New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Na domácí rozlučku dorazila Tampa Bay. Chytil otevřel svůj gólový účet
Vydáno dne 31. 3. 2018, 03:59:22 (671 přečtení)

Na domácí rozlučku se sezónou dorazila Tampa Bay. /NHL.com/
Rangers sehráli poslední domácí zápas sezóny a na rozlučku nemohl dorazit lepší soupeř - Tampa Bay Lightning. Před zápasem byla vyhlášena cena Stevena McDonalda, kterou získal na základě hlasování fanoušků Henrik Lundqvist. Nechybělo také video a pocta ještě nedávno hráčům Rangers - J.T. Millerovi, Ryanu McDonaghovi a Danu Girardimu. Zápas samotný nezačal špatně, ale velmi špatné úvody druhé a třetí třetiny odsoudily Rangers k další porážce. Svěltným momentem pak je aktivní hra a především první gól Filipa Chytila.

Ve 4. minutě Hayes dobruslil vyhozený puk, čímž vyrušil signalizované zakázané uvolnění, našel před branku najetého Filipa Chytila, který bekhendem těsně minul branku.

Hrálo se ve vysokém tempu na obě strany. Více práce měl v úvodní desetiminutovce hostující Domingue. Na Pavelce toho moc nešlo. Před polovinou třetiny ale u domácí brány zazvonilo břevno.

Tampa postupem času převzala iniciativu na svou stranu, alespoň co se počtu střel týče. Pavelec byl pozorný a postupně zastavil Kucherova, Paquetta, Sergacheva nebo Stralamana.

Ve dvanácté minutě se připomněli domácí. Spoonerovu střelu od modré lehce tečoval Vesey, gól ale zatím stále nepadl.

Patnáctá minuta otevřela skóre zápasu. Brady Skjei skočil na led ze střídačky, sjel si na kruhy, odkud zápěstím přesně trefil pod hostujícího gólmana. Přesně nahrával Pavel Buchnevich.

Hosté se hned pokusili o odpověď, ale Pavelec si opět poradil se Stralanem I dvěma pokusy Cirelliho.

Tři minuty před koncem třetiny hráli Rangers první přesilovku, ve které domácí branku Tampy neohrozili.

V poslední minutě Pavelec vyrážečkou zastavil Hedmana.

Se závěrečným hvizdem, poté, co byl předtím Buchnevich hitován McDonaghem, si ruský útočník počkal na Kucherova a podrazil ho. To se nelíbilo Stamkosovi a na Buchneviche skočil. Pavel Buchnevich si v bitce počínal velmi dobře a ocenilo to i domácí publikum.

Stamkos se na Buchnevichovi vyfauloval na 17 minut. K pětiminutovému trestu za bitku dostal také dvě minuty za vyprovokování bitky a deset minut osobní trest. Na trestné lavici se však neobjevil. Vzhledem k velmi dlouhé době zůstal v kabině a přišel až během třetiny.

Ve čtvrté minutě nechali domácí tak dlouho Paquetta dorážet, až se puk dostal do Pavelcovy branky. Hosté tak srovnali.

Uběhla minuta a Killorn poslal Tampu do vedení. Killorn zůstal mezi kruhy nepokrytý. Jeho první střelu zastavil Pavelec betonem, ale na dorážku byl již krátký.

Aktivita byla jasně na straně Lightning. Pavelcovi v deváté minutě pomohla tyčka, od níž se puk odrazil na Pavelce. V polovině zápasu byl tak poměr střel 12-21.

Druhou přesilovku pro Rangers vybojoval Vesey, kterého podrazil Girardi. Kreider se díky své rychlosti dostal do skvělé šance, ale pravý beton hostujícího gólmana byl rychle u té správné tyčky. Po půl minutě bylo po přesilovce, protože Pionk nedovoleně zastavil Cirelliho.

Třetí přesilovku rozehráli Rangers ve dvanácté minutě. Po dvaceti vteřinách nacouval Johnson do Namestnikova a domácí hráč byl vyloučen za nedovolené bránění. Znovu se tak hrálo ve čtyřech a hned po buly vyprášil Hedman pravý Pavelcův beton.

Poslední minuty druhé třetiny přinesla ještě trochu vzruchu. Vše odstartovaly dva výtečné Pavelcovy zákroky, po nichž se u domácí branky vytvořily tři dvojičky, které se tak různě pošťuchovaly. Vše skončilo trestem 2+2 pro Kreidera a jen 2 minutami pro Gourdeho.

Ani úvod třetí třetiny si Rangers nepohlídali. Miller nejprve dokázal tečovat střelu, kterou potom sám dorazil za bezmocného Pavelce.

A stejně jako ve druhé třetině, tak i nyní Tampa přidala druhý rychlý gól. Předcházela tomu neúspěšná akce Veseyho na druhé straně. Z protiútoku se pak přesně do růžku trefil Paquette.

Filip Chytil pak rychle projel u pravého mantinelu, protáhl se kolem Stamkose, natlačil před bránu, ale nedokázal puk procpat za brankáře.

Následovalo buly v útočném pásmu, netrefená branka po střele Staala, rychlý protiútok Tampy a další gól v domácí bráně. Pravý horní růžek přesně trefil Brayden Point.

Kunitz pak daroval domácím další přesilovku, ve které se sice Rangers dostali ke střelám, ale ne ke gólu.

Filip Chytil se pak opět ukázal rychlým bruslením okolo McDonagha, jeho bekhendové zakončení gólman pokryl. V následné akci se Filip dostal, po akci Kevina Hayese a střele Matse Zuccarella, k odraženému puku od zadního mantinelu a první gól kariéry v NHL byl na světě.

Český mladík byl vidět i v dalších střídáních.

Tři a půl minuty před koncem se prosadila dvojice Zibanejad – Kreider. Kreiderovu střelu zápěstím nemohl gólman hostí zastavit.

Ke hře bez brankáře se Rangers odhodlali dvě minuty před koncem, do prázdné brány se ale trefil Point.

Slabší výkon rozhodčích uzavřelo vyloučení Namestnikova za nedovolené bránění. Namestnikov nemohl vůbec Conachera vidět, který se mu naopak mohl v klidu vyhnout. Každopádně přesilovku využil Dan Girardi a uzavřel tak účet zápasu.