New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Série šesti domácích zápasů začala porážkou

Takový start do sezóny snad nikdo z nás nepamatuje. Nejenže je to v šesti zápasech pátá porážka, ale zatím to vypadá, že hráčům nikdo neřekl, že sezóna začala. A není to o chybujících nebo nervózních nováčcích. Kde jsou veteráni a hvězdy? Tým zatím není schopen odehrát šedesátiminutový zápas. Po relativně dominantní první třetině přišlo absolutní nic ve druhé třetině a matná snaha o vyrovnání v třetině poslední. Že zaznamenali Rangers posledních 14 střel zápasu? Pouze platonická převaha. Kinkaid všechny viděl. Souboj druhých brankářů tak patřil hostujícímu Keithu Kinkaidovi.

Hned první minuta přinesla první šanci po střele Bradyho Skjei a následně první přesilovku po faulu na Millera. Devils mají na začátku sezóny na svém kontě již tři góly v oslabení.

Asi největší šanci přesilovky měl po rychlé kombinaci Pavlel Buchneviche, ale gólmana nepřekonal.

Útočná aktivita pokračovala i po skončení přesiovky, na Bradyho Skjei zívala prázdná brána po skvělém pasu od Jespera Fasta. Kinkaidův beton byl na místě.

V páté minutě šli Rangers do oslabení. Fauloval Rick Nash. Dvakrát se v oslabení do útoku vydal Kevin Hayes, ale ani jednou nedošlo k přímému ohrožení branky. Oslabení Rangers ustáli, Pavelec si připsal první zákroky.

Jesperu Fastovi hokej chyběl a pocítil to u mantinelu Santini.

V jedenácté minutě zaváhal hostující Johansson, ale jeho chybu napravil Kinkaid, který zastavil pokus Ricka Nashe.

Ve čtrnácté minutě, kdy poměr střel byl jasně na straně Rangers 12-1, byl vyloučen Pavel Zacha a domácí tým tak hrál druhou početní výhodu, ale Devils toto oslabení výrazně lépe bránili a ubránili.

Dvě minuty před koncem třetiny se Rangers dostali do útočného pásma. Kreiderova střela vyrazila Kinkaidovi hokejku z ruky, ale ani následný tlak na bránu první gól nepřinesl.

Přestože domácí výrazně přehrávali své hosty zpoza Hudsonu, gól první třetina nepřinesla.

Druhá třetina plynula poměrně rychle, Rangers dobře bránili a neúspěšně útočili. Až do šesté minuty. To nejprve Kinkaid obral o gól Kevina Hayese, ale hned po buly si vyměnili puk Desharnais a Nash a druhý jmenovaný útočník vstřelil svůj první gól v sezóně.

Ani v průběhu druhé části neměl Pavelec moc práce. V osmé minutě se museli sice Rangers bránit v oslabení, ale domácí gólman byl bez zákroku.

Gólmani mají radši, když jsou v zápřahu a nemusí na zákrok čekat 10 minut. Zvláště když bránící hráči nevyvezou puk. Přesně to se stalo po půlce zápasu a Adam Henrique trefil naprosto přesně růžek nad Pavelcovou lapačkou.

Od Nashova gólu uplynulo 10 minut a Rangers nevystřelili na soupeřovu branku.

Neschopnost vyvézt nebo vyhodit puk byla příčinou druhého gólu v domácí síti. Střelu od modré tečoval Wood a Pavelec nemohl zakročit.

Tři minuty před koncem třetiny Hirschier skvěle prodal hit od Ricka Nashe a připravil hostům další přesilovku. V té předvedl skvělý zákrok betonem Ondřej Pavelec a Rangers oslabení ubránili.

Druhou třetinu tak po dvou chybách v obraně vyhráli Devils 2-1.

Závěrečná třetina začala ve čtyřech, protože po skončení prostřední části byli vyloučeni Kreider a Palmieri za vzájemnou potyčku.

Po půlminutě pak šel DeAngelo za krosček a přesilovku čtyř proti třem Devil využili. Rangers propadli na obranné modré a Stafford nasadil bekhendovou kličku a zavěsil pod víko.

Za další minutu byl vyloučen Smith. Oslabení, které se vyznačovalo častým přerušováním, Rangers ubránili.

Domácí tým hrál jako bez duše. Pokud už se dostali na dostřel (za třicet minut měli Rangers pět střel), nikdo Kinkaidovi neclonil a hostující brankář neměl žádný problém.

Šance na snížení přišla v osmé minutě s přesilovkou. Devils ale veškeré střely zblokovali a Kinkaid si připsal jeden zákrok.

Celé dvě minuty tlačila první řada, ale nic z toho nebylo.

Ani samostatný nájezd nestačil na vstřelení tolik potřebného gólu. Nash trefil rameno brankáře Devils.

Konec se poměrně rychle blížil. Střely, které Rangers na Kinkaida vyslali, byly víceméně na zahřátí.

Tři minuty před koncem odjel Pavelec na střídačku. Minutu před konce se Devils provinili zakázaným uvolněním a čtyři vteřiny po buly snížil na 2-3 Kevin Shattenkirk střelou od modré. Konečně střelou, která byla zakrytá a Kinkaid ji neviděl.

Bohužel další pokus dostat se před bránu hostí trval skoro celou zbývající minutu a tak Rangers zahájili šestizápasovou domácí šňůru porážkou.

Boxscore

Góly

1. třetina
-
2. třetina
05:31 NYR 1:0 Rick Nash (1) střela zápěstím, asistence: David Desharnais (1)
10:21 NJ 1:1 Adam Henrique (2) střela příklepem, asistence: Brian Gibbons (2)
16:41 NJ 1:2 Miles Wood (3) teč/doklepnutí, asistence: Ben Lovejoy (1), Will Butcher (7)
3. třetina
01:00 NJ 1:3 (přesilovka) Drew Stafford (1) bekhend, asistence: Will Butcher (8), Nico Hischier (2)
19:03 NYR 2:3 Kevin Shattenkirk (2) střela zápěstím, asistence: J.T. Miller (3)

Vyloučení

1. třetina
00:43 NJ menší trest (2 TM) Damon Severson sekání proti J.T. Miller
05:02 NYR menší trest (2 TM) Rick Nash nebezpečná hra vysokou holí proti Steven Santini

36 PK M. Zuccarello 0 0 -1 0 2 1 1 0 3 22:17 24 56 4:07 0 2:25 0 2 0 100 0 ×

Legenda: VG - vítězný gól, G - góly, A - asistence, +/- - body za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených brankách, TM - trestné minuty, H - hity, ZIP - získané puky, ZTP - ztracené puky, BS - zblokované střely, SM - střely mimo, MIN - čas na ledě, ST - počet střídání, PS - průměrná délka střídání v sekundách, GP - góly v přesilovkách, GO - góly v oslabeních, VV - vyhraná vhazování, PV - prohraná vhazování, V% - úspěšnost vhazování v procentech, S - střely na branku, S% - úspěšnost střelby v procentech