New York Rangers - Florida Panthers 24. 10. 2018 (01:00) @ Madison Square Garden

5:2 0:1, 3:0, 2:1W
Mika Zibanejad (4) Mats Zuccarello (1) Mika Zibanejad (5) Mats Zuccarello (2) Kevin Hayes (2)

Vincent Trocheck (3),Snap Shot
Jonathan Huberdeau (4), Evgenii Dadonov (5)

Mike Hoffman (3),Wrap-around
Jonathan Huberdeau (5), Aaron Ekblad (1)

Denis Malgin Tripping against Kevin Hayes
2 min.
17:27
Juho Lammikko -Too many men on the ice
against Juho LammikkoToo many men/ice served by Pavel Buchnevich
2 min.

2. třetina

02:09
Brendan Smith -Hooking
Brendan Smith Hooking against Frank Vatrano
2 min.
04:21
Alexander Petrovic -Tripping
Alexander Petrovic Tripping against Vladislav Namestnikov
2 min.
11:30
Denis Malgin -Hi-sticking
Denis Malgin Hi-sticking against Filip Chytil
2 min.
15:16
Frank Vatrano -Tripping
Frank Vatrano Tripping against Pavel Buchnevich
2 min.
16:47
Maxim Mamin -Fighting
Maxim Mamin Fighting against Brendan Smith
5 min.
16:47
Brendan Smith -Fighting
Brendan Smith Fighting against Maxim Mamin
5 min.
16:47
Brendan Smith -Misconduct
Brendan Smith Misconduct against Maxim Mamin
10 min.
17:51
Jesper Fast -Interference
Jesper Fast Interference against Mike Hoffman
2 min.
18:57
Jonathan Huberdeau -Tripping
Jonathan Huberdeau Tripping against Mats Zuccarello
2 min.

3. třetina

04:43
Vincent Trocheck -Interference
Vincent Trocheck Interference against Neal Pionk
2 min.
14:51
Mika Zibanejad -Interference
Mika Zibanejad Interference against Frank Vatrano
2 min.

Sestřih zápasu

Mika Zibanejad čtyřmi body vyprovodil Panthers z MSG

Floridě se letos zatím nedaří. Kromě jednoho zápasu sice vždy vstřelila první gól, na kontě mají ovšem pouze jednu výhru. Nejinak to vypadalo i dnes. První třetinu vyhráli Panthers 1-0, pak ale přišel jejich kolaps v třetině druhé, ve které letos inkasovali již 17 branek. Nejvíce se o třetí výhru Rangers v sezoně zasloužil Mika Zibanejad, který vstřelil gól v oslabení i v přesilovce a přidal dvě asistence. Dva góly přidal Mats Zuccarello. Zápas tak byl v režii nově vytvořeného dua ZZ Top (John Giannone). Další body si připsal Neal Pionk, který v posledních třech zápasech zaznamenal šest bodů. Filipu Chytilovi se sice nedaří střelecky, jak by si on sám určitě přál, ale herně je na ledě hodně vidět a dokazuje, že přes léto zesílil, zrychlil a že umí hrát chytře. Už jen ten gól.

Úvod zápasu patřil obráncům. U domácí branky si poradil Pionk s Barkovovou přihrávkou v situaci dvou na jednoho, na druhé straně pak Matheson na poslední chvíli přerušil únik Matse Zuccarella.

Ve čtvrté minutě Rangers rozehráli první přesilovku, Florida ale zahrozila první a prověřila pozornost Georgieva. Rangers si do statistik taky nakonec připsali dvě střely, ale nic víc.

Do dvanácté minuty se hrál poklidný hokej s občasnými šancemi a zákroky gólmanů. Pak se do větší šance dostal Vesey po nahrávce od Howdena. Dobře, pro Floridu, zasáhl vracející se útočník Malgin.

Dvě a půl minuty před koncem třetiny se vyrovnal počet přesilovek. Buchnevich šel odsedět menší trest pro střídačku Rangers za příliš mnoho hráčů na ledě.

Na rozdíl od domácí přesilovky se Floridě podařilo vstřelit branku. Vincent Trocheck našel skulinku mezi tyčkou a Georgievovou rukou. Domácí gólman střelu přes dva clonící hráče neviděl a po první třetině tak domácí prohrávali 0-1.

Panthers pošesté ze sedmi odehraných zápasů vstřelili první gól zápasu. Jsou ovšem týmem s nejvíce obdrženými góly ve druhých třetinách.

Brendan Smith byl prvním vyloučeným hráčem ve druhé třetině. Stalo se tak ve třetí minutě po hákování Vatrana. Po minutě se v oslabení prosadil Mika Zibanejad. Po dobrém napadání Zuccarella a Zibanejada se sice nejprve Florida dokázala dostat ze své třetiny, ale jen na půlku hřiště. Zibanejad znovu dobře napadal, dostal se k bráně Panthers, objel ji a překvapil Hutchinsona.

Po vyrovnání v oslabení následovala také přesilovka Rangers, která ovšem zůstala bez využití.

Hrubku vyprodukoval v polovině zápasu na útočné modré Marc Staal. Místo toho, aby si skákavý puk zastavil rukavicí nebo nohou, snažil se ho rozehrát. Netrefil a umožnil tak Panthes přečíslení. S Hoffmanovými pokusy a následnou další dorážkou z hole McCanna si Georgiev dokázal poradit.

Další přesilovku hráli Rangers po faulu na Filipa Chytila a Zuccarello hned po buly vstřelil svůj první gól sezóny. Puk se otřel o holeň Mathesona a Rangers se ujali vedení 2-1.

Uplynuly další čtyři minuty a domácí tým dostal opět možnost početná výhody. Kreider trefil tyčku a Mika Zibanejad branku. Druhý gól v zápase, třetí bod. Noční můra Floridy posledních zápasů tak nemá konce. Další bod si připsal také Neal Pionk.

Po osmi letech mají Rangers střelce gólu v oslabení a v přesilovce v jednom zápase.

Tři minuty před koncem došlo na pěsti Mamina a Smithe. Mamin bitku vyprovokoval, Smith se nenechal a nakonec dostal osobní trest za „pokračování“ bitky.

Závěr třetiny mohla odehrát Florida v početní výhodě, ale po minutě výhody Panthers fauloval v útočné třetině Huberdeau Zuccarella a třetina se dohrávala ve čtyřech.

Minutu přesilovky sice Rangers nevyužili, ale hned po ní vyhrál Zibanejad buly v útočné třetině a Zuccarello střelou zápěstím zvýšil na 4-1. Čtvrtý bod Miki Zibanejada vynhnal Hutchinsona z branky.

V páté minutě hráli Rangers další přesilovku, kterou nevyužili.

Florida se dočkala snížení v jedenácté minutě. Hoffman objel branku a přestože se Georgiev přesunul, puk trefil nohu Bradyho Skjei a přeskočil Georgievův beton.

Panthers ožili a v dalších střídáních zatlačili Rangers do vlastní obrenné třetiny.

Šest minut před koncem se naopak dostali do velké šance Rangers. Hayes vybojoval puk a uvolnil Filipa Chytila. Jeho rychlé kličky a bekhendová střela bohužel narazila na připravenou lapačku Jamese Reimera. V dorážce neuspěl ani Kevin Hayes.

Mika Zibanejad poté oslabil svůj tým nedovoleným bráněním Franka Vatrana a vydržel na trestné lavici celé dvě minuty.

Dvě a půl minuty před koncem odvolala Florida gólmana. Kevin Hayes uzavřel účet zápasu gólem do prázdné branky.