli ve stejné formaci jako naposledy proti Lightning. Marc Staal opět pouze jako zdravý náhradník. Alexandar Georgiev podruhé v řadě v brance. A chytal opět skvěle. Oba gólmani předváděli výborné zákroky a drželi nízké skóre. Filip Chytil se trefil i ve druhém zápase v sezoně, Libor Hájek odehrál další povedený zápas. Ryan Strome pokračuje ve sbírání bodů, aktuálně bodoval v šestém zápase za sebou.

Hned po pár vteřinách byl faulován Libor Hájek a Ranger už v první minutě rozehráli přesilovku. Oslabení mají sice domácí nedobré, podobně jsou na tom ovšem Rangers s početní výhodou. Chvíli trvalo, než se Rangers pořádně usadili v útočné třetině, ale nedostali se k pořádnému ohrožení branky. A tak uběhly dvě minuty.

Úvod zápasu hráli Rangers lépe, chyba v obranné třetině v osmé minutě ale dostala do hry domácí tým. Micheal Haley k tomu zlomil hůl a Rangers byli pod velkým tlakem, který skončil faulem Bradyho Skjei. Krosček na Smithe pár vteřin předtím zůstal nepotrestán.

V oslabení k jednomu zakončení, Georgiev byl ovšem na místě. Jinak Rangers svého soupeře dobře bránili.

Rangers moc nestříleli a až v patnácté minutě se opět dostali do souvislejšího tlaku díky lajně Artemi Panarina. Po vystřídání se sice Predators dostali k útoku, ten ale obranným zákrokem zastavil Libor Hájek. Navíc tak založil protiútok, který zakončil Filip Chytil prvním gólem večera. Chytil ujížděl s Kreiderem, snažil se najít prosto pro přihrávku, což ale jediný bránící hráč pokryl, a tak si Filip udělal stahovačku a otevřel skóre.

Tři a půl minuty před koncem třetiny byl faulován Kappo Kakko a Rangers tak mohli opět hrát početní výhodu. Panarin se již konečně odhodlal střílet, zatím ale neprostřelil. Kakko naopak stále spíš volil nahrávky.

Přesilovku Rangers nevyužili.

V poslední minutě zachránil vedení po první třetině Georgiev skvělým zákrokem proti Duchenovi.

Do druhé třetiny vstoupili domácí velmi aktivně.

Ve třetí minutě se do sebe pustili Haley a Watson. Byl to spíš takový wrestling a po pádu na led nahoře skončil hráč Rangers. Pět minut pro oba.

Skvěle se střídání ve čtvrté minutě sehrála řada Artemi Panarina. Domácí se pokusili vyhodit puk, ale Rangers ho rychle dostali zpět do útočné třetiny. Panarin poslal žabku na Stroma a ten usměrnil nad lapačku domácího brankáře. Rangers odskočili na dva góly. Strome prodloužil bodovou šňůru na šest zápasů, což je jeho kariérní maximum.

Matt Duchene vypíchl puk Lemieuxovi, ale naprosto jasně Duchene zasáhl dvakrát rukavice svého protivníka. Neměl se tak moc co divit. Rangers hráli třetí přesilovku.

Bolest přihrávek bez střel ale trvala. Domácí se navíc dostali k zakončení na Georgieva.

Po skončení trestu se Duchene hned zapojil do akce tří proti jednomu, ale Georgiev vytáhl skvělý zákrok ramenem.

Desátá minuta přinesla dva podezřelé zákroky ze strany Rangers, které ovšem sudí pustili. Po tom druhém se sám do nájezdu dostal Chris Kreider, ale trefil jen tyčku.

O dvě minuty později domácí na pěknou chvilku zatlačili Rangers hluboko do obrany, ale nebyli schopni skórovat. Hráči dobře bránili, Georgiev skvěle chytal. Do úniku se z obrany nakonec dostal Kakko, ale domácího brankáře nepřekonal.

Do oslabení poslal Rangers šest minut před koncem třetiny Tony DeAngelo. Bylo to jen vyústění dalšího útočného řádění domácích Predators.

Hned v úvodu oslabení pomohla Rangers tyčka, ale Arvidson nakonec přesilovku využil. Domácí hráč se dostal před Jacoba Troubu a tečoval puk do branky.

Domácí pokračovali v aktivní hře, Rangers ve druhé třetině více bránili.

V poslední vteřině se Strome rozhodl pomstít krosčeky Ekholma na Jespera Fasta, který na ledviny dostal dva až tři zásahy, ale nakonec byl jediným vyloučeným za krosček hráč Rangers.

Třetí třetinu tak Rangers začali ve čtyřech. A ubránili celé dvě minuty.

V prvních pěti minutách se obraz hry moc nezměnil. Domácí se tlačili za vyrovnáním, Rangers měli co dělat ve své obranné třetině.

V polovině třetiny se trochu za obranou zapomněl Filip Chytil, domácí nevyvezli puk, ten se přes Buchneviche dostal právě k Chytilovi, který udělal několik rychlých kliček, ale Saros nacpal bohu k tyčce, a protože Chytil puk nestihl zvednout, tak z toho nic nebylo.

Stejně skončil o chvilku později Pavel Buchnevich.

Gólmani chytali výborně.

Osm minut před koncem dostali Rangers čtvrtou přesilovku po faulu na Lemieuexe.

První přesilovkové pětici se ale vůbec nedařilo. Druhá pětka se prezentovala nepovedenou střelou Jacoba Trouby a marného dobývání branky ze strany Chytila a Buchneviche.

Minutu po skončení přesilovky byl vyloučen Brendan Smith za držení. Nedobrý čas na další oslabení. Naštěstí pro Rangers oslabení zvládli.

Dvě a půl minuty před koncem byl podražen Chytil, to nikdo samozřejmě neviděl, což vedlo ke ztrátě puku. Libor Hájek při otočce podrazil domácího hráče a dostal dvě minuty.

Nashville se odhodlal ke hře v šesti. Rangers mohli v oslabení vyhazovat bez obav ze zakázaného uvolnění.

Oslabení Rangers opět ubránili.

Čtrnáct vteřin před koncem vyhodil Skjei na zakázané uvolnění, zřejmě si neuvědomil, že oslabení akorát skončilo. Rangers tak měli na ledě tři obránce.

Přes obrovskou snahu Predators nakonec Rangers výhru ubránili.