New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Devils uspěli v nájezdech. Rangers jsou za bod rádi, přestože mohli ukrást oba
Vydáno dne 22. 12. 2017, 03:53:16 (508 přečtení)

Tradiční bitva s New Jersey byla fyzicky náročná. (NHL.com)
Metropolitní divize je vyrovnaná jako snad nikdy. A proto je důležité porážet především divizní soupeře. Dnes vyjeli Rangers do New Jersey. Devils sice dominovali střelecky, jinak to byl zajímavý a vyrovaný zápas. Pravdou je, že Rangers vypadali celkem unaveně. Přeci jenom program mají v prosinci náročný. Bod za porážku je potřeba brát. Lundqvist byl výtečný, opět se prosadila čtvrtá lajna nebo obránce Holden. V nájezdech však byli úspěšnější domácí. O neskutečné vyrovnanosti divize hovoří třeba i to, že i Islanders a Penguins ve vzájemném zápase s Blue Jackets museli hrát více jak standardních šedesát minut.

Domácí začali pěkně zostra. A pomohla tomu také hrubice z hole Nicka Holdena, který namazal domácímu týmu. Naštěstí svou chybu dobrým blokem napravil. Lundqvist si nicméně v první minutě připsal tři zákroky.

Naproti tomu Rangers poprvé ohrozili domácí bránu až v páté minutě.

Ztráta puku v obranném pásmu a poměrně ostrý hit na Zuccarella vedl k úvodnímu gólu v sedmé minutě. John Moore se prosadil střelou nad lapačku Henrika Lundqvista.

Rangers hodně ztráceli puky.

V polovině třetiny bylo vyrovnáno. Velký nápor čtvrté lajny a chaos v brankovišti Coryho Schneidera zakončil dorážkou Jimmy Vesey.

Za další dvě minuty se diváci radovali z toho, že byl Zibanejad poslán na střídačku domácích. Ale kdo se směje naposled… Ta samá akce totiž skončila gólem v domácí brance, když si do útoku sjel Nick Holden a překonal Coryho Schneidera.

Devils si jako první zahráli přesilovku. Za držení byl vyloučen Kevin Shattenkirk. Rangers v posledních sedmi zápasech kapitulovali v oslabení jen jednou a ubránili také toto oslabení.

V poslední minutě první třetiny se domácí pokusili zatlačit, ale po první třetině vedli Rangers 2-1.

Druhou třetinu, stejně jako úvod zápasu, začali domácí Devils náporem. Výsledkem bylo druhé vyloučení Kevina Shattenkirka ve třetí minutě. A stejně jako první oslabení, tak také druhé bylo ubráněno.

Rangers se k nějakému útočení ve druhé třetině dostali až v deváté minutě. Nicméně v půlce zápasu měl Henrik Lundqvist 27 zákroků.

Ve dvanácté minutě se ke dvěma střelám dostal Mika Zibanejad. První ale zblokoval Green a druhou, pohotovou dorážku, vychytal Scheider.

Pět minut před koncem třetiny sice Devils skórovali, ale stalo se tak po krosčeku Palmieriho na Holdena a gól tak nebyl uznán. Palmieri se čílil jak mohl, ale nebylo mu to nic platné. Předtím se ovšem Devils činili a stejně tak Lundqvist. Až už s holí nebo bez ní.

Rangers se tak dostali ke své první přesilovce. Během ní ovšem dvakrát totálně nesmyslně přišli o puk a druhou šancí již Devils v oslabení nepohrdli. Rangers ve své početní výhodě nic nepředvedli.

Domácí byli všude a vybojovali si další přesilovku, protože hořící obranu musel sekyrou před odkrytou bránou zachraňovat Grabner.

Přesilovka skončila po minutě, protože akci Zuccarella a Zibanejada ukončil faulem Hall.

Minutovou výhodu Rangers muže v poli rozdělila druhá přestávka za stavu 2-2.

Po dvou minutách závěrečné části se prosadil Kevin Hayes. Smith podržel, obstřelil bránu o zadní mantinel a z druhé strany nastřelil Hayes brusli domácího obránce, od nějž se puk odrazil pod Schneidera a do branky.

Lundqvist na druhé straně pravým betonem zastavil Zajaca.

Zdálo se, že do třetí třetiny Rangers výrazně zjednodušili rozehrávku i hru samotnou a Devils najednou měli potíže se dostat ke střelám.

Devils byli s blížícím se koncem opticky aktivnější, ale střelecky zaostávali. V jedenácté minutě dostali k dispozici svou čtvrtou početní výhodu, kterou využil Bryan Boyle. Boyle zůstal před Lundqviste zcela nepokrytý a bekhendem přehodil Lundqvista. Hloupé vyloučení a nepřesná obranná hra kolem brány.

Ke konci se ke dvěma střelám dostal Michael Grabner, ale zápas neměl po 60 minutách vítěze.

Ve skvělém prodloužení hráli Rangers lépe. Minutu před koncem byl zahákován Brady Skjei a Rangers tak dohrávali prodloužení v přesilové hře, ale rozhodnout se jim nepodařilo.

Rozdílový nájezd proměnil Bryan Boyle a Devils tak v divizním souboji získali bod navíc.