New York Rangers - New Jersey Devils 10. 3. 2019 (01:00) @ Madison Square Garden

4:2 0:2, 1:0, 3:0W
Ryan Strome (12) Libor Hajek (1) Vladislav Namestnikov (10) Ryan Strome (13)

Ryan Strome (12),Tip-In
Kevin Shattenkirk (21), Vladislav Namestnikov (16)

Ryan Strome (13),Wrist Shot
Vladislav Namestnikov (17), Mika Zibanejad (38)

Vyloučení

1. třetina

04:54
Ryan Strome -Hooking
Ryan Strome Hooking against Egor Yakovlev
2 min.
10:35
Blake Coleman -Holding
Blake Coleman Holding against Jimmy Vesey
2 min.
14:16
Michael McLeod -Hi-sticking
Michael McLeod Hi-sticking against Brendan Smith
2 min.
17:32
Pavel Buchnevich -Tripping
Pavel Buchnevich Tripping against Egor Yakovlev
2 min.
17:32
Egor Yakovlev -Embellishment
Egor Yakovlev Embellishment against Pavel Buchnevich
2 min.
19:08
Libor Hajek -Hi-sticking
Libor Hajek Hi-sticking against Kenny Agostino
2 min.

2. třetina

07:33
Drew Stafford -Tripping
Drew Stafford Tripping against Pavel Buchnevich
2 min.
14:40
Blake Pietila -Interference - Goalkeeper
Blake Pietila Interference - Goalkeeper against Henrik Lundqvist
2 min.

3. třetina

14:48
Blake Coleman -Tripping
Blake Coleman Tripping against Jesper Fast
2 min.

Sestřih zápasu

Na skok v MSG na souboj tápajících Rangers a Devils

Než Rangers vyrazí na západ k 5 zápasové šňůře, zastavili se na jeden zápas doma. Čekají je sousedé zpoza řeky Hudson a také z tabulky. Do MSG zavítají New Jersey Devils, které Rangers v obou předchozích případech porazili.

Rangers mají jasný cíl - neprohrát sedmý zápas v řadě. Devils jsou na tom o jeden zápas "lépe" (0-4-1).

Přestože Rangers prohráli z posledních 6 zápasů 4x až po prodloužení nebo nájezdech, stále jsou to prohry a Rangers čelí nejdelší sérii porážek v sezóně. Naposledy porazili 23. února právě Devils 5-2.

V posledních 17 zápasech mají oba soupeři podobná čísla. Rangers 5-7-5 a Devils 5-10-2. V posledních 9 zápasech Devils nevyužili ani jednu z 24 přesilovek.

Koho sledovat

Kylu Palmierimu chybí 2 body, aby dovršil 50 bodů v sezóně. V kariéře této mety dosáhl již 2x. V sezóně má 26+22 v 64 zápasech.

Pavel Buchnevich nastřílel v posledních třech zápasech 3 góly. Naposledy 2 do sítě Red Wings.

Stručně

Devils vynechali ranní rozbruslení.

Vladislav Namestnikov nahradí Chrise Kreidera v první řadě. Kevin Shattenkirk, který byl skrečovaný v minulém zápase, si prohodí místo s Marcem Staalem.

"Odehrál spoustu minut. Je to bojovník. Když na něj lezla chřipka, neměl jsem ho nechat v minulém zápase hrát. Takže dostal kompletní den volno. V pondělí bude zpět."

-- David Quinn na adresu Marca Staala

Travis Zajac potřebuje 1 bod k dosažení 500 bodů v NHL.

Mika Zibanejad letos nastřílel 27 gólů, což je vyrovnání jeho maxima. Každým dalším gólem si tak bude vytvářet nové osobní maximum.

Skrečovaní: None
Zranění: Jesper Bratt, Miles Wood, Pavel Zacha, Taylor Hall, Nathan Bastian, Nico Hischier, Sami Vatanen, Mirco Mueller, Kevin Rooney

Zdroj: nhl.com

Hájek svým prvním gólem pomohl otočit zápas proti Devils

Před samotným zápasem aréna na minutku ztichla při vzpomínce na zesnulého Teda Lindseyho. Následně organizace poděkovala Ricku Nashovi za jeho léta v New Yorku. Filip Chytil se posunul místo Jimmy Veseyho na křídlo prvního útoku, kde Zibanejadovi hrál druhé křídlo Vladislav Namestnikov. Rangers po první třetině prohrávali o dvě branky a zdálo se, že Devils mají zápas pod kontrolou. Od druhé třetiny byli Ranger agresivnější, lépe napadali a přistupovali k protihráčům. Svého soupeře přestříleli a zápas otočili. Prvním gólem kariéry vyrovnával na 2-2 Libor Hájek. Zápas ovšem nedohrál, krátce po gólu odstoupil po naražení na mantinel.

Úvodní pětiminutovka patřila Rangers, kteří hráli fyzicky, dobře napadali a místy Devils přehrávali. Výsledkem byly sice jen střelecké pokusy, ale Schneider se musel hodně ohánět. Pohotově vystřelil Chytil, po něm Strome. Lemieux tečoval střelu, která minula hostující branku.

