New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Oslabení Rangers body od Rocky Mountains nevezou

Rangers, bez pěti hráčů základní sestavy, začali svůj čtyřzápasový trip po západě USA na ledě týmu, který vyhrál posledních 8 zápasů. Daniel Catenacci, který nahradil nemocného Grabnera, odehrál první zápas v dresu Rangers. Přes značné oslabení se Rangers dokázali držet na dostřel a ve třetí třetině měli také smůlu. Domácí Avalanche nakonec slavili výhru 3-1.

Oba týmy začaly celkem opatrně. Až v osmé minutě dvakrát zahrozili domácí, Lundqvist dvakrát výborně zasáhl. O minutu později ale skončil první puk v jeho síti. Těsně před brankou tečoval Johnson a Colorado se tak ujalo vedení.

Rangers vypadali trochu zaskočeně. Domácí byli častěji v útočné třetině.

Ve třinácté minutě byl vyloučen Kampfer, ale hůř vypadal náraz Bradyho Skjei do Henrika Lundqvista. Skjei zřejmě najel do rýhy a pád zastavil až náraz do gólmana. Lundqvist pokračoval.

V oslabení ujížděli Nash a Zibanejad. Mika Zibanejad bohužel nezpracoval skákavou nahrávku. Oslabení Rangers ubránili, domácí ani jednou nevystřelili.

Až minutu před koncem třetiny se Rangers osmělili hrát útočně, ale domácí branku víceméně neohrozili.

Druhou třetinu otevřel bekhendový pokus Ricka Nashe, který ovšem minul bránu domácích Avalanche.

Po dvou a půl minutách se za obranu Rnager dostal Kerfoot, Lundqvist ho perfektně vychytal lapačkou. Domácí útočník mohl jen kroutit hlavou.

Na druhé straně se potom do zakončení dostala dvojice Lettieri a Cadenacci, ale vyrovnání se nekonalo. Uběhla půlminuta a MacKinnon zvýšil na 2-0. Střelu z vršku mezikruží schoval domácí hráč mezi vše, co bránilo Lundqvostovi ve výhledu.

V sedmé minutě byl vyloučen domácí hráč a Rangers měli možnost se přiblížit na jeden gól. Proti Rangers ovšem stála druhá nejlepší obrana oslabení. Hosté se ale dokázali prosadit. Dlouho drželi Rangers domácí čtyřku pod tlakem. Přesilovku pak ukončil Pavel Buchnevich, který skvěle usměrnil nabídku Matse Zuccarella.

Hned po vyrovnání sice musel Lundqvist hasit obrovskou možnosti Colorada, jinak ale gól v přesilovce ukázal Rangers cestu k soupeřově brance.

Ve čtrnácté minutě zazvonilo břevno branky Henrika Lundqvista. Tou dobou se domácí začali opět dostávat do tempa.

V poslední minutě Holden vystřihl před soupeřovou brankou pěknou kličku, Berniera ale trefil do masky. Po dvou třetinách tak Rangers prohrávali 1-2.

Úvod třetí třetiny byl ve znamení neskutečné smůly Nicka Holdena. Obránce se opět dostal až před Berniera, ale v brankovišti mu puk přeskočil hůl a následně byl hostující hráč naražen na brankovou konstrukci.

Domácí tým se vůbec nesoustředil na bránění jednogólového vedení, ale chtěl přidat třetí gól. Více akce se tak odehrávalo před Henrikem Lundqvistem, který se měl hodně co ohánět.

Když hodiny ukazovaly pět minut do konce zápasu, podařilo se Rangers alespoň usadit v útočném pásmu. Jejich střelecké pokusy ovšem neznamenaly větší nebezpečí pro domácí branku. Hráč Rangers byli rychle a důsledně napadáni a neměli moc času něco vymýšlet.

Vesey trefil bekhendem břevno.

Dvaasedmdesát vteřin před koncem se před Berniera dostal Buchnevich. Tečovat lob se mu povedlo, ale domácí brankář zastavil puk včas před brankovou čárou.

Lundqvist pak odjel na střídačku. Zibanejad bohužel nastřelil Nashe a přes veškerou další snahu se vyrovnat nepodařilo, naopak Colorado trefilo prázdnou bránu setinku před koncem zápasu.

Boxscore

Góly

1. třetina
09:00 COL 1:0 Erik Johnson (7) teč/doklepnutí, asistence: Mikko Rantanen (29), Nathan MacKinnon (36)
2. třetina
03:24 COL 2:0 Nathan MacKinnon (23) střela zápěstím, asistence: Erik Johnson (12), Mark Barberio (10)
06:55 NYR 2:1 (přesilovka) Pavel Buchnevich (13) teč/doklepnutí, asistence: Mats Zuccarello (25), Ryan McDonagh (22)

36 PK M. Zuccarello 0 1 0 0 1 1 0 0 0 18:10 22 50 1:28 0 0:26 0 0 1 0 2 0

Legenda: VG - vítězný gól, G - góly, A - asistence, +/- - body za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených brankách, TM - trestné minuty, H - hity, ZIP - získané puky, ZTP - ztracené puky, BS - zblokované střely, SM - střely mimo, MIN - čas na ledě, ST - počet střídání, PS - průměrná délka střídání v sekundách, GP - góly v přesilovkách, GO - góly v oslabeních, VV - vyhraná vhazování, PV - prohraná vhazování, V% - úspěšnost vhazování v procentech, S - střely na branku, S% - úspěšnost střelby v procentech