New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Famózní Pavelec ukradl Dallasu alespoň bod. Hra dopředu zklamala

V nabitém programu hostili Rangers tým Dallas Stars. Stars prohráli poslední tři zápasy, Rangers mají od 26. října největší procento získaných bodů. Na domácím ledě navíc vyhráli 10 z 11 zápasů, což je jejich nejlepší série doma od roku 1992. Po dvou startech ve dvou dnech dostal Lundqvist volno a zápas odchytal Ondřej Pavelec. A byl jednoznačně nejlepším hráčem domácích široko daleko. Urvaný bod za prohru po nájezdech se dá po průběhu zápasu považovat za ukradený. Nebýt Pavelce, bylo po druhé třetině hotovo. Rangers tou dobou zaznamenali 10 střel na Lehtonena.

Ve čtvrté minutě se Dallas po sérii různých osekávání protihráčů usadil v útočném pásmu a poprvé domácím pořádně zatopil. S několika skrytými střelami si Pavelec poradil a jednou mu pomohla tyčka po střele Smithe.

Na druhé straně se za další dvě minuty před Lehtonena dostal Nash a také zakončující Hayes, který ale jen trefil finského gólmana.

První polovina třetiny byla především o bránění šancí Stars. Radulov zůstal zcela sám před Pavelcem a až na poslední chvíli mu Zuccarello znemožnil lépe zakončit. Ondřej Pavelec si připisoval důležité a přesné zákroky.

Šest a půl minuty před koncem třetiny se Rangers dostali ke své teprve čtvrté střele na branku. Buchnevich trefil přesně gólmana.

V sedmnácté minutě předvedl Pavelec sérii tří zákroků a postupně zastavil pokusy Honky, Ellieho a Shorea. Počet jím zastavených střel se ustálil na patnácti.

Po první třetině byl nakonec poměr střel 16-4 ve prospěch hostujícího Dallasu.

Druhou třetinu zahájil Dallas střelou a ve druhé minutě svou první přesilovkou. Ondra Pavelec za brankou při zpracování puku zahrál těsně mimo vyhrazené území a byl potrestán dvěma minutami, které si za něj odseděl Kreider.

Dallasu se přesilovky nedaří – využili 1 z 27 posledních možností.

Padesát vteřin hráli hosté proti třem, protože Fast podrazil Benna. Dvounásobné oslabení Rangers ubránili. Ve zbytku klasického oslabení se Nash s Grabnerem dostávali do útoku. Klingberg do jejich přihrávky vložil ale hokejku. Dallas své výhody nevyužil.

V sedmé minutě se již skóre měnilo. Honka zůstal na levé straně kluziště zcela sám a měl moře času se od modré přiblížit k bráně a napálit puk nad Pavelcovu vyrážečku. Rangers si bohužel svou hrou o úvodní gól koledovali hodně dlouho.

Devátá minuta přinesla krásný pas od Matse Zuccarella zpoza vlastní brány na útočnou modrou, ale Millera vychytal Lehtonen.

Stars si na ledě v MSG dělali doslova co chtěli. Rangers měli ve dvanácté minutě druhé třetiny celé dvě střely na Lehtonena.

Šest minut před koncem třetiny byl navíc vyloučen Nieves a Rangers se museli znovu bránit.

V půlce přesilovce skvěle lapačkou zasáhl Pavelec a držel trápící se Rangers na jednogólové ztrátě. Oslabení domácí tým zvládl.

Když devadesát vteřin před druhou sirénou zaznamenali Rangers svou desátou střelu na branku, hala začala trochu ironicky aplaudovat. Na druhé straně měl Pavelec přes třicet zákroků.

Nebýt Pavelce, bylo by po zápase. Dallas naprosto dominoval po obě třetiny jak herně, tak střelecky (33-10), ale vedl pouze o gól.

Do třetí třetiny, ve kterých Rangers nastříleli letos 40 branek a jejich soupeř jen 23, nastoupil domácí tým se změnami v sestavě. Například Zuccarello si prohodil místo s Buchnevichem.

Sedmá minuta přinesla naději v podobě delšího pobytu Rangers v útočném pásmu, ale nepřinesla kýžené vyrovnání. Dallas se naopak vymanil a Elie ujížděl sám na Pavelce. Ten chytal ovšem ve skvělé pohodě a poradil si jak s nájezdem, tak s dorážkou Seguina.

Hráčům Stars by dnes zřejmě prošlo, i kdyby na led vjeli s tankem. Jasné hákování na Ricka Nashe přímo před hlavním rozhodčím zůstalo tak nějak nepovšimnuto, místo dalšího faulu na kanadského útočníka mu byla odpískána přihrávka rukou.

Necelé čtyři minuty před koncem bylo srovnáno. Brady Skjei střílel od modré a trefil před brankou Ricka Nashe. Hosté si vzali challenge na bránění gólmana. K lehkému kontaktu s lapačkou hostujícího brankáře sice došlo, ale Nash byl tak metr před brankovištěm. Tohle by snad nemohl jako nedovolené posoudit ani slepý rozhodčí. Hosté tak logicky neuspěli a byl jim odebrán timeout.

Ranger se tak protrápili k prodloužení.

V nastaveném čase si oba týmy připravily několik šancí, ale gólmani byli precizní. Lehtonen vychytal Fasta a Pavelec si v posledních vteřinách připsal další dva skvělé zákroky.

Rozhodnout tak musely nájezdy, ve kterých uspěli Radulov a Spezza oproti osamocenému střelci Rangers Zuccarellovi.

Boxscore

Góly

1. třetina
-
2. třetina
06:30 DAL 0:1 Julius Honka (1) golfák, asistence: Esa Lindell (8), Jamie Benn (14)
3. třetina
16:19 NYR 1:1 Rick Nash (8) teč/doklepnutí, asistence: Brady Skjei (9), Pavel Buchnevich (12)