New York Rangers - New York Islanders 27. 9. 2018 (01:00) @ Madison Square Garden

3:4 1:1, 1:1, 1:1, 0:1OT
Pavel Buchnevich (3) Mika Zibanejad (1) Mika Zibanejad (2)
Ryan Pulock (3) Ryan Pulock (4) Thomas Hickey (1) Anthony Beauvillier (3)

Ryan Pulock (4),Slap Shot
Anthony Beauvillier (2), Valtteri Filppula (2)
PPG

3. třetina

01:29
Mika Zibanejad (2),Snap Shot
Kevin Shattenkirk (3), Pavel Buchnevich (4)

Luca Sbisa Hi-sticking against Mats Zuccarello
2 min.
06:24
Brady Skjei -Tripping
Brady Skjei Tripping against Mathew Barzal
2 min.
18:47
Filip Chytil -Too many men on the ice
against Filip ChytilToo many men/ice served by Jordan Eberle
2 min.

2. třetina

07:44
Brandon Crawley -Cross checking
Brandon Crawley Cross checking against Leo Komarov
2 min.
12:42
Leo Komarov -Too many men on the ice
against Leo KomarovToo many men/ice served by Pavel Buchnevich
2 min.

3. třetina

01:24
Tom Kuhnhackl -Holding
Tom Kuhnhackl Holding against Adam McQuaid
2 min.
04:13
Mathew Barzal -Tripping
Mathew Barzal Tripping against Vinni Lettieri
2 min.

Sestřih zápasu

Rangers v prodloužení tentokrát neuspěli. Islanders vyhráli i druhý přípravný zápas

Henrik Lundqvist odchytal celé utkání, ve kterém si více příležitostí a souvislejšího tlaku vypracovali hosté z Long Islandu. Rangers se dařilo v přesilovkách, ve kterých vstřelili dva góly. Zápas se opět dostal až do prodloužení, ve kterém byli nakonec úspěšnější Islanders. Kouč Quinn ve třetí třetině opět zkoušel Filipa Chytila na křídle, nyní v útoku s Kreiderem a Zibanejadem.

Na první střeleckou příležitost se nečekalo dlouho. Po sedmnácti vteřinách si zákrok připsal Henrik Lundqvist proti střele Anderse Leeho.

Po necelé minutě hry byl vyloučen Sbisa a Rangers hráli přesilovku, ve které se domácí nedostali ani ke střele.

Tu vyslal na začátku páté minuty Lettieri. Lehner s ní neměl žádný problém.

Na druhé straně se o další minutu později měnilo skóre. Pulock vystřelil od modré těsně nad ledem, klubko hráčů před domácí brankou zaclonilo Lundqvistovi výhled a o tyčku se puk odrazil do branky.

Prvním vyloučeným Rangerem byl v sedmé minutě Brady Skjei. Stejně jako v případě Rangers, ani Islanders neuspěli.

V polovině třetiny se Barzel dral za posledního obránce do střelecké pozice, Henrik Lundqvist si s jeho střelou poradil.

Islanders byli v první třetině výrazně nebezpečnější. Čtyři minuty před koncem třetiny se to snažil změnit útok Miki Zibanejada, ale přes veškerou snahu se Lehnera překonat nepodařilo.

V osmnácté minutě odstavil od puku Shattenkirk Beauvilliera a po přechodu do útočného pásma se k zakončení dostával Buchnevich, ale Bailey mu na poslední chvíli sáhl do střely a domácí útočník tak minul.

Vyrovnat se mu nakonec podařilo sedmatřicet vteřin před odchodem do šatem v přesilovce, kterou hráli Rangers za příliš mnoho hráčů Islanders na ledě. Buchnevichovi střela úplně nesedla a navíc jí tečoval Pelech, ale puk zastavila až síťka branky a každý gól se počítá.

Druhá třetina začala dvěma rychlými výpady. Na jedené straně Kreider a na druhé Lee. Oba střelecké pokusy zastavili brankáři.

V páté minutě se k teči na brankovišti dostal Jimmy Vesey, Lehner si však s jeho pokusem poradil. Na druhé straně pak zasahoval Lundqvist proti střele Adama Pelecha, která také změnila směr na poslední chvíli.

V dalším střídání vybojoval Chytil puk a nahrával před branku na Zuccarella. Přihrávka byla lehce tečovaná a zakončení nebylo proto důrazné.

V dalším střídání se už gólu domácí tým dočkal. Buchnevich zavezl puk, z otočky nahrál zpět na modrou na McQuaida jehož střílenou přihrávku sice zblokoval hostující hráč, ale tak nešťastně, že puk vyplaval před zcela volným Zibanejadem a Lehner nestačil zareagovat.

V osmé minutě byl vyloučen Crawley za krosček a Rangers se podruhé bránili v oslabení. Islanders nastřelili tyčku, načež se pokusil Vesey pokusil vyslat do úniku Liase Anderssona, ale trefil ho do bruslí a puk se odrazil moc dopředu. Rangers se tak ale dostali k několika útočným akcím, které zakončil střelou Marc Staal. Lehner hru přerušil a ve zbytku přesilovky se již Islanders do útočné třetiny nedostali.

Osm minut před koncem druhé třetiny šel na trestnou lavici Buchnevich za příliš mnoho hráčů na ledě. A tuto přesilovku již Islanders využili. Pulock podruhé v zápase prostřelil vše co bylo mezi modrou čárou a brankou Henrika Lundqvista.

Rangers aktivně napadali. Vesey vystihl rozehrávku, jeho střela ale skončila na rameni hostujícího gólmana. Namestnikov pak obkroužil útočnou třetinu, nahrál Veseymu, ale ani tentokrát se domácímu útočníkovi nepodařilo prostřelit Lehnera.

Druhá třetina tak skončila stejně jako první – remízou 1-1.

V úvodu závěrečné části, ve které Filip Chytil hrál na křídle prvního útoku s Kreiderem a Zibanejadem, se do sebe zaklínili McQuaid a Kuhnackl. Hostující hráč byl vyloučen, protože použil obě ruce. Přesilovku využil Mika Zibanejad střelou hned po vyhraném buly.

Z vedení se Rangers radovali jen 24 vteřin. Bazral se ve středu hřiště vyhnul dvěma hráčům, kteří se pak srazili, nahrál Hickeymu a ten vyrovnal.

Za další minutu se k odraženému puku v brankovišti dostával Chytil, hostující obrana mu ale zblokovala hůl. V následné akci pak Chytil skvěle našel Kreidera, který sám před Lehnerem trefil jen jeho betony.

Další početní výhodu hráli Rangers po faulu na Lettieriho, třetí přesilovkový gól z ní ale nevytěžili.

V druhé polovině třetí třetiny měl více práce Henrik Lundqvist, a především v poslední minutě skvělým zákrokem překazil Pulockovi hattrick a zápas opět dospěl do prodloužení.

Prodloužení rozehráli Chytil, Andersson a Pionk. K puku se ale nedostali a Beauvillier nakonec využil toho, že Chytil nestihl vystřídat, protáhl se kolem něj a prostřelil Lundqvista.