New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Precizní obrana pomohla Lundqvistovi k čistému kontu proti Senators
Vydáno dne 20. 11. 2017, 03:18:26 (367 přečtení)

Střelec prvního gólu do sítě Ottawy. (NHL.com)
Do MSG přijel loňský kat z playoff. Senators mají na hřištích soupeřů výbornou bilanci čtyř výher a jedné porážky v prodloužení. Navíc Andersonova bilance posledních třech zápasů základní části proti Rangers byla též výmluvná: 3-0-0 a z toho 2 čistá konta! Dnes bylo vše jinak. Defenzivní utkání utkání patřilo Rangers, kteří skvěle a obětavě bránili. V pětiminutovém oslabení soupeře k ničemu nepustili a poté, co vyšli střelecky naprázdno v posledním zápase, podařilo se jim ubránit čisté konto pro Henrika Lundqvista.

První pětiminutovka žádnou šanci nepřinesla. Příležitosti přišly až s první přesilovkou Ottawy. V té nejprve Lundqvist výborně zasáhl a Miller potom uklidil puk pryč od brány. Na konci oslabení pak ujeli Nash a Hayes proti jednomu obránci. Nash ale dostal zpátky nahrávku, při které se puk kutálel a skákal na hraně, a tak nemohl přesně zakončit.

Téměř ihned po skončení jednoho oslabení přišlo druhé. Shattenkirk při vyhození netrefil plexisklo a byl vyloučen za zdržování hry.

Také ve druhém oslabení se do protiútoku dostali Rangers. Tentokrát to byli Nieves a Zuccarello, ale ani norský útočník nenašel způsob, jak otevřít gólový účet zápasu.

Ve dvanácté minutě Hoffman nastřelil tyčku branky Henrika Lundqvista.

O minutu později měl obrovskou šanci Nieves. