New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Zápas na ledě nejlepšího týmu ligy body nepřinesl
Vydáno dne 9. 3. 2018, 17:03:51 (351 přečtení)

Zápas v Tampě Rangers nevyšel. (NHL.com)
Poprvé od velkého trejdu se potkali Rangers s Lightning. Ryan McDonagh, přestože již po zranění trénuje, zatím není připraven nastoupit do zápasu a tak proti svému bývalému klubu nehrál. Na druhé straně stále není připraven na zápasové zatížení Kevin Shattenkirk, který je s Rangers na tripu a brzo by se měl vrátit. V zápase, ze kterého z preventivních důvodů odstoupil Chris Kreider, bylo jasně patrné, kde se který z týmů pohybuje. Tampa se rychle ujala slušného vedení a zápas si pohlídala, aniž by musela vydat více sil.

Již první minuta přinesla na každé straně po jedné velké šanci. Zatímco domácí skórovali, ale pro hru vysokou holí nebyla branka uznána, hostující Chris Kreider po přihrávce Miki Zibanejada přestřelil.

Ve třetí minutě se již Lightning dočkali regulérního gólu. John Gilmour ztratil ve středním pásmu puk a rychlou akci zakončil dorážkou do prázdné brány Cedric Paquette.

Ve čtvrté minutě byl vyloučen Kreider za vyhození puku mimo hřiště. V oslabení si připsal Lundqvist tři zákroky a Rangers ubránili bez potíží celé dvě minuty.

Koncem osmé minuty, v době, kdy Rangers ještě nevystřelili na branku domácích, zvýšil na 2-0 Adam Erne. Ke gólu vedly opakované ztráty puku ze strany Rangers. Druhý gól Tampy padl z 11. střely domácích.

Když se v deváté minutě Rangers tlačili ve třech do útočné třetiny, snažil se zadovkou Zuccarello najít Staala, ten ale puk přejel a domácí jeli dva na jednoho. Dvojici Stamkos Johnson Lundqvist vychytal.

V čase 10:52 zaznamenali Rangers první střelu na Andreie Vasilevskiho. Střelu si připsal Namestnikov, který byl chvíli na to vyloučen za sekání.

Také druhé oslabení Rangers ubránili.

V průběhu třetiny odešel do kabiny Chris Kreider.

Dvě a půl minuty před koncem první části dostali Rangers možnost přesilové hry. Tampa dostala gól v oslabení v každém z posledních osmi utkání. Rangers se v přesilovkách dokáží prosadit. Tuto výhodu ovšem vůbec nezvládli.

S blížícím se koncem první třetiny rozšířili Rangers svou statistiku střel, nicméně do kabiny odcházeli za střeleckého poměru 21-5 pro domácí tým.

Necelé dvě minuty druhé třetiny stačily k tomu, aby domácí navýšili vedení na 3-0. Střelu Sergacheva od modré tečoval před Lundqvistem Anthony Cirelli.

O minutu později šli Rangers opět do oslabení. Za držení byl vyloučen John Gilmour. Hosté domácí střelce k ničemu nepustili.

V osmé minutě se konečně dočkali také Rangers. Samotnému gólu předcházely tři střelecké pokusy Zuccarella, Pionka a Hayese. Právě vyražený puk po střele Kevina Hayese dokázal do Vasilevskiho branky prostřelit Ryan Spooner.

Druhé vyloučení domácích přišlo záhy po gólu. Za podražení byl vyloučen Ryan Callahan. Po minutě se síly vyrovnaly, protože za stejný prohřešek dostal dvě minuty Mats Zuccarello.

Při nestandardním počtu hráčů žádný gól nepadl.

Třináctá minuta byla nešťastná pro Henrika Lundqvista. Udělal chybu za brankou, po které se nestihl do klece vrátit a Chris Kunitz neměl problém zvýšit na 4-1. Z toho pak pramenilo střídání brankářů Rangers.

Domácí hráli v naprosté pohodě. Asi tak, jak se sluší na nejlepší tým ligy.

Pět minut před koncem druhé třetiny hráli Rangers další početní výhodu. V té se dokázali usadit v útočném pásmu a čtyřikrát ohrozit domácí branku, ale nedokázali se prosadit gólově.

A tak přišel trest na druhé straně. Georgiev nejprve skvěle vychytal Sergacheva a poté i dorážku Kucherova, ale na dalšího dorážejícího, Johnsona, byl krátký.

Snaha Rangers o korekci výsledku se týmu z New Yorku nedala upřít ani v probíhající třetí třetině. Střelecké pokusy ovšem neměly patřičnou přesnost.

Ve čtvrté minutě chyboval domácí tým, když se Sergachev při střídání přestal zcela věnovat hře. Toho využil Ryan Spooner, který sebral volný puk a našel Matse Zuccarella. Ten trefil horní růžek a snížil na 5-2.

Tampa zjevně ubrala, vědoma si toho, že když bude potřeba přidat, nebude to jejím hráčům činit potíže.

Sám před Vasilevskim se ocitl Jimmz Vesey po chybě Ryana Callahana. Domácího gólmana ale nepřelstil.

Dvě a půl minuty před koncem nahazoval od modré čáty Rob O’Gara a před domácí brankou tečoval Kevin Hayes. Rangers tak snížili na 5-3. O’Gara zaznamenal první bod v NHL, Ryan Spooner třetí bod večera.

Georgiev poté odjel na střídačku, ale žádný další gól již nepadl.