New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

První přípravný zápas rozhodl jediný gól v prodloužení

První přípravný zápas nakonec lépe zvládli domácí Rangers. V prodloužení se po pěkné individuální akci prosadil Pionk. Samotné utkání, v jehož prvních čtyřiceti minutách proti sobě chytali Pavelec a Halák, bylo poznamenáno novým, výrazně přísnějším, posuzováním zákroků. Hráčům potrvá, než si zvyknou a rozhodčí snad nasazený trend udrží po celou sezonu.

Kromě Pavelce se v domácím dresu představili další nováčci v čele s Anderssonem a Pionkem, veterán na zkoušku Desjardins a nebo některé z domácích hvězd jako Nash, McDonagh a Grabner. Filip Chytil sledoval zápas v MSG a uvidíme, do kterého zápasu se dostane. Sám Kreider byl po jednom ze společných tréninků nadšen z Filipova pohybu na ledě.

S velkou chutí se do prvního přípravného zápasu zakousla první lajna. Andersson přihrával před bránu, kde se snažil Grabner protlačit puk za Haláka, ale slovenský gólman byl pozorný a nenechal se odtlačit.

Po dvou a půl minutách si první zákrok připsal i český gólman na druhé straně kluziště. Pavelec neměl s nahozením od modré větší problémy.

Ve třetí minutě rozehráli Rangers první přesilovku. Velmi lehká sekyra, ale podle NHL se tyto zákroky budou více trestat.

Půl minuty před koncem přesilovky byl vyloučen další hráč Islanders a opět za sekání. Zákrokem přerušil pokus domácích o zakončení akce.

Obě přesilovky přinesly tak tři nebezpečné akce.

S koncem sedmé minuty se na útočné modré uvolnil, po pasu z obranného pásma, Fontaine, ale jeho únik a střelu Halák vychytal.

Kolem poloviny třetiny se začali osmělovat také hosté z Brooklynu, nicméně ve třinácté minutě byl poměr střel 10-1 pro Rangers.

Hákování Nicka Holdena poskytlo Islanders přesilovku, která přinesla sice trvalejší pobyt hostí před Pavelcem, ale také dobré obranné bloky Stevena Kampfera.

Tři a půl minuty před koncem třetiny se vyrovnal počet přesilovek. Vyloučen byl Vinni Lettieri za sekání.

Rangers se v oslabení dostali ve třech do útočného pásma, ale finální nahrávku před Nashem zblokoval jeden z hráčů Islanders.

Čtyřicet vteřin se pak hrálo ve čtyřech a třetinu uzavřela zkrácená, ale nevyužitá, přesilovka Rangers. První třetina gól nepřinesla, ovšem s úderem konce třetiny byl vyloučen další z hráčů Islanders.

Druhou dvacetiminutovku zahájila další nevyužitá přesilovka a také neúspěšný nájezd dvou na jednoho. Nieves posílal na teč Lettierimu, ale ten netrefil puk. Chvíli na to byl vyloučen a hosté sehráli další přesilovku, která, stejně jako všechny předchozí, změnu skóre nepřinesla.

V osmé minutě se před Haláka protlačil DeAngelo, ale byl seknut, což mu znepříjemnilo zakončení a přihrálo Rangers již pátou přesilovku, kterou po minutě utnula sekyra Careyho a hrálo se ve čtyřech.

To trvalo patnáct vteřin, než byl sekán Nash a Rangers šli do početní výhody 4 na 3. Uvidíme, zda stejný styl pískání bude platit i během sezony.

De Haan zblokoval ránu J. T. Millera načež se hrálo opět ve čtyřech. Hosté sice skórovali, ale těsně před tím se pískal faul úplně mimo hru s pukem. Vyloučeni byli Andersson a Mayfield za vzájemné osekávání.

Ještě ani nepadlo buly a na trestnou šel další domácí hráč. Důvodem bylo dvojité vykázání z buly. Domácí kouč se počtu vyloučených musel zasmát.

Po návratu z trestné lavice se ke střele dostal Lettieri. Opakovaně v zápase ukázal dobrou střelu, chybělo zatím jen jí umístit.

Pět minut před koncem druhé třetiny došlo, jaké to překvapení, k dalšímu vyloučení. Za držení se poroučel Ryan McDonagh. V oslabení si Pavelec připsal také nejeden zákrok, většinu střel zatím dobře blokovali obránci, ale skórem zápasu ani tato herní situace nepohnula.

Další, celkově již sedmou, domácí přesilovku rozdělila druhá přestávka.

Do závěrečné třetiny oba týmy vyměnily gólmany. V domácí bráně se představil Brandon Halverson, a v bráně Islanders Eamoc McAdam.

Možná trochu necitlivé rozhodování zápasu, skoro vylučování za křivý pohled, pokračovalo i nadále. Po minutě závěrečné části hráli Rangers opět v oslabení, opět úspěšně přičemž Halverson si připsal dobré zákroky.

V polovině zápasu na Schneidera zívala odkrytá branka hostí, ale jeho bekhendový pokus pouze proletěl brankovištěm.

Michael Grabner se dostal do poměrně dobré šance, během střely jej však vyrušil jeden z obránců.

Necelé tři minuty před koncem zahrála unavená pětice Islanders zakázané uvolnění, ale podle nového pravidla, si tým, který se takto proviní, nesmí vzít oddechový čas. Ani této možné výhody Rangers nevyužili a zápase se za bezbrankového stavu pomalu doplížil do prodloužení.

V prodloužení rozhodl parádní individuální akcí Neal Pionk. Na modré se pozadu obtočil kolem obránce a prostřelil pod rukou McAdama. Asistence si připsali Andersson a Nieves.