New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

V Torontu padlo 13 gólů. Osm však vstřelili domácí

Přestože Henrik Lundqvist má v Air Canada Center slušnou bilanci 6-2-2 a z toho 4 výhry v posledních 5 zápasech, dnes odchytal jen 20 minut. První třetina byla jedním slovem děs. Kevin Shattenkirk sice zaznamenal svůj 300. bod v NHL, ale jinak v ní Rangers dostali 5 gólů! Ve druhé třetině se podařilo srovnat. Velkou zásluhu na tom měl Mats Zuccarello, hrající dnes s „A“, který si připsal 1 gól a 3 asistence. Vytvořil si tak své kariérní maximum a dokázal, že se mu na Toronto daří – v 9 zápasech si připsal celkem 19 bodů (9+10). Filip Chytil odehrál jen pět minut. Ve druhé třetině minutu a půl, ve třetí třetině do hry nezasáhl. Logická daň za nevydařený průběh zápasu a snaha něco udělat se zápasem i za stavu 1-5. Málem se to povedlo. Rangers vyrovnali na 5-5, ale definitivně je zařízli čároví a jejich, pro mě naprosto nepochopitelné a nevysvětlitelné, posouzení ofsajdu při gólu Toronta na 6-5.

V prvním střídání třetí lajna Rangers zatlačila top lajnu domácích. To ovšem odstartovalo ofenzívní choutky Maple Leafs.

První gól přišel již po dvou a půl minutách. Dominic Moore, bývalý hráč Rangers, schoval svou střelu za klubko hráčů před Lundqvistem. Střela se zdála být ještě tečovaná zřejmě hráčem Rangers.

Na vyrovnání se čekalo zhruba minutu. Hayes podržel puk, Kreiderovu střelu domácí gólman vyrazil, ale na brankovišti se nejlépe zorientoval J. T. Miller a překonal Andersena.

V šesté minutě nepřesně zahrál na půli hřiště Rick Nash a na Lundqvista se mezi dvěma hráči protáhl Hyman. Jeho únik Lundqvist vychytal, ale následně v rohu předvedl DeAngelo strašlivou hrubku. K odevzdanému puku se dostal opět Hyman a zcela sám před brankou překonal Henrika Lundqvista.

Po dalších dvou minutách se vyznamenali oba gólmani. Andersen nejprve zastavil střelu McDonagha a hned z protiútoku skvěle zasáhl Lundqvist. Po jeho zákroku sice zůstal puk v brankovišti, ale nejrychleji si ho všimnul Kevin Shattenkirk a odehrál ho do bezpečí.

Po dvou domácích zakázaných uvolněních se Toronto dostalo do útočného pásma a van Riemsdyk donutil Lundqvista k dalšímu skvělému zákroku.

První přesilovku zápasu si zahrálo Toronto. Vyloučen byl Shattenkirk za držení. Přesilovky Maple Leafs byly v loňské sezóně velmi nebezpečné. Využití téměř 25 % je řadilo na druhou příčku celé soutěže.

Po dvou šancích, které Lundqvist ubránil, se mezi obránci prosmýkl Gardiner a o tyčku překonal hostujcího gólmana. Gardiner nachytal obránce na naznačenou kličku.

Zuccarello během zakončení Garnidera seknul a tak domácí pokračovali v další přesilovce, kterou již nevyužili.

Neskutečná okna v obraně Rangers pokračovala. Ve čtrnácté minutě to bylo 4-1. Smith nevyhodil puk, a ani po první střele domácích nebyli schopni hráči hostí puk odvést z obrany. Nikita Zaytsev byl posledním hráčem, který hrál s pukem předtím, než skončil v síti. Jeho střela od modré prolétla až za Lundqvista.

Dobré střídání pak měla Chytilova lajna, ale domácího gólmana nepřekonala.

