New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Střelec třetích třetin, Michael Graber, zařídil hattrickem výhru nad Carolinou
Vydáno dne 2. 12. 2017, 03:41:38 (409 přečtení)

Autor tří gólů - Michael Grabner. (NHL.com)
Proti Carolině nastoupil opět, poté, co byl v posledním zápase střídán, Henrik Lundqvist. A kromě jednoho nešťastného momentu si vedl skvěle. Například proti penaltě Jeffa Skinnera. Posuzování zákroků je nadále velkým problémem sudích. V první minutě zápasu byl jasně hákován Vesey, ve třetí třetině výrazně méně Skinner. Rozdíl? V prvním případě bez povšimnutí, ve druhé se jela penalta. Lundqvist ovšem situaci perfektně ustál a připsal si 418. výhru. Tím vyrovnal Tonyho Esposita na druhém místě v počtu výher v jedné organizaci. Michael Grabner vstřelil dva góly do prázdné brány a svým pátým hattrickem kariéry zařídil Rangers dva důležité body. Carolina v MSG prohrála 14. zápas v řadě. Žádný jiný tým nemá s Rangers tak špatnou bilanci.

Hned první minuta přinesla dvojí zklamání. Nejprve krásně Hayes uvolnil Veseyho, který byl sám proti Darlingovi jasně hákován, ale bez povšimnutí rozhodčích. Víceméně z protiakce pak překvapil Lundqvista od levého mantinelu Williams a poslal Hurricanes do vedení.

První přesilovku Rangers hráli o minutu později, ale ani se pořádně nedokázali usadit v útočné třetině.

Rangers hráli aktivněji a také proto si po faulu na Nashe zahráli v osmé minutě další přesilovku.

Také díky čárovému sudímu se Rangers udrželi v první minutě přesilovky v útočné třetině, ale ke gólu nakonec jejich snaha nevedla. Ve druhé minutě se domácí dostali ke dvěma dalším pokusům o průnik před hostující bránu, ale jakákoliv snaha vyšla nulově.

Carolina se moc k zakončení nedostávala. Pokud ovšem příležitost měla, většinou byla nebezpečná. Pět minut před koncem McGinn skočil rybičku, aby před Lundqvistem tečoval puk. Lundqvist reflexivně vyrazil, hostující útočník pak domácího gólmana srazil do brány.

V závěru třetiny měl více práce Henrik Lundqvist. Carolina nakonec přestřílela Rangers 12-8, ale stav se v první dvacetiminutovce nezměnil.

Druhá třetina začala třetí přesilovkou Rangers. A v ní neskutečným dárkem Darlinga. Nahozený puk z obranné třetiny Rangers tečoval hostující hráč. Puk skákal a točil se. Asi metr od brány ho chtěl Darling rozehrát, ale puk se mu překulil před hokejku, mezi betony a přímo k přijíždějícímu Desharnaisovi. Gól na zlatém podnose.

Víceméně hned následovala další přesilovka Rangers. Tu ukončili rozhodčí, kteří k překvapení všech, vyloučili Desharnaise za nedovolené bránění. Lindholm vlezl na záda o dvě hlavy menšímu protivníkovi a domácí hráč za to byl potrestán.

Při hře ve čtyřech ovšem udeřili Rangers a otočili skóre zápasu. Kevin Shattenkirk zavezl puk po pravé straně, nahrál před Darlinga kam si sjel Michael Grabner. Tomu tak stačilo nastavit dobře hokejku a poslal svůj tým do vedení.

V sedmé minutě se ukázali Nash a Skinner. Nash se natlačil před branku a jeho pokus o zakončení jednou rukou minul branku. Na druhé straně se Skinner protlačil přes obránce, vytáhl si Lundqvista z brány a tu pak objel. U druhé tyčky však zasáhl Ryan McDonagh.

S koncem osmé minuty byl vyloučen Jordan Staal. Carolina je nejméně vylučovaným týmem ligy, dnes to bylo jejich páté vyloučení. Tuto početní výhodu Rangers nezužitkovali.

Hurricanes se dostali ke své přesilové hře ve dvanácté minutě, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Od druhého gólu ve své síti získávala Carolina s blížícím se koncem druhé třetiny opět na aktivitě. Minutu před koncem musel skvěle lapačkou zasahovat Lundqvist proti střele Raska. Po druhé třetině ale nakonec vedli Rangers 2-1.

Ve třetí minutě závěrečné třetiny se zcela sám ocitl před Darlingem McDonagh. Dostal skvělou nahrávku, ale musel si v polootočce puk zpracovat a přišel o možnost překvapivé střely.

Minutu na to viděli sudí neviditelný faul Shattenkirka na Skinnera a hostujícímu útočníkovi byla přidělena penalta. Tu Henrik Lundqvist zlikvidoval.

V deváté minutě opět Nash využil svou sílu a zavezl puk do útočné třetiny. Od Kevina Hayes se pak puk dostal před branku, kde se objevil Brady Skjei. Darling skvělým zákrokem pravým betonem odčinil svou chybu při prvním gólu a držel svůj tým na dostřel jedné branky.

Ve třetí třetině se dlouhé časové intervaly hrálo bez přerušení.

Dvě a půl minuty před koncem odjel Darling na lavičku a Rangers rychle udeřili. Nebyl to nikdo jiný než Michael Grabner. Byl to jeho pátý gól do prázdné brány, což ho v této sezóně řadí na první místo této statistiky. A nebyl poslední!

Ještě jednou odjel Darling na střídačku a Grabner tak dokonal hattrick. Nieves se podíval a našel rakouského útočníka. Hostující trenéři se snažili rozporovat ofsajd, ale neuspěli.

Přišla tak poslední přesilová hra a Paul Carey v ní uzavřel účet zápasu na 5-1. Výsledek rozhodně neodpovídal tomu, jak těžký zápas to pro Rangers byl.