New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Únorový měsíc hrůzy pokračuje. Rangers padli s Flyers

Na den přesně před padesáti lety sehráli Rangers první zápas v nové MSG. Soupeřem nebyl tehdy nikdo jiný než Philadelphia Flyers. Tehdy Rangers vyhráli 3-1. Toto významné jubileum měl Lundqvist také na své speciální masce. Bohužel zápas, které začal velmi zajímavě, skončil jako většina únorových klání. První třetina nabídla tři bitky a šest gólů - tři na každé straně. Ve zbytku zápasu Rangers trefovali víceméně tyčky nebo gólmana a hlavně kupili chyby. Šťastné, ale i pěkné góly tak dál stříleli Flyers. Rick Nash zaznamenal svůj 799. bod. Otázkou je, zda ten 800. ještě stihne v dresu Rangers, protože další zápas hrají Blueshirts až ve čtvrtek a uzávěrka přestupů je za zhruba týden.

Patnáct vteřin uběhlo od úvodního buly, když se do sebe pustili Gostisbehere a Buchnevich. Útočník Rangers čistě hitoval Konecnyho, což se nelíbilo zadákovi hostí. Buchnevich vyhrál na body a oba dostali pět minut.

Rychlý gól dnes vstřelili Rangers. Po devadesáti vteřinách hry nahodil Sproul od modré a Hayes ve vzduchu tečoval za Neuwirtha.

Ve třetí minutě si po levém křídle najel Gilmour, Neuwirth ramenem puk vytěsnil mimo.

O dvě minuty později bylo vyrovnáno. Miller místo vyhození puku chtěl hrát hráče, což ale byla nakonec zásadní chyba, protože Flyers udrželi pásmo, Miller v souboji upadl a MacDonaldova nabídka na teč pak doklouzala až do branky.

Rangers se pokusili odpovědět. Grabnera ale skvěle vychytal Neuwirth. V další akci byl čistě hákován Vesey a nedokázal zakončit.

Po půlce třetiny vystřelil od modré Brady Skjei. Neuwirth pouze vyrazil před sebe, kde si puk sebral Rick Nash, potáhl si ho na stranu a kolem betonu poslal Rangers do vedení. Pro Nashe to byl bod číslo 799.

Chvíli na to Simonds trefil loktem DeAngela a oba hráči se do sebe potom pustili. Další pětiminutová vyloučení v zápase.

Flyers ovšem opět rychle vyrovnali. Laughton před Lundqvistem změnil směr střely a domácí gólman neměl šanci zasáhnout.

Hned po buly přišla na řadu další bitka. Tentokrát těžké váhy. McLeod a Weise.

Po další reklamní přestávce se Flyers ujali vedení. Manning se zapojil do útoku a z druhé vlny trefil přesně k tyčce. Chyba ovšem vznikla při buly v útočném pásmu Rangers, když domácí nechali Girouxe vzít si puk a zavést ho až před Lundqvista.

První oslabení hráli Rangers pět minut před koncem třetiny. Za vysokou hůl byl vyloučen Gilmour. Simonds naštěstí stále seděl na trestné lavici a oslabení Rangers ubránili.

Navíc hned po skončení oslabení Rangers vyrovnali. Akci dvou na jednoho po skvělé nahrávce Hollanda zakončil rychlou střelou Mats Zuccarello.

Do druhé třetiny nenastoupil v hostující bráně Neuwirth, ale Lyon.

Po dvou minutách se Flyers opět dostali do vedení. Patrick si vyměnil, při přechodu útočné modré, puk s Manningem. Jeho první pokus Lundqvist vyratil, ale Patrick měl dost času se dostat k vyraženému puku a bekhendem zavěsil přímo pod břevno.

Následně Vesey rozezvučel tyčku branky Flyers.

Rangers nakonec opět vyrovnali. V šesté minutě se Holland dostal k několikáté dorážce a překonal Lyona.

Dvanáctá minuta přinesla dvě velké šance Matse Zuccarella. Oba jeho pokusy skvěle zastavil hostující gólman Lyon.

Na druhé straně ostřelovali Lundqvista Flyers. Domácí brankář si povyjel na střelu Girouxe a skóre se tak neměnilo.

To se stalo čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny. Konecny si v klidu vybruslil na vrchol kruhu a trefil mezi vyrážečku a tělo Henrika Lundqvista. Flyers se tak potřetí dostali do vedení.

Tyčku trefil Buchnevich hned na začátku třetí třetiny.

Lyon se v hostující bráně rozchytal a zastavil pokusy Holdena ze čtvrté minuty a Nashe z následné akce.

V deváté minutě se poprvé jeden z týmů ujal dvougólového vedení. Claude Giroux svým dvoustým gólem kariéry trefil přesně levý horní růžek.

Čtyři minuty uběhly a v síti Rangers byl sedmý gól. Flyers se dostali do úniku dvou na jednoho. Tuto situaci ještě Lundqvist zastavil, ale dorážející Lehtera trefil Hollandovu hůl a Lundqvist, který reagoval na původní směr střely hostujícího hráče, nestihl změnit směr pohybu.

Minutu před koncem se Gudas dostal až před Lundqvista, překonat ho nedokázal.

Boxscore

Góly

1. třetina
01:30 NYR 1:0 Kevin Hayes (14) teč/doklepnutí, asistence: Ryan Sproul (2), Mats Zuccarello (33)
04:53 PHI 1:1 Andrew MacDonald (4) střela zápěstím, asistence: Valtteri Filppula (15), Jori Lehtera (4)
10:54 NYR 2:1 Rick Nash (18) střela zápěstím, asistence: Brady Skjei (16), Pavel Buchnevich (21)
12:11 PHI 2:2 Scott Laughton (10) teč/doklepnutí, asistence: Ivan Provorov (18)
14:53 PHI 2:3 Brandon Manning (5) střela zápěstím, asistence: Claude Giroux (48), Travis Konecny (18)
17:21 NYR 3:3 Mats Zuccarello (10) střela zápěstím, asistence: Peter Holland (3)
2. třetina
02:01 PHI 3:4 Nolan Patrick (6) bekhend, asistence: Wayne Simmonds (17), Brandon Manning (7)
05:47 NYR 4:4 Peter Holland (1) bekhend, asistence: Nick Holden (9), Cody McLeod (2)
15:40 PHI 4:5 Travis Konecny (15) střela zápěstím, asistence: Sean Couturier (30), Claude Giroux (49)
3. třetina
09:23 PHI 4:6 Claude Giroux (20) střela zápěstím, asistence: Travis Konecny (19)
12:46 PHI 4:7 Jori Lehtera (1) střela zápěstím, asistence: Dale Weise (4), Valtteri Filppula (16)

12:14 NYR větší trest (5 TM) Cody McLeod bitka proti Dale Weise
15:16 NYR menší trest (2 TM) John Gilmour nebezpečná hra vysokou holí proti Nolan Patrick

36 PK M. Zuccarello 1 1 2 0 1 1 3 1 0 19:36 26 45 0:00 0 0:43 0 1 4 20 7 14

Legenda: VG - vítězný gól, G - góly, A - asistence, +/- - body za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených brankách, TM - trestné minuty, H - hity, ZIP - získané puky, ZTP - ztracené puky, BS - zblokované střely, SM - střely mimo, MIN - čas na ledě, ST - počet střídání, PS - průměrná délka střídání v sekundách, GP - góly v přesilovkách, GO - góly v oslabeních, VV - vyhraná vhazování, PV - prohraná vhazování, V% - úspěšnost vhazování v procentech, S - střely na branku, S% - úspěšnost střelby v procentech