New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Zápas gólmanů rozhodl v prodloužení Zuccarello
Vydáno dne 25. 11. 2017, 03:46:32 (344 přečtení)

Jimmy Howard z Detroitu držel střelce Rangers dlouho na nule. (NHL.com)
Jimmy Howard, gólman Red Wings, má zápasy v MSG rád. Jeho celkový průměr obdržených branek proti Rangers je 1.69. Zápasy s Detroitem bývají výtečné, těsné a s minimem gólů. Nejinak tomu bylo dnes. Oba gólmani předváděli skvělé zákroky. Především Howard. Ve třetí třetině poslal hosty do vedení Tatar, Kreider ale vyrovnal. Zápas tak rozhodl krásný gól v první minutě prodloužení a Rangers slaví sedmou domácí výhru v řadě.

Úvod zápasu přinesl zákrok Henrika Lundqvista a šance Zibanejadova útoku, při kterých se zaskvěl Jimmy Howard v hostující bráně.

Také čtvrtá minuta byla ve znamení šancí u obou branek. Larkin nejprve mířil sám na bránu, ale Lundqvist jeho pokus vytěsnil na tyčku a mimo nebezpečí. Na druhé straně vychytal Howard Nashův útok.

Po útočném faulu Brendana Smithe měli Red Wings první přesilovku. V činnosti, ve které se jim v listopadu velmi daří (10/25) však neuspěli.

Po skončeném oslabení opět zasáhl přesně Howard proti střele Buchneviche.

První třetina zatím byla v držení gólmanů. Lundqvist lapačkou zasahoval proti samostatnému úniku Nyquista v osmé minutě.

V polovině třetiny tempo trochu upadlo. Hosté dobře napadali rozehrávku Rangers již na hranici svého útočného pásma.

Ve dvanácté minutě se Daley prapodivně srazil s Careym a poté, co se několik minut nezvedal z ledu, odešel po svých do kabiny. Vypadalo to na zranění ruky. Hostující obránce zřejmě najel do rýhy v ledu.

Krásnou akci sehráli Miller a Grabner, který tečoval Millerovu žabku. Teč bohužel těsně minuta horní část Howardovy branky.

Chvíli na to byl podruhé vyloučen Smith. Athanasiou si u těla přidržel Smithovu hokeju, domácí obránce svého soupeře natlačil na mantinel a byl vyloučen za nedovolené bránění.

Před samotným oslabením odešel Nieves do kabiny.

Početní nevýhodu Rangers bez větších problémů zvládli.

Dvě minuty před koncem třetiny se nejprve odrazil puk od mantinelu přímo před bránu, ze které Lundqvist vyjel, aby nahození zastavil za bránou. Naštěstí nebyl v blízkosti domácí branky žádný hráč hostí. Následně Lundqvist předvedl hlavičku, kterou zastavil další z šancí Red Wings.

V posledních dvanácti minutách první třetiny přestříleli hosté domácí tým 9-2, celkem vyslali v první třetině 18 střel! Vše ale zastavil Lundqvist, a tak se do první pauzy šlo za stavu 0-0.

Nieves byl od druhé třetiny zpět na lavičce, ale po několika minutách odešel definitivně ze hry.

Stejně jako v první třetině, tak také ve druhé byli hlavními postavami oba gólmani. V prvních sedmi minutách měli více příležitostí Rangers, ale stav se neměnil.

První přesilovku pro Rangers vybojoval Jesper Fast. V početní výhodě se domácí k ničemu nedostali. Největší šanci měl po její skončení Rick Nash, ale Howard vytáhl skvělý zákrok betonem.

Howard by se klidně mohl přejmenovat na Hogwart. Ve druhé třetině neskutečně v bráně čaroval a postupně vychytal Buchneviche, Shattenkirka nebo Millera.

Na obou brankách také zazvonily tyčky.

Druhou třetinu sehráli Rangers herně výrazně lépe. Kralovali ovšem oba brankáři a především hostující Howard.

Z kraje třetí třetiny byl vyloučen Grabner a Rangers hráli třetí oslabení. Dvě vteřiny před koncem oslabení Tatar prostřelil vše před Lundqvistem a poslal hosty do vedení.

V polovině třetiny se zrodilo vyrovnání. Po vyhraném buly se od mantinelu dostal puk před branku a bekhendovou střelou Kreider prostřelil Howarda.

Hned po vyrovnání byl vyloučen Fast. Po minutě a čtvrt se síly vyrovnaly. Larkin byl vyloučen za nedovolené bránění Lundqvista po hitu od Smithe.

Oba týmy se pokoušely rozhodnout v řádné hrací době, ale obrany byly proti.

V prodloužení rozhodl hned v první minutě Mats Zuccarello. Vše začalo u Lundqvista, který při zákroku ztratil hůl, ale Red Wings toho nedokázali využít. Brady Skjei zavezl puk, udělal piruetku a na dvakrát našel Zuccarella. Ten se neunáhlil, počkal a z místa trefil přesně levý horní růžek.