Joey Keane Hooking against Joey Anderson
2 min.

Sestřih zápasu

Příprava pokračuje porážkou v odvetě s Devils

Do druhého zápasu Rangers nasadili většinu hráčů, kteří první utkání nehráli a spousta z nich bude minimálně úvod sezony Rangers sledovat z Hartfordu. Domácí Devils testovali lajnu, kterou by rádi viděli na ledě jako první při zahajovacím zápase sezony Hall – Hughes – Palmieri. Pro Halla se jednalo o návrat po dlouhé rekonvalescenci.

A této úderné trojici stačilo 34 vteřin k otevření skóre. Velkou měrou se na gólu podíleli sami Rangers, kteří přišli o puk a k tomu hodně špatně vystřídali. Jack Hughes se dostal k osamocenému puku a ze samostatného úniku nedal Lundqvistovi šanci a rychlou střelou mezi betony vstřelil první gól večera.

Druhá řada Rangers, ve které Filip Chytil bojuje o pozici druhého centra týmu, ve svých prvních dvou střídáních dokázala Devils opakovaně zatlačit do jejich obranné třetiny. Proti vyrovnání byl ale Mackenzie Blackwood, který by měl být dvojkou v domácí bráně. Stejně tak vychytal pokusy DiGuseppeho a Namestnikova.

Na začátku dvanácté minuty Ryan Strome vyhodil puk z obranné třetiny mimo hřiště a Rangers se museli dvě minuty bránit. A bránili se jen necelou minutu. Rangers dvakrát poslali domácí ze své obranné třetiny, ale při třetím pokusu uvolnil Hughes Taylora Halla a ten trefil přesně levý horní růžek Lundqvistovy branky.

Na druhé straně hřiště se do zakončení v úniku dvou na jednoho dostal Marc Staal, ale Blackwooda nepřekonal.

Wayne Simmonds, který u Devils hledá druhou mízu, se v úvodní třetině kromě několika chyb ukázal při pěstní potyčce s Lindgrenen u branky Henrika Lundqvista poté, co obránce Rangers domácího útočníka hitoval a oplácet dokázal jen krosčekem do hlavy. Oba dostali pět minut, Simmonds pak navíc dvě minuty za krosček a Rangers tak rozehráli první přesilovku. Po skončení trestu odešel Simmonds rovnou do kabiny, v zápase ale dál pokračoval.

Rangers se bohužel nedokázali za dvě minuty pořádně dostal do útoku, a tak z přesilovky nic nebylo. Hned po jejím skončení se po levém křídle řítil na Lundqvista Jack Hughes, veterán v bráně Rangers jeho střelu vykopnul pravým betonem.

Dvě minuty před koncem třetiny to bylo již 3-0. Ze střídačky si najel Coleman, kterého si obrana Rangers moc nevšímala a ten střelou přes obránce Geertsena překonal Lundqvista, který střelu asi nemohl vůbec vidět.

Po necelých čtyřech minutách druhé třetiny se prosadil Vladislav Namestnikov. Howden vyhrál buly nad Hughesem, Buchnevichovu střelu ztlumil jeden z obránců a Namestnikov skákavý puk dokázal usměrnit do branky.

Rangers si museli hlídat vlastní obranu, ale byli při chuti do útoku. Gabriel Fontaine se snažil proháčkovat před Blackwooda, ale na poslední chvíli jej zastavili domácí obránci.

V osmé minutě se po chybě obránců Rangers na útočné modré řítili domácí do útoku, v bráně nakonec místo puku skončil Simmonds.

O pár minut později se Namestnikov dostal na trestnou lavici za hrubost. Ve stejný okamžik Rangers střídali gólmany, a tak Adama Húsku čekal těžký úvod.

Fontaine v oslabení dobře napadal a vynutil si útočný faul Subbana. Po minutě se tak počet hráčů srovnal na 4.

Minutovou přesilovku Rangers nakonec nevyužili přesto, že se na jejím konci dostali do slušné šance. Gólmanem vyražený puk se snažil bekhendem dorazit Filip Chytil, ale se střelou z téměř nulového úhlu si nakonec Blackwood poradil.

Šest minut před koncem třetiny odskočili domácí do třígólového vedení. Michael McLeod se protáhl kolem Morrowa před Húsku, v kličce ztratil puk, který nakonec projel do branky Rangers, protože Adam Húska kopíroval pohyb zakončujícího hráče a očekával kličku.

Ve druhé třetině se Rangers lépe dařilo eliminovat první řadu Devils, která sice svého soupeře přehrávala, ale neměli prostor na zakončení.

Konec třetiny byl ve znamení dalšího oslabení Rangers. Za hákování byl vyloučen Joey Keane. Druhou minutu oslabení si Rangers přenesli do třetí třetiny.

Dobrý zákrok lapačkou předvedl Adam Húska před koncem početní výhody Devils proti Palmierimu. Následně zastavil ránu Subbana a tím oslabení Rangers skončilo.

Domácí dál pálili a Húska zastavil například Greena nebo Hughese.

Ve čtvrté minutě DiGuseppe pěkně uvolnil Lettieriho a jeho golfák orazítkoval zřejmě obě tyčky.

Haley následně dostal dvě minuty za nesportovní chování. Po pětačtyřiceti vteřinách oslabení rozhodčí nepotrestali vyseknutí hole z ruky Howdena, následně Simmonds netrefil puk před prázdnou bránou a ve zmatku vyhodil Keane puk mimo hřiště.

Rangers šli do tří. Show si pro sebe ale v oslabení ukradl Adam Húska. V prvním pokusu Hall těsně minul, další dva jeho pokusy skvěle pokryl slovenský gólman.

Oslabení, které narušila výměna plexiskla, Rangers ubránili.

Geersten si po dalším zbytečném faulu řekl o lístek do Hartfordu necelých devět minut před koncem zápasu. Opět šlo o hrubost.

Rangers oslabení přestáli a pak dostali šanci v přesilovce po vyloučení McLeoda. Početní výhodu využil Brett Howden tečí střely Joe Morrowa.

Čtyři minuty před koncem následovalo další vyloučení hráče Rangers. Joey Keane se provinil hákováním. Třetí trest večera pro obránce Rangers.