První přesilovku zápasu si zahráli Devils, ale naložili s ní jako s předchozími 24 pokusy. Vyloučený Strome se po dvou minutách vrátil na led. V oslabení opakovaně dobře zasáhl Libor Hákej a vytlačil Devils z útočného pásma.

V desáté minutě rozhodčí přehlédli šest hráčů Devils na ledě.

O minutu později však již na straně hostí k vyloučení došlo. Blake Coleman podržel Jimmy Veseyho a dostal za to menší trest.

V přesilovce nejprve musel zasahoval Lundqvist. Dvakrát perfektně zasáhl proti Andersonovi. Na druhé straně zastavil Cory Schneider střelu Veseyho.

Rangers bohužel přidali do statistik pouze šestnáctou nevyužitou přesilovku v řadě.

Šest a půl minuty před koncem třetiny trefil Stafford tyčku branky Rangers.

Devils se dostávali do většího tlaku, ale zastavilo je další vyloučení. Za vysokou hůl, která zasáhla do krku Smithe, byl vyloučen Michael McLeod.

Oslabení Devils patří ke světlejším momentům sezóny a hosté si celkem v pohodě pohlídali i druhou výhodu Rangers.

Navíc hned po jejím skončení otevřeli skóre zápasu. Severson od modré vystřelil, puk zřejmě ztlumil padající Namestnikov a Lundqvist na změnu již nedokázal zareagovat.

Dvě a půl minuty před koncem třetiny byl vyloučen Buchnevich za podražení a dost překvapivě také Yakovlev za simulování. Hrálo se ve čtyřech.

Rangers stihli do konce třetiny ještě jedno vyloučení. Libor Hájek při otočce zasáhl do helmy Agostina a za vysokou hůl musel na trestnou lavici.

V klasické přesilovce, deset vteřin před první přestávkou, zvýšili Devils na 2-0. Coleman na hranici brankoviště tečoval střelu Butchera od modré.

V poslední akci třetiny se ještě Kreider natlačil do zakončení před Schneidera, ale neuspěl.

Devils rychle napadali a přistupovali k hráčům Rangers. Navíc domácí nebyli schopni prostřelit Schneidera. Hostující gólman zastavil v šanci dvou na jednoho Ryana Stromea a o chvilku později v nadějné pozici také Howdena.

V osmé minutě měli Rangers výraznou střeleckou převahu, co se střel ve druhé třetině týče, a k tomu dostali další výhodu přesilové hry. Bránící čtveřice ovšem nepouštěla ke střele. Po Kreiderově výjezdu před branku musel Schneider zasahovat. Ve skrumáži krosčekoval Pietila Namestnikova, který se dlouho zvedal z ledu. Rozhodčí zůstali ledově klidní.

Největší šanci přesilovky promáchl Ryan Strome. Rychle sehranou akci nezakončil, protože mu prudká a skákavá přihrávka projela mezi nohama.

Další početní výhodu Rangers přinesl faul Pietily, který srazil Lundqvista. Zibanejad v rychlé akci uvolnil Kreidera, kterému před odkrytou brankou do přihrávky vložil hůl Severson a zabránil Kreiderovi střílet do prázdné branky. Přesilovka zůstala nevyužita.

Rangers se nakonec přeci jen gólu dočkali. Necelých sto vteřin před koncem druhé třetiny vystřelil od modré Kevin Shattenkirk a jeho střela se otřela o nohu Ryana Stroma a zapadla za Coryho Schneidera.

Ve zbytku třetiny, ve které Rangers Devils přestříleli 14-2, se ještě pokusili o srovnání skóre, ale do šaten odcházeli s jednogólovým mankem.

Minutu a půl po začátku třetí třetiny bylo vyrovnáno. A navíc k radosti všech českých fanoušků. Neal Pionk zachránil puk na útočné modré, Ryan Strome nahrál Kreiderovi, který uviděl najíždějícího Libora Hájka a ten prudkým švihem prostřelil Schneidera nad lapačku. První gól českého obránce.

Rangers vyrovnání ještě více nakoplo. Lundqvist spoluhráče podržel dvěma důležitými zákroky.

Na druhé straně ovšem perfektní zákrok předvedl i Schneider. Přestože ležel, dokázal se natáhnout a lapačkou vytěsnit střelu Tonyho DeAngela.

Osm a půl minuty před koncem poslal Mika Zibanejad žabku napříč útočnou třetinou na Filipa Chytila. Jeho střela z první ale směřovala přímo do náruče Coryho Schneidera.

Chvíli předtím narazil Coleman Hájka na mantinel. Libor Hájek odešel na další vyšetření ramene do kabiny.

První řada Rangers si vytvářela i nadále tlak, který přetavila ve vedoucí gól. Brady Skjei zastavil vyhození Devils, předal puk Zibanejadovi za branku a ten rychle mezi kruhy našel Namestnikova, který prostřelil obránce i gólmana.

Pátou přesilovku rozehráli Rangers na konci čtrnácté minuty. Filip Chytil se dostal moc blízko před Schneidera a k zakončení volil střelu mezi nohama. Bohužel mimo.

Minutu před koncem odjel Schneider na střídačku.

Do prázdné branky zakončil zápas druhým gólem v zápase Ryan Strome.