New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Vítězný listopad pokračuje. Aktuální formu Rangers odnesl Edmonton

Žádný tým letos zatím nevyhrál víc jak pět po sobě jdoucích utkání. Jedním z nich byli také Rangers. Do MSG přijel k odpolednímu utkání Edmonton. Přesto, že kanadský celek strádá, vyhrál poslední tři venkovní utkání. Souboj Talbota a Lundqvista jednu z těchto sérií ukončil. A byla to ta kratší. Dvě využité přesilovky ve druhé třetině z holí Buchneviche a Nashe přidaly šestý zářez na pažbu domácího týmu. Rangers jsou tak prvním týmem, který vyhrál šestkrát za sebou.

Oilers se během čtyř minut nedostali ani ke střele, ale jako první rozehráli početní výhodu. Zibanejad zpomalil, hostující hráč do něj narazil a domácí útočník byl potrestán za nedovolené bránění.

Rangers ubránili posledních 17 oslabení a se štěstím ubránili i dnešní první. Dokonce se Nash dostal k zakončení, ale Talbot si s jeho bekhendovou střelou z otočky poradil.

V sedmé minutě pak na každé straně zazvonila tyčka.

Ve dvanácté minutě si Nash s Hayesem zopakovali únik dvou na jednoho a tentokrát byl Talbot na Nashovu střelu krátký. Hayes naznačil střelu, ale rozhodl se přihrát.

Hned na to se na druhé straně předvedl Lundqvist a zastavil Nugent-Hopkinse.

Rangers gól vytáhl z menšího útlumu, který přišel po úvodním oslabení. Desharnais a spol. pěkně točili hosty v jejich obranné třetině, ale háčky soupeřů byly natolik malé, že si jich žádný sudí nevšiml.

Další závar ukončil střelou v šestnácté minutě Zuccarello, ale trefil přesně do Talbota.

Tři a půl minuty před koncem třetiny Oilers srovnali. Puljujarvi střelou zápěstí potrestal ztrátu u pravého mantinelu v domácí třetině.

Krátce po vyrovnání hráli Rangers svou první přesilovku, ve které se začalo poslední dobou dařit.

Buchnevich krásně přes šířku hřiště našel Zibanejada, na jeho střelu se ale Talbot stihl přesunout. Ani druhá přesilovková formace nebyla nakonec úspěšná a první třetina tak skončila nerozhodně 1-1.

V úvodu druhé třetiny trefil Puljujarvi skulinku mezi betony Henrika Lundqvista, ale puk trefil přesně tyčku. Naštěstí.

Ve čtvrté minutě Kassian kolidoval s Veseym a v pádu trefil bruslí do úst domácího útočníka. Vesey musel na ošetření do kabiny.

Oilers byli v porovnání s první třetinou lepší. Více agresivní, rychlejší a přesnější. Rangers nebyli schopni zavézt puk do útočné třetiny.

Až v páté minutě se Rangers na chvíli dostali před Talbota, ale statisticky z toho nebyla ani střela na branku.

Pak zase zatlačili hosté. V osmé minutě byl poměr střel ve druhé třetině 1-5.

Před polovinou zápasu zahákoval Kampfer Kassiana a Oilers hráli druhou přesilovku.

Tak dlouho hosté doráželi, až se puk dostal ke Connoru McDavidovi a ten překonal Henrika Lundqvista, který předtím ve skrumáži přišel o hokejku.

Šest minut před koncem druhé třetiny dostali Rangers možnost probrat se z nedobré třetiny. Za zdržování byl vyloučen Brad Malone.

A vyrovnání se Rangers také dočkali. Ve druhé polovině přesilové hry se puk od Zuccarella dostal k Shattenkirkovi a ten z kruhu poslal prudkou přihrávku na Buchneviche, proti jehož střele se Talbot již nestihl přesunout.

Zhruba dvě a půl minuty před koncem prostřední části byl vyloučen Maroon za loket v obličeji domácího kapitána.

