New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Ostudný zápas přinesl debakl. Islanders si v MSG dělali, co chtěli
Vydáno dne 13. 1. 2018, 21:44:08 (774 přečtení)

Zápas s Islanders Pavelec nedochytal. (NHL.com)
Po povinné pětidenní pauze, kdy se nesmí ani trénovat, začali Rangers náročný program. A také sérii zápasů s divizními soupeři. A pokud budou divizním rivalům odevzdávat body, zbývá nám do konce sezóny čtyřicet zápasů. Islanders si v MSG dělali, co chtěli. Rangers je nechali hrát, neatakovali je. Při výměně gólmanů (zápas začínal Pavelec) burcoval střídačku Lundqvist, což nikdy předtím nedělal. Bohužel z hráčů se nikdo nepřidal. Dnešní zápas byl jedním slovem ostuda. Navíc hned zítra hrají Rangers v Pittsburghu a pak je čeká zlepšující se Philadelphia.

Na konci druhé minuty byl vyloučen Marc Staal, když holí blokoval hokejku soupeře tak silně, až hráč Islanders upadl. Rangers bránili dobře. Grabner donutil Haláka zakročit, i Nash poté vyvezl puk k soupeřově brance.

Hned po Staalově návratu se Rangers usadili v útočném pásmu. Skjei našel před Halákem volného Staala, který ale nedokázal přesneji zakončit, přestože střílel z první.

Rangers útočili i dále. Holdenovu střelu srazila obrana mimo hrací plochu.

Pa k přišel trest za promarněné šance. S koncem šesté minuty nedokázal Zibanejad procpat puk za Haláka a z protiútoku Beauvillier o tyčku prostřelil Pavelce.

Druhým vyloučeným hráčem Rangers byl Mats Zuccarello, který podrazil Tavarese. V oslabení se opět do zakončení dostal Grabner, ale Rangers stále zůstávali posledním týmem, který v oslabení zatím neskóroval. Oslabení Rangres ubránili.

Sedm minut před koncem třetiny dostali možnost přesilovky také Rangers.

Islanders patří v oslabení k nejhorším týmům a gól dostali také dnes. Kevin Hayes se objevil sám před Halákem a zavěsil naprosto přesně. Nashova nahrávka od mantinelu měla prostě oči.

Čtyři minuty před koncem Skjei sestřelil před Halákem Lettieriho, na půlce zůstal volný Prince, ke kterému se hned dostal puk a sám proti Pavelcovi bohužel opět poslal Islanders do vedení.

Těsně před koncem třetiny trefil Lettieri břevno.

Druhá třetina začala katastrofálně. Po necelých čtyřiceti vteřinách se Barzal protáhl přes střední pásmo a kolem obránců a bekhendem překvapil Pavelce. Místo nástupu a snahy o vyrovnání tak Rangers ztráceli dva góly.

O snížení se dvakrát pokoušel Kevin Hayes, ale pokaždé ztroskotal na Halákovi.

Hosté byli při chuti. Přestože Rangers vyhráli buly, zavezli puk do útočného pásma, tak stejně kapitulovali. K puku se dostali hráči soupeře a z ničeho byli v přečíslení dvou na jednoho. Barzalovu první střelu Pavelec vyrazil, ale Barzal si v klidu puk dojel a ležícího Pavelce přehodil. Rangers si hráčů Islanders vůbec nevšímali.

Beuvillier pak zvýšil na 1-5. Hostující hráč byl opět zcela sám mezi kruhy.

To znamenalo změnu v domácí brance. Pavelec tak odnesl nedůraznou a ubohou hru svých spoluhráčů. Některé z těch gólů by určitě český gólman rád vzal zpět.

Po půlce zápasu ztratil Eberle puk ve vlastní obranné třetině. Najedou byli dva hráči Rangers za obranou, Nievese Halák vychytal a k odraženému puku si sjel Skjei, který ovšem místo zcela odkryté brány trefil ležícího Haláka. I to dokumentovalo momentální psychickou „pohodu“ Rangers.

Čtvrté lajně Buchnevich, Nieves a Vesey se podařilo alespoň usadit se v útočném pásmu. Buchnevich pak trefil jednou Haláka a jednou boční síťku.

I další střídání naznačovala, že by to, i přes čtyřgólové manko, nemusela být úplná tragédie. Bohužel, na rozdíl od hráčů Rangers, si Islanders hlídali volné či vyražené puky před Halákovou brankou a jakmile taková situace nastala, okamžitě hráče Rangers na těsno blokovali.

Minuta chyběla do konce druhé třetiny a Eberle si projel obranou jako nůž máslem a trefil břevno Lundqvistovy branky.

V posledních vteřinách pak ještě zasahoval Lundqvist poté, co Staal sám na modré trefil hráče Islanders a pak se nestíhal vracet.

V šesté minutě závěreční třetiny vybojoval Nash druhou přesilovku. Osmnáct vteřin pak měli Rangers výhodu dvou mužů, z čehož nic nebylo. Střely nechyběly, góly ano.

Po skončení přesilovky tečoval střelu Zuccarella Mika Zibanejad a snížil. To už se blížila poslední desetiminutovka zápasu.

Islanders hráli dál pohodě a čtyři minuty před koncem zvýšili na 2-6. Útočníci si povodili obranu domácích a se šťastnou tečí od Zuccarella vstřelili šestý gól.

Minutu před koncem si Barzal projel dvě třetiny a Clutterbuck vstřelil sedmý gól Islanders.