New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Zápasy
Canucks nikdy neprohrávali, přesto přetahovanou v nájezdech ukončil až Jimmy Vesey
Vydáno dne 26. 11. 2017, 22:45:51 (408 přečtení)

Zápas s Vancouverem dospěl k samostatným nájezdům. Ty rozhodl Jimmy Vesey. (NHL.com)
Rangers do zápasu nastupovali s tím, že v posledních třech zápasech nedostali gól při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Tuto sérii dnes již neprodloužili. Nakonec to vůbec nevadilo. Přestože Rangers v zápase nikdy nevedli a první dvě třetiny hráli jako Rangers verze říjen, třetí třetina byla již ve verzi listopad. Rangers dvakrát vyrovnali náskok Vancouveru a v den 12. výročí památné série nájezdů proti Washingotnu, kterou tehdy ukončil v 15. sérii Marek Malík, uravřel zápas v sedmé sérii Jimmy Vesey. Rangers si tak zapisují osmou výhru na domácím ledě v řadě.

Hosté z Vancouveru se do domácího týmu zakousli hned od prvních vteřin. Lundqvist musel zasahovat i bez hokejky, která se mu při prvním zákroku připletla mezi brusle jednoho ze spoluhráčů.

Rangers byli, stejně jako v předešlých dvou zápasech, v úvodní třetině pod tlakem hostí.

Až v šesté minutě přišla první střela na Markstroma poté, co se Grabner dvakrát postaral o zavezení puku do útočného pásma.

Hra se už už začínala vyrovnávat, Buchnevich promáchl ve své šanci. Na druhé straně ale udeřili Canucks. Carey nezpracoval Smithovu nahrávku, k puku se na modré dostal Eriksson, najel si na kruhy a prostřelil clonící hráče i Lundqvista. 0-1.

Sedm a půl minuty před koncem první třetiny dostali Rangers k dispozici první přesilovku, ve které domácí tým bránu hostí vůbec neohrozil.

Také Canucks se dostali k přesilovce. Kreider, který se snažil obskočit Huttona, ho objal natolik, aby byl vyloučen za drží. Z posledních 13 přesilovek jich Vancouver využil 6. Dnešní první Rangers ubránili.

V poslední minutě měl každý tým po jedné šanci, ale stav po první třetině zůstal 0-1 ve prospěch Canucks.

Vstup do druhé třetiny byl lepší. Grabner, Zuccarello a Miller se dostali do skvělé šance. Nahrávky za brankou a rychlé přesunutí hry do brankoviště na Millera bylo pěkně sehráno, ale Millerova střela pouze lízla oblouk branky.

Nevyužité šance z úvodu třetiny bolely v osmé minutě. Nejen proto, že se Rangers přestali dostávat před Markstroma, ale především další neschopnost vyhodit puk z obranné třetiny Rangers potrestal Virtanen přesnou střelou nad Lundqvistovu lapačku.

O dvě minuty později Lundqvist vychytal skluzem Granlunda.

Puk se domácím na hokejky moc nelepil, odrazy si vždy našly hole hostí. Prostě se opět nedařilo a na řadu přišla druhá přesilová hra Rangers.

Příležitosti v početní výhodě byly. Ale Canucks skvěle blokovali a tři vteřiny před koncem výhody Markstrom lapačkou vychytal střelu Nashe.

Snížení nakonec přišlo. I po skončené přesilovce Rangers zůstali v útočném pásmu. Jesper Fast, který puk původně vyvezl zpoza brány, se dostal k poslední teči, která skončila v bráně.

Rangers pokračovali v útočných manévrech až do konce třetiny, ale vyrovnání se v prostřední části nekonalo.

Třetí třetina začala vyrovnáním. Zuccarello lehce o mantinel vyslal do útoku Grabnera a ten po 19 vteřinách třetiny z levého kruhu propasíroval puk do branky. Byl to již 8. Grabnerův gól, který vstřelil ve třetích třetinách.

Ještě než se zápas přehoupl do další minuty, bylo opět vedení na straně hostí. Nahozený puk se za Lundqvistovou brankou odrazil od příčky mezi tvrzenými skly tak, že se k němu dostal Vanek, který nahrával před branku nehlídanému Gagnerovi.

V další šanci domácích nahrával Buchnevich na teč Kreiderovi, ale ten byl dobře pokrytý a neusměrnil puk do brány.

Rangers opět vyrovnali. Psala se šestá minuta. Vesey poslal z obranné třetiny pas na Hayese. Přes něj se k puku dostal Nash, který u Markstroma prudce zabrzdil a z otočky našel Jimmy Veseyho. Ten udělal krásný bekhendový blafák a vyrovnal na 3-3.

Markstrom poté, co pustil tři góly ze tří po sobě následujících střel, si připsal dva skvělé zákroky. Nejprve lapačkou proti Shattenkirkovi a poté ramenem proti Staalovi.

Oba týmy také předvedly několik ukvapených rozehrávek a ztrát.

Další parádní akci sehrál Hayes, který prokličkoval bránícími hráči a našel volného Nashe. Gólman byl mimo pozici, protože se sledoval Hayese, ale Nash trefil brusle bránícího hráče.

Přes několik šancí na obou stranách a několika důležitých zákrocích Henrika Lunndqvista, se zápas dostal do prodloužení.

Dva ze tří hráčů Rangers, kteří začali prodloužení, se dostali k vystřídání po více jak dvou minutách. Hosté byli na puku hodně dlouho a často.

Druhá polovina prodloužení byla nahoru dolu, ale žádná akce zápas neukončila.

Rozhodnout musely samostatné nájezdy. Ve třetí sérii poslal Boeser Vancouver do vedení. Rangers museli. Jel Kevin Shattenkirk a skóroval. V páté sérii uspěl Baertschi. Rangers opět museli. Proměnil Rick Nash. Rozhodnutí přinesla sedmá série a jediný úspěšný střelec – Jimmy Vesey.