Tři minuty před koncem první třetiny to už bylo na ručník. Grabner asi chtěl přihrát malou domů těsně před Lundqvistem, ale poslal puk až do branky. Gól byl připsán Nylanderovi, který po puku také šahal a možná ho ještě tečoval.

Devadesát vteřin před koncem třetiny chytil Lundqvist lehké nahození domácích a aréna mu aplaudovala. Švédský brankář se nenechal rozhodit a divákům s pukem v lapačce pokynul, že puk opravdu má.

Ještě před koncem třetiny si vynutil Rick Nash faul, když se s Chytilem pustili do útočení. První přesilovka Ragners a docela to chtělo gól.

A ten přišel. Svůj první gól v novém dresu Rangers a celkově 300. bod kariéry si připsal Kevin Shattenkirk. Jeho střela byla skrytá za mnoho hráčů. Přesilovka trvala dvacet vteřin.

Třetina hrůzy skončila tříbrankovým deficitem.

Trochu podle očekávání nahradil v bráně Lundqvista Ondřej Pavelec. Situace nezáviděníhodná, ale k tomu je druhý gólman.

Další změny přišly v obranných dvojicích. Staal hrál s McDonaghem a Skjei se Shattenkirkem.

Pavelcův první zákrok přišel po teči Matthewse, který v první třetině vyšel bodově naprázdno.

Pavelec byl v permanenci. Také proto, že Skjei podrazil Matthewse a Rangers se opět bránili v oslabení. Početní nevýhodu Rangers ubránili. Pavelec předvedl tři důležité a přesné zákroky.

Poté se do útočení dostala druhá lajna Rangers, ve které Miller nahradil Chytila. Hosté si vypracovali pár šancí, ale gólu se nedočkali.

Domácí se v dalším střídání usadili v útočném pásmu, ale Nylander podrazil Chytila a Rangers tak rozehráli další početní výhodu.

Střelcem do přesilovek je Mika Zibanejad a potvrdil to i dnes. Shattenkirk dobře uvolnil centra prvního útoku a připsal si další bod. Skvělou práci také odvedl Kreider, který clonil před domácí bránou.

Grabner, Hayes a Vesey si vypracovali několik dalších šancí. Rangers byli ve druhé třetině lepším týmem a přišla odměna. Nejenže Pavelec zastavil puk na brankové čáře, ale při signalizované výhodě Rangers snížili na rozdíl jednoho gólu!

Marc Staal si sjel mezi kruhy a nastavil čepel přesně tak, aby tečoval puk do branky. Staal čekal na gól 46 zápasů.

Co se mělo stát, stalo se. Rangers v šestnácté minutě druhé třetiny vyrovnali. Střelu od modré, kterou vyslal Staal, tečoval ve vzduchu Mats Zuccarello. Situaci zkoumalo video a gól platil. Bláznivý večer pokračoval za stavu 5-5.

Další ránu mohl přidat Zibanejad po úniku dvou na jednoho. Parádně nahrával Kreider, ale Andersen skvěle zasáhl proti střele Miky Zibanejada.

Chybné střídání domácích znamenalo třetí přesilovku pro Rangers. Dvě již dnes využili. Těsně před koncem této výhody tečoval Nash těsně mimo a stav tak zůstal nezměněn až do konce druhé třetiny také díky dalším zákrokům Ondřeje Pavelce.

Po půlminutě třetí třetiny rýsoval Nash nahrávku na Millera. Naneštěstí do ní stihl vložit hůl Kardi a domácí gólman teč svého spoluhráče zastavil. Nebýt toho, Miller by před sebou měl prázdnou bránu.

Chvíli na to Nash v samostatném úniku trefil Andersonovu vyrážečku.

V osmé minutě se Toronto trochu divně dostalo do útočné třetiny. Hosté zblokovali tři pokusy domácích, ale nakonec kapitulovali. Allain Vigneault si vzal challenge na ofsajd. K velkému překvapení, přestože puk poskakoval po hráčovi, který jej neměl v držení a přejel modrou dříve než puk vůbec dopadl na led, gól platil a Rangers hráli oslabení za zdržování hry. Zcela nepochopitelné rozhodnutí čárových rozhodčích.

