Tony DeAngelo -Interference
Tony DeAngelo Interference against Evander Kane
2 min.

Sestřih zápasu

Vyrovnaný zápas se Sharks rozhodl v prodloužení Brady Skjei. Rangers slaví první výhru

Podle původních předpokladů byl Shattenkirk a Pionk pouze mezi zdravými náhradníky, na jejich místech nastoupili Fredrik Claeson a Tony DeAngelo. V brance se opět představil Henrik Lundqvist. Zápas se moc nelišil od těch předchozích až na jednu, a to zásadní, výjimku. Rangers dvakrát dotahovali, ale nakonec urvali výhru v prodloužení. Pečlivě odehraná třetí třetina přinesla vyrovnání a po 37 vteřinách prodloužení rozhodl Brady Skjei. Za představení ve třetí třetině si Rangers vysloužili ovace svých fanoušků.

V úvodu zápasu si oba gólmani připsali první zahřívací zákroky. Ve třetí minutě se Chytilova lajna s Namestnikovem a Lettierim pustili do rychlého protiútoku, ale po krásné kombinaci až před branku Namestnikov netrefil přihrávku od Filipa Chytila. Celé akci předcházel výborný návrat ruského hráče do vlastní obrany a získání puku.

Chvíli na to byl vyloučen Evander Kane za sevření puku v rukavici. V oslabení se ale prosadili hosté. Třetí gól Sharks v oslabení v sezóně vstřelil Sorensen. O puk přišel Kevin Hayes.

V deváté minutě, kdy byl poměr střel 10-2 pro Sharks, byl vyloučen za nedovolené bránění Mika Zibanejad a přesilovku si pro změnu zahráli hosté ze San Jose.

Přes dlouhý zámek se Rangers úspěšně ubránili také proto, že zblokovali všechny střelecké pokusy Sharks.

Hosté měli nadále navrch. Ve čtrnácté minutě ale Rangers vyrovnali. Howden z vršku brankoviště bekhendem posunul puk mezi nohama pod gólmanem do branky. Trenér hostí si vzal challenge na ofsajd, který podle lavičky Sharks předcházel gólové akci. Čároví sudí zkoumali situaci poměrně dlouho a gól nakonec platil. Možná trochu i proto, že žádný záběr nebyl stoprocentně průkazný, že by o ofsajd šlo.

Díky neúspěšné challenge hráli Rangers druhou přesilovku, ve které se domácí v podstatě vůbec nedostali k dlouhodobějšímu pobytu v útočném pásmu.

S blížícím se koncem třetiny se Rangers dostávali více do hry. V poslední vteřině pak musel Lundqvist hasit sedmnáctý střelecký pokus Sharks a do šaten se tak šlo za stavu 1-1.

Druhou třetinu rozehráli hosté v početní výhodě, protože dvě minuty dostal Smith za hákování. Dělovku Karlssona tečoval před Lundqvistem Pavelski, domácí gólman dokázal zareagovat a vyrazil puk pryč. Dobrou obrannou práci pak ještě předvedl Lettieri a Smith se tak mohl po dvou minutách vrátit na led.

Na konci páté minuty byl Lundqvist krátký na přečíslení tří proti jednomu a Sharks se ujali vedení 2-1. Gólu předcházela střela Chrise Kreidera, kterou Dell vyrazil, na mantinelu pak propadli DeAngelo a Zuccarello a také díky pomalému střídání bylo vymalováno, protože nově vystřídavší hráči se nemohli včas vrátit do obrany.

Ryan Spooner se následně dostal do dvou velkých šancí, ale pokaždé přesně zasáhl Dell.

Lundqvist si musel chvílema připadat jako v Jiříkově vidění. V dalším přečíslení vychytal pokus Pavelskiho.

Přes obdržený gól se Rangers snažili útočit, občas to ovšem bylo zbytečně komplikované. Do konce třetiny žádný další gól nepadl. Na střely vedli hosté 33-15.

Třetí třetinu zahájili Rangers velmi aktivně a Dell se měl co ohánět, ale držel těsné vedení Sharks.

V páté minutě naprosto hloupě McQuaid nahrával před vlastní střídačku, kde právě střídali hráči. Puk tak nikdo nehrál, aby se nepískalo mnoho hráčů na ledě. K puku se dostala dvojice hostujících hráčů, jejichž rozehrávku přerušil zásah hole domácího obránce, který tak trefil tyčku vlastní branky.

DeAngelo byl pak vyloučen za nedovolené bráněné Evandera Kanea. Oslabení Rangers ubránili, Lettieri se dokonce dostal do zakončení, ale Dell ho zastavil efektním zákrokem lapačkou.

Snaha o vyrovnání přinesla ovoce dvě a půl minuty před koncem. Po vyhraném buly v útočném pásmu obkroužil Buchnevich branku, zadovkou nahrál před bránu, kam si najel Brendan Smith a vyrovnal.

Sharks okamžitě zatlačili, ale Rangers obětavě blokovali. Po jednom z bloků vyslal Zuccarello do útoku Kreidera, toho na poslední chvíli vychýlil z rovnováhy vracející se obránce.

Třicet vteřin před koncem vypadl Dellovi puk z lapačky a málem se dostal do branky. Rangers si zajistili první bod v sezóně a zápas šel do prodloužení.

V prodloužení rozhodl Brady Skjei. Hosté přišli o puk, domácí obránce ho zavezl do útočné třetiny a přestože mi najížděl Zuccarello, Skjei tak dlouho držel puk až musel vystřelit a trefil naprosto přesně. První výhra v sezoně a velký úsměv ve tváři nového kouče.