New York Rangers - Vancouver Canucks 13. 11. 2018 (01:00) @ Madison Square Garden

Adam Gaudette Slashing against Filip Chytil
2 min.
06:35
Tony DeAngelo -Hi-sticking
Tony DeAngelo Hi-sticking against Tyler Motte
2 min.

2. třetina

01:08
Nikolay Goldobin -Hooking
Nikolay Goldobin Hooking against Lias Andersson
2 min.
04:18
Cody McLeod -Fighting
Cody McLeod Fighting against Darren Archibald
5 min.
04:18
Darren Archibald -Fighting
Darren Archibald Fighting against Cody McLeod
5 min.
08:41
Ben Hutton -Cross checking
Ben Hutton Cross checking against Jesper Fast
2 min.
10:20
Filip Chytil -Interference
Filip Chytil Interference against Tyler Motte
2 min.
12:34
Loui Eriksson -Tripping
Loui Eriksson Tripping against Vladislav Namestnikov
2 min.
16:44
Mika Zibanejad -Interference
Mika Zibanejad Interference against Erik Gudbranson
2 min.
16:57
Markus Granlund -Hi-sticking
Markus Granlund Hi-sticking against Neal Pionk
2 min.

3. třetina

15:23
Nikolay Goldobin Hooking against Jesper Fast
2 min.
18:45
Mika Zibanejad -Hooking
Mika Zibanejad Hooking against Jake Virtanen
2 min.

Sestřih zápasu

Chytil a Howden vystřelili Rangers další výhru

Bez zraněného Buchneviche nastoupili Rangers proti Canucks v jediném společném zápase této sezóny. Zranění ruského útočníka dalo mladým hráčům možnost trávit více času na ledě. Canucks hrají výborný hokej a táhne je talentovaný Elias Petterson. Rangers mají také své talenty a ti se neztratili. Filip Chytil využil přesilovku, posunul se do lajny k Zibanejadovi a Namestnikovovi, dostal více prostoru na ledě a byl nejaktivnějším hráčem Rangers. Druhý gól přidal Howden a Rangers tak slaví další výhru.

První střelu zápasu vyslal na Markstroma Lias Andersson.

Ve druhé minutě rozhodčí neviděli vysokou hůl v obličeji Jespera Fasta, o chvíli později se ale pískal faul na Filipa Chytila a Rangers hráli rychle svou první přesilovku, ve které vyslali na hostující branku tři střely, které nijak nepřekvapily Markstroma.

První zákrok si Lundqvist připsal v sedmé minutě. V téže minutě byl také vyloučen za vysokou hůl Tony DeAngelo a Rangers se museli poprvé v zápase bránit.

Vancouver se dostal ve své početní výhodě do tří větších šancí. V první Horvat netrefil branku, další zlikvidoval Lundqvist.

Přesilovka hostům pomohla a ti výrazně více zaměstnávali domácí obranu.

Až tři a půl minuty před koncem třetiny se Rangers povedl rychlý výpad. Akci tří proti jednomu ale zakončil Skjei střelou do gólmana. Následovala pak ještě jedna střela, ale ani Vesey si na Markstroma nepřišel.

Skóre se v první třetině nezměnilo.

Po minutě druhé třetiny fauloval Goldobin Anderssona a umožnil Rangers dostat se více do zápasu ve druhé početní výhodě. Nestalo se. Naopak… Rangers sice v přesilovce dokázali Canucks zatlačit v jejich obranném pásmu, ale chybná komunikace při návratu Goldobina z trestné lavice znamenala gól v síti Henrika Lundqvista.

O chvíli později střílel Del Zotto, trefil snad všecky tyčky domácí branky, rozhodčí přerušili hru, oznámili gól, pak došlo na video a to ukázalo, že puk se do branky nedostal.

McLeod se pak pokusil probudit Rangers bitkou s Archibaldem.

Před polovinou zápasu hráli Rangers třetí přesilovku. Filip Chytil se dostal k bekhendové kličce a zakončení ale pořád ten kousek chyběl a na konci svého střídání byl vyloučen za nedovolené bránění. Brett Howden předtím opět trochu divně narazil do mantinelu, v zápase ale dál pokračoval.

Chvíli se hrálo ve čtyřech, pak následovala početní výhoda Canucks a Goldobin opět rozezvučel konstrukci domácí branky.

Rangres oslabení ubránili.

Dalším vyloučeným byl hned po buly Eriksson a přesilovku Rangers rychle využili. Svůj první gól sezóny vstřelil Filip Chytil, který dorazil Pionkovu střelu. První přesilovkový gól pro Filipa v NHL.

Quinn pak Chytila přesunul do řady k Miku Zibanejadovi s Namestnikovem.

Další test v oslabení připravil Zibanejad, který byl vyloučen za nedovolené bránění. Po třinácti vteřinách byl ale na druhé straně vyloučen Granlund za vysokou hůl, která nebyla.

Konec první minuty závěrečné části znamenal obrovskou šanci Kreidera, kterého uvolnil Kevin Hayes. Markstrom si ale kličku pohlídal a nedovolil Kreiderovi skórovat.

V další minutě musel dvakrát těžce zasahovat Henrik Lundqvist.

Filipa Chytila byl plný led a byl také nejaktivnějším střelcem domácích.V osmé minutě se dostal ke své šesté střele, kterou v bezprostřední blízkosti zlikvidoval Markstrom.

Jak důležité je vyhrané buly se Rangers přesvědčili ve dvanácté minutě. Po vyhraném buly sice Vesey neprostřelil klubko hráčů, ale Howden hned po něm ano. Rangers se tak dostali poprvé v utkání do vedení.

Ve třetí třetině hráli Rangers lépe než hosté. Čtyři a půl minuty před koncem donutil Fast faulovat Goldobina a domácím se tak naskytla velká šance pojistit si vedení.

Canucks dobře bránili a Rangers si občas dávali až moc přednost a skóre se tak ze stavu 2-1 nepohnulo.

Dvě a půl minuty před koncem zápasu odjel Markstrom na střídačku a hosté se pokoušeli v šesti o vyrovnání.

Po minutě byl navíc vyloučen Zibanejad za hloupý faul, což si Zibanejad rychle uvědomil.

Canucks si vzali oddechový čas.

V posledních vteřinách ještě musel Lundqvist třikrát zasahovat, ale vyrovnání nepovolil.