V první šanci třetí početní výhody vychytal Talbot Zibanejada. Poté také Zuccarella. A tak udeřil ve druhé půlce Rick Nash. McDonagh předvedl na útoční modré piruetku, díky níž Rangers udrželi pásmo. Puk se dostal k Bradymu Skjei. Na jeho střelu si k levé tyčce Talbotovy branky sjel Rick Nash a tečoval přesně pod horní tyčku.

Po druhé třetině tak vedli Rangers 3-2.

Zranění si nevybírá. Zatímco Jimmy Vesey se do zápasu vrátil na začátku třetí třetiny s obličejovým krytem, jeden z hlavních rozhodčí do závěrečné třetiny kvůli zlomenině ruky již nezasáhl.

První polovina třetí třetiny moc šancí nepřinesla. Hrálo se hodně opatrně, bez vyloučení a bez většího ohrožení branky na jedné či druhé straně.

Pak Zuccarello zblokoval bombu od modré a u druhé brány se Nash z otočky pokoušel završit hattrick. Stav se ale zatím neměnil.

Ve třinácté minutě McDavid vytáhl z pozice v brance i Henrika Lundqvista, jeho přihrávku před prázdnou bránu ale sebral Fast a vyhodil do středního pásma.

Talbot si o chvíli později poradil s tečí Chrise Kreidera.

Tři minuty před koncem, kdy Oilers vrhli vše do útoku, se dvakrát do přečíslení dostali Hayes a Zuccarello. V prvním případě Zuccarello netrefil branku, ve druhém trefil přesně Talbota.

Za další minutu a půl hosté odvolali gólmana a chvíli na to si vzali oddechový čas. Bylo to po icingu, když Zibanejad jen těsně minul odkrytou branku.

Zakázaného uvolnění se dopustili také hosté. To utlumilo jejich tlak. Talbot se po krátké návštěvě branky vrátil do branky. Ještě jednou pak odjel na lavičku, ale 1.4 vteřiny před koncem uzavřel zápas gólem do prázdné branky Michael Grabner.

Boxscore

Góly

1. třetina
12:19 NYR 1:0 Rick Nash (5) střela příklepem, asistence: Kevin Hayes (4), Mats Zuccarello (9)
16:26 EDM 1:1 Jesse Puljujarvi (1) střela příklepem, asistence: Ryan Nugent-Hopkins (6), Darnell Nurse (4)
2. třetina
10:06 EDM 1:2 (přesilovka) Connor McDavid (7) střela zápěstím, asistence: Milan Lučić (7), Oscar Klefbom (3)
15:10 NYR 2:2 (přesilovka) Pavel Buchnevich (8) střela příklepem, asistence: Kevin Shattenkirk (12), Mats Zuccarello (10)
18:53 NYR 3:2 (přesilovka) Rick Nash (6) teč/doklepnutí, asistence: Brady Skjei (3), Ryan McDonagh (12)
3. třetina
19:58 NYR 4:2 Michael Grabner (8) střela zápěstím, asistence: Jesper Fast (6)

Vyloučení

1. třetina
03:43 NYR menší trest (2 TM) Mika Zibanejad nedovolené bránění proti Ryan Nugent-Hopkins
16:52 EDM menší trest (2 TM) Ryan Strome hákování proti J.T. Miller
2. třetina
09:13 NYR menší trest (2 TM) Steven Kampfer hákování proti Zack Kassian
13:48 EDM menší trest (2 TM) Brad Malone zdržování hry - vyhození puku přes plexisklo proti Pavel Buchnevich

36 PK M. Zuccarello 0 2 1 0 0 1 2 2 1 19:02 26 44 2:19 0 0:41 0 0 2 0 5 0

Legenda: VG - vítězný gól, G - góly, A - asistence, +/- - body za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených brankách, TM - trestné minuty, H - hity, ZIP - získané puky, ZTP - ztracené puky, BS - zblokované střely, SM - střely mimo, MIN - čas na ledě, ST - počet střídání, PS - průměrná délka střídání v sekundách, GP - góly v přesilovkách, GO - góly v oslabeních, VV - vyhraná vhazování, PV - prohraná vhazování, V% - úspěšnost vhazování v procentech, S - střely na branku, S% - úspěšnost střelby v procentech