Libor Hajek Tripping against Evgeny Kuznetsov
2 min.

Sestřih zápasu

Capitals vs Rangers: zvednou si Rangers sebevědomí na hřišti silného Washingtonu?

Rangers se hned po nepovedeném zápase proti Devils přesunuli do hlavního města, kde je čekají domácí Capitals. Domácí John Carlson bodoval ve všech osmi zápasech Capitals. Rangers se jej pokusí zastavit s Lundqvistem v brance.

Carlson je třetí v kanadském bodování se 14body (3+11). Jako obránce je celkově třetím v historii NHL, který v prvních osmi duelech sezony nasbíral alespoň 14 bodů.

V domácím dresu by si měl premiéru v sezoně odkroutit Michal Kempný, který doléčoval zranění.

Rangers po dvou výhrách zaznamenali dvě porážky a čeká je druhý zápas ve dvou dnech.

Stručně

Rangers po nočním cestování vynechali ranní rozbruslení.

Pánik se zranil ve středečním zápase proti Torontu. Capitals povolali z farmy Boyda a Fehervaryho.

Henrik Lundqvist vyrovná na 11. místě NHL Gumpa Worsleye s 860 odehranými zápasy.

Artemi Panarin dva zápasy čeká na další body.

Kuznetsov v pěti zápasech nasbíral 6 bodů (3+3). Backstromovi chybí dvě asistence, aby překonal Daniela Sedina (648) na pátém místě v počtu asistencí hráčů pocházejících ze Švédska.

Koho sledovat

Přidá Mika Zibanejad po dvou plonkových zápasech další body a rozšíří bilanci 8 bodů (4+4) z prvních dvou zápasů?

Domácí Alex Ovechkin v pěti posledních zápasech nasbíral sedm bodů (3+4).

Rangers Capitals nepřekvapili a prohráli třetí zápas v řadě

Drobných změn doznala sestava Rangers pro zápas ve Washingtonu. Kreider se posunul do první řady, Lemieux nakonec nahragil McKegga a obranné dvojice byly také přeházené. Ty se nakonec točily i během zápasu, protože od poloviny utkání do hry nezasahoval Tony DeAngelo. Během zápasu nebyly známy důvody absence. Oproti předchozímu zápasu byli Rangers živější, ale góly stále chybí, přihrávky jsou často nepřesné nebo končí na prvním bránícím hráči. Lundqvist držel celý zápas šance na dobrý výsledek. Především zákroky ve druhé třetině byly těžké a velmi důležité. Včetně zastaveného trestného střílení Jakuba Vrány. Nebýt těchto zákroků, bylo po zápase v polovině druhé třetiny.

Po minutě hry se za obranu Rangers dostal Oshie, kterého fauloval Panarin. Rychlá první přesilovka pro Capitals přinesla také rychlé vedení domácích. Lundqvist opakovaně zasáhl betonem proti dorážení T. J. Oshie. Puk se nakonec dostal do brankoviště, kdo ho do branky dopravil nemotorný Staal. Vše ovšem začalo neschopností bránících útočníků vyhodit puk, který měli ve své moci.

Prvním z Rangers, kdo výrazněji ohrozil Holtbyho, byl Brendan Lemieux, který tečoval střelu Stroma. Lemieux pak hitoval Kempného, což Gudas vyhodnotil tak, že si Lemieuxem pohovoří. Český obránce rychle skončil na zádech na ledě a oba dostali pět minut za bitku.

Také Rangers hráli rychle první přesilovku. Kempný fauloval Buchneviche a umožnil Rangers hrát proti čtyřem. Početní výhoda však nebyla moc nebezpečná.

Finální přihrávky hráčů Rangers často končily u prvního blokujícího hráče soupeře.

Druhá možnost početní výhody se naskytla ve třinácté minutě, kdy v útočném pásmu fauloval Backstrom. A vyrovnání přišlo z hole Pavla Buchneviche. Jacob Trouba poslal po pravém křídle Miku Zibanejada, který krásnou přihrávkou uvolnil Pavla Buchneviche. Ten se trochu odtáhl od brány, což donutilo Holtbyho se natáhnout na ledě. Tím se uvolnila horní část branky a Buchnevich z ostrého úhlu mířil přesně.

Rangers sice měli víc času puk ve své moci, a domácí výrazně přestříleli. Capitals však z šesti střel na bránu dali dva góly. Ten druhý vstřelil necelých pět minut před koncem třetiny Michal Kempný, který se nejlépe zorientoval před brankou Rangers po nahození puku od modré čáry.

Pro Kempného to byl první gól v prvním zápase od konce března, kdy se zranil.

Kreider si řekl, že by se měl asi zapsat také do statistik, a tak v útočné třetině podrazil Jensena a poslal svůj tým do oslabení, které s vypětím všech sil Rangers ubránili.

Úvod do druhé třetiny nevypadal, alespoň opticky, ze strany Rangers špatně. Až do čtvrté minuty. To sice nejprve čtvrtá řada Rangers zatlačila domácí do obrany. Po vystřídání se hra přesunula před Lundqvista a první řada Rangers si špatně pokryla protihráče, což vedlo ke třetímu gólu Capitals. Orlov měl nejprve dost času a místa a jeho střela trefila tyčku. Odražený puk si rychle našel nepokrytý Dowd a bez problémů zvýšil vedení.

Za deset minut druhé třetiny Rangers nezaznamenali jedinou střelu na Holtbyho.

Těsně za polovinou zápasu se za obranu Rangers dostal Vrána. Zezadu mu hůl svou holí zablokoval Skjei, což rozhodčí posoudil jako faul a trestné střílení. Hůl Bradyho Skjei nezasáhla rukavice, jen hůl. Henrik Lundqvist Vránovo trestné střílení zastavil betonem.

Ve dvanácté minutě Rangers konečně ohrozili branku domácích. Ze skrumáže ale gól nedali.

O dvě minuty později fauloval Gudas Smithe a Rangers tak dostali možnost něco vymyslet při početní výhodě. V té musel dva skvělé zákroky předvést Lundqvist proti Hagelinovi a Orlovovi. Rangers ohrozili Holtbyho jednou střelou. Panarinův pokus ale skončil v lapačce domácího brankáře.

Sedmnáctá minuta znamenala snížení na 2-3. Libor Hájek výborně zasáhl na útočné modré a podržel pásmo. Puk se dostal k Zibanejadovi, který přihrál Panarinovi. Ruský útočník si vyměnil puk s Kreiderem a z hranice brankoviště usměrnil Kreiderovu přihrávku do branky.

O minutu později podržel Lundqvist skóre na jednogólovém manku při dalších zákrocích proti domácím útočníkům.

Prvních sedm minut závěrečné třetiny se odehrálo téměř bez přerušení. Rangers se snažili o vyrovnání. Capitals sedmkrát letos vstupovali do třetí třetiny s vedením v zápase, vyhráli ale jen tři utkání.

Mezitím Rangers točili jen pět obránců. Do hry se nedostával Tony DeAngelo.

V deváté minutě se poprali Smith a Hathaway. Extra dvě minuty dostal Smith a domácí tak hráli další přesilovku, kterou využil tečí Carlsonovy střely T. J. Oshie.

Rangers sovou početní výhodu o dvě minuty později nevyužili.

Po gólu na 2-4 aktivita Rangers výrazně opadla.

Lundqvist dvě minuty před koncem odjel na střídačku. Hathaway do prázdné brány uzavřel účet zápasu.