New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Reparát přinesl zlepšenou hru, dva body a nulu pro Lundqvista

Po výsledkově nepovedeném utkání v Torontu se hned následující večer vrátili Rangers do domácího prostředí, kam zavítali Montreal Canadiens. Ti dostali výprask od Capitals a především čtyři góly od Ovechkina. Oba týmy tak byly ve stejné náladě, přesto Rangers nastupovali do zápasu s vědomím, že jsou jediným týmem v divizi bez získaného bodu. Přestože se jednalo teprve o třetí zápas, body jsou důležité. Proto došlo ke změnám v sestavě. Netknutá zbyla jen první lajna Miky Zibanejada. Ostatní prošly různými změnami a během zápasu se v nich hráči točili, protože kouč nasadil sedm obránců, včetně Holdena a Kampfera. Mimo zůstal Smith a také Filip Chytil. V bráně se, díky včerejšímu rychlému střídání, představil Henrik Lundqvist a vychytal celkově 62. nulu v NHL.

Až ve třetí minutě se dostali Rangers k útočnému výpadu. Nash se s Grabnerem dostali do úniku proti jednomu obránci, ale Nashova přihrávka byla trochu prudší a přeletěla Grabnerovu hokejku. Jinak patřil úvod zápasu hostům.

V páté minutě nejprve Price přestál závar domácího prvního útoku a z protiakce lapil Lundqvist pokus domácích. Gallagher okamžitě dorážel na domácího gólmana, ale Kreider ho od branky odtlačil.

Rangers ale byli většinou pod tlakem a v šesté minutě Canadiens skórovali. Lundqvistovi vypíchli puk a Shaw do něj pak tak dlouho kopal, dokud se po několika odrazech nedostal do branky. Hokejkou se ho nikdo nedotkl a gól tak nemohl platit. To nakonec potvrdilo i Toronto. Přesto varování pro Rangers. Za šest a půl minuty nic moc nepředvedli.

Nash s Grabnerem se opět dostali do útoku, a tentokrát Nashova přihrávka rakouského útočníka našla, ale jeho střela nenašla branku.

Jedno varování nestačilo. Weber střílel od modré, Lundqvist si připsal zákrok, ale puk se odrazil od McDonagha za Lundqvista. Problém byl, že Pacioretty byl v kontaktu s Lundqvistem který nemohl reagovat na odražený puk. Pacioretty nebyl v době kontaktu v brankovišti, přesto si trenéři vzali challenge na bránění gólmana a trochu překvapivě (v porovnání s jinými loňskými situacemi) uspěli. Druhý neplatný gól Montrealu, další výrazné varování směrem k domácím hráčům.

Montreal to ještě víc nastartovalo. Lehkonenovu prudkou střelu Lundqvist reflexivně lapačkou vyrazil.

Nejnebezpečnějším útokem Rangers byli Nash, Miller a Grabner. Nash se po rychlé výměně puku dostal ke střele, ale Price, přestože neměl zatím žádnou práci, předvedl, že je pozorný a pokus vykopl.

Třináctá minuta znamenala první vyloučení. Kevin Shattenkirk osekával Gallaghera a musel na dvě minuty. Montreal letos zatím nevyužil žádnou početní výhodu a tuto statistiku nenarušil ani v dnešní první přesilovce.

Nejlepší řada domácích se postarala o první gól. Padl také od brusle, ale byla do brusle Webera, takže gól logicky platil. Brady Skjei nahazoval a před brankou s Grabnerem bojující Weber srazil puk za Price.

Třetinu, ve které byli Canadiens většinou lepší, vyhráli Rangers 1-0.

Prostřední část začala ztrátami na obou stranách, ale bez využití.

Po třech minutách si přesilovku zahráli Rangers, ale přes některé obrovské šance se gólu nedočkali.

Rangers hráli výrazně lépe a hosté se dostali k ohrožení Lundqvistovy branky v osmé minutě, ale domácího brankáře nepřekonali. Lundqvist zasáhl skvěle lapačkou.

Po kratším útočném pobytu Canadiens před Lundqvistem a dvou hitech domácích obránců se vyfauloval Petry a Rangers měli k dispozici druhou přesilovku, která ovšem měla podobný průběh a stejný konec jako ta první.

Montreal se opět začal dostávat na dostřel, ale Lundqvist byl výrazně pozornější a přesnější než v prvních dvou zápasech.

Minutu před koncem třetiny byl za vysokou hůl vyloučen Drouin a Rangers se naskytla možnost navýšit vedení.

Závěrečná třetina začala dohrávanou přesilovkou, které chyběl jen gól. Jinak ji Rangers sehráli vcelku povedeně.

Přísné rozhodování sudím moc dlouho nevydrželo. Buchnevich čistě hitoval Webera na mantinel, Weber si pak Buchneviche našel před brankou a čistým krosčekem ho před zraky jednoho z hlavních sudí poslal k ledu. Bez vyloučení.

Na konci čtvrté minuty se Pacioretty protáhl kolem McDonagha a rázem se Montreal dostal ke třem šancím. Dvě zneškodnil sám Lundqvist skvělými zákroky, třetí ránu schytal Marc Staal.

V deváté minutě se nejprve blýsknul Lundqvist a poté na druhé straně Buchnevich, který vybojoval puk za brankou, přihrál Zibanejadovi a ten zvýšil střelou mezi tyčku a vyrážečku Careyho Price.

Rangers hráli chytrý hokej, pozorně bránili vlastní modrou čáru a Montreal k ničemu nepouštěli.

Dvě a půl minuty před koncem odjel Price na střídačku, Montreal si vzal timeout a snažil se vymyslet, jak co nejlépe sehrát závěr zápasu, ale přes dvě šance, které pokryl bezchybný Lundqvist, a trochu štěstí, se hosté neprosadili.

Boxscore

Góly

1. třetina
17:25 NYR 1:0 Brady Skjei (1) teč, asistence: Michael Grabner (1), J.T. Miller (2)
2. třetina
-
3. třetina
09:13 NYR 2:0 Mika Zibanejad (4) střela zápěstím, asistence: Pavel Buchnevich (2), Chris Kreider (3)

Vyloučení

1. třetina
12:09 NYR menší trest (2 TM) Kevin Shattenkirk sekání proti Brendan Gallagher
2. třetina
03:11 MTL menší trest (2 TM) Paul Byron sekání proti Steven Kampfer
09:38 MTL menší trest (2 TM) Jeff Petry držení proti David Desharnais
19:09 MTL menší trest (2 TM) Jonathan Drouin nebezpečná hra vysokou holí proti Ryan McDonagh

36 PK M. Zuccarello 0 0 0 0 3 1 1 1 1 22:00 23 57 4:13 0 0:34 0 0 0 × 0 ×

Legenda: VG - vítězný gól, G - góly, A - asistence, +/- - body za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených brankách, TM - trestné minuty, H - hity, ZIP - získané puky, ZTP - ztracené puky, BS - zblokované střely, SM - střely mimo, MIN - čas na ledě, ST - počet střídání, PS - průměrná délka střídání v sekundách, GP - góly v přesilovkách, GO - góly v oslabeních, VV - vyhraná vhazování, PV - prohraná vhazování, V% - úspěšnost vhazování v procentech, S - střely na branku, S% - úspěšnost střelby v procentech