Na pět vteřin šli Rangers do třech, protože Hayes seknul svého protihráče. Standardní přesilovku domácí využili. Přestože to vypadalo, že Rangers dokáží dobře narušovat hru Toronta, ujel jim Nylander, bekhendem trefil břevno a dojíždějící Komarov dotlačil puk do brány.

Čtyři a půl minuty před koncem odvolali Rangers Pavelce a zkoušeli štěstí v šesti. Hostům se dlouho nedařilo dostat se do útočného pásma a po dvou minutách byl vyloučen McDonagh. Pomalu se nemůžete ani dotknout hokejkou hokejky.

Přesilovku nakonec využil Kadri a ukončil tak jakoukoliv snahu Rangers o možnou korekci výsledku.

Boxscore

Góly

1. třetina
02:30 TOR 1:0 Dominic Moore (1) teč/doklepnutí, asistence: Nikita Zaitsev (1), Matt Martin (1)
03:42 NYR 1:1 J.T. Miller (1) střela příklepem, asistence: Chris Kreider (1), Kevin Hayes (1)
05:34 TOR 2:1 Zach Hyman (1) střela zápěstím, asistence: William Nylander (1)
11:07 TOR 3:1 (přesilovka) Jake Gardiner (1) střela příklepem, asistence: nikdo
13:59 TOR 4:1 Nikita Zaitsev (1) střela příklepem, asistence: Ron Hainsey (1), Nazem Kadri (2)
17:19 TOR 5:1 Zach Hyman (2) teč/doklepnutí, asistence: nikdo
19:37 NYR 5:2 (přesilovka) Kevin Shattenkirk (1) střela příklepem, asistence: Mats Zuccarello (2), Chris Kreider (2)
2. třetina
07:43 NYR 5:3 (přesilovka) Mika Zibanejad (3) střela příklepem, asistence: Kevin Shattenkirk (2), Mats Zuccarello (3)
12:14 NYR 5:4 Marc Staal (1) teč/doklepnutí, asistence: Mats Zuccarello (4), Ryan McDonagh (1)
14:06 NYR 5:5 Mats Zuccarello (1) střela zápěstím, asistence: Marc Staal (1), J.T. Miller (1)
3. třetina
07:17 TOR 6:5 Tyler Bozak (1) střela příklepem, asistence: Jake Gardiner (2), Mitchell Marner (2)
09:52 TOR 7:5 (přesilovka) Leo Komarov (1) bekhend, asistence: William Nylander (2), Auston Matthews (3)
18:30 TOR 8:5 (přesilovka) Nazem Kadri (2) střela příklepem, asistence: Patrick Marleau (1), Leo Komarov (2)

06:57 TOR menší trest (2 TM) William Nylander sekání proti Filip Chytil
15:00 TOR menší trest pro střídačku (2 TM) příliš mnoho hráčů na ledě - odpykal Mitchell Marner
3. třetina
07:17 NYR menší trest pro střídačku (2 TM) zdržování hry - odpykal Chris Kreider

36 PK M. Zuccarello 1 3 0 2 1 1 0 0 1 17:26 27 39 2:31 0 0:54 0 2 3 40 2 50

Legenda: VG - vítězný gól, G - góly, A - asistence, +/- - body za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených brankách, TM - trestné minuty, H - hity, ZIP - získané puky, ZTP - ztracené puky, BS - zblokované střely, SM - střely mimo, MIN - čas na ledě, ST - počet střídání, PS - průměrná délka střídání v sekundách, GP - góly v přesilovkách, GO - góly v oslabeních, VV - vyhraná vhazování, PV - prohraná vhazování, V% - úspěšnost vhazování v procentech, S - střely na branku, S% - úspěšnost střelby v procentech