New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Hutton na Rangers umí. Nepovedený začátek sezóny pokračuje

Během svého tripu po hřištích soupeřů zavítali St. Louis Blues také do MSG. Přestože tým postrádá pět hráčů základu, vyhrál všechny tři zápasy této sezóny a dva z nich venku. Jaškin zameškal meeting svého týmu, a tak ho v sestavě Blues nahradil Barbashev. Hostující gólman Hutton proti Rangers nastoupil dvakrát a oba zápasy vyhrál. Dnes k tomu přidal třetí výhru proti Rangers. Nutno podotknout, že až na závěrečnou část ho domácí hráči moc neotestovali a jedna třetina hokeje je málo. Navíc, pokud byl Hutton pod tlakem hráčů Rangers, dokázal předvést sérii skvělých zákroků. V dresu Rangers se představila nejnovější posila Adam Cracknell.

Sotva se stačili diváci usadit, dostalo se St. Louis do vedení. V patnácté vteřině se prosadil Gunnarsson.

Naštěstí Rangers vyrovnali velmi brzo poté. Další gól a využitou přesilovku si připsal střelec úvodu sezóny Mika Zibanejad. Shattenkirkova střela se po odrazu dostala k Buchnevichovi, který naslepo bekheldem přihrál na Miku a ten měl před sebou jen odkrytou bránu.

Ve třinácté minutě se k první přesilovce dostali hosté. Po minutě se nepovedlo Kampferovi vyhodit, Stastnyho střela skončila mimo, ale zpoza brankové čáry puk rychle do Lundqvista napálil Shenn a puk se od gólmana odrazil do branky. Šťastný gól, který ovšem pramenil z chyby Rangers.

Chvíli po gólu se mezi domácí obranou protáhl Paajarvi a po střele se dostal i k dorážce. Obě jeho šance Lundqvist zlikvidoval.

Okének v obraně moc neubývalo. Dvě minuty před koncem třetiny ztratil Paul Carey a Lundqvist měl práci s Tarasenkovou střelou.

O další minutu později ztratili hosté, ale Vesey Huttona také nepřekonal. Ve snaze získat vyražený puk byl faulován a třetinu tak Rangers končili v početní výhodě.

Přesilovku, kterou rozdělila přestávka, Rangers nevyužili.

Velmi nebezpečná byla lajna Sobotka, Tarasenko a Stastny. Dokázali zatlačit své protivníky a vytvářet si šance.

Ma druhé straně jen těsně minul Vesey Huttonovu branku.

Sedm minut se toho moc nedělo. Pak dostali Rangers další početní výhodu. Bohužel se velmi brzy sami vyhnali z útočného pásma a po zbytek přesilovky měli co dělat, aby překročili modrou čáru. Dokonce se do samostatného úniku dostal Upshall a Lundqvist musel zasahovat.

Poté se Rangers bránili, když byl vyloučen Rick Nash. Schwarz se dokáže uvolni a měl dobrou pozici ke střele po nahrávce Vladimíra Sobotky, ale Lundqvist byl na místě.

Po návratu z trestné lavice tečoval domácí pokus Nash, Huttona nepřekonal.

Za třináct minut druhé třetiny zaznamenali domácí pouze tři střely na branku.

Druhá třetina moc vzrušení nepřinesla a poměrně rychle skončila. Rangers stále prohrávali o gól.

Uspávání publika pokračovalo i na začátku závěreční části. Po třech minutách podrazil Sobotka Skjeiho a domácí tým se pokoušel o vyrovnání v početní výhodě. Blues však naprosto přesně a vysoko bránili a tak se Rangers nedostali ani na dostřel. Navíc půl minuty před koncem výhody byl vyloučen Ryan McDonagh a hrálo se ve čtyřech.

V této početní situaci se do útoku dostal Brady Skjei, jeho střelu Hutton vyrazil a dorážka skončila na boční síťce branky St. Louis.

Klasická přesilovka se rychle změnila na výhodu dvou mužů pro Blues, když Kampfer, trochu nešťastně, udeřil holí do obličeje hned dva hráče.

Celých 75 vteřin se Rangers bránili ve třech a dalších 45 v klasické nevýhodě. Obě oslabení se podařilo ubránit a dokonce se Grabner dostal do samostatného úniku, ale Hutton byl na místě.

Během reklamní pauzy se zkoumala na videu situace z přesilovky, kdy Lundqvist skvěle zasáhl na brankové čáře. Otázkou bylo, zda to náhodou nebylo za brankovou čárou, ale Lundqvist také perfektně zakryl pohledy kamer a nebylo tak jisté, zda puk byl v brance.

Ve dvanácté minutě se Ranger dostali k Huttonovi a hlavně k několik možnostem na vyrovnání. Hostující gólman ale předvedl řadu skvělých zákroků.

Hutton byl v ráži. O další dvě minuty později zastavil dvě velké šance Buchneviche, který pak vztekle praštil holí o led. Gól vysel ve vzduchu, ale Hutton byl vždy přesný.

Dvě minuty před koncem třetiny si Rangers vzali timeout, poslali Lundqvista na lavičku a zkoušeli vyrovnat v šesti hráčích.

Bohužel Zibanejad prohrál buly, na modré útočné upadl Shattenkirk, Sobotka dojel McDonagha, kterému zvednul hokejku a připravil pozici Schwartzovi, který se do prázdné brány nemohl netrefit.

Lundqvist znovu odjel na střídačku minutu před koncem, ale skóre se již nezměnilo.

Boxscore

Góly

1. třetina
00:15 STL 0:1 Carl Gunnarsson (2) střela zápěstím, asistence: Jaden Schwartz (5)
02:22 NYR 1:1 (přesilovka) Mika Zibanejad (5) střela zápěstím, asistence: Pavel Buchnevich (3), Kevin Shattenkirk (3)
13:30 STL 1:2 (přesilovka) Brayden Schenn (2) střela zápěstím, asistence: Paul Stastny (4)
2. třetina
-
3. třetina
18:13 STL 1:3 Jaden Schwartz (2) střela zápěstím, asistence: Vladimir Sobotka (4), Alex Pietrangelo (4)

04:25 NYR menší trest (2 TM) Ryan McDonagh držení proti Jaden Schwartz
05:10 NYR menší trest (2 TM) Steven Kampfer nebezpečná hra vysokou holí proti Brayden Schenn

36 PK M. Zuccarello 0 0 -1 0 1 2 2 1 0 20:38 22 56 4:49 0 1:58 0 0 1 0 2 0

Legenda: VG - vítězný gól, G - góly, A - asistence, +/- - body za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených brankách, TM - trestné minuty, H - hity, ZIP - získané puky, ZTP - ztracené puky, BS - zblokované střely, SM - střely mimo, MIN - čas na ledě, ST - počet střídání, PS - průměrná délka střídání v sekundách, GP - góly v přesilovkách, GO - góly v oslabeních, VV - vyhraná vhazování, PV - prohraná vhazování, V% - úspěšnost vhazování v procentech, S - střely na branku, S% - úspěšnost střelby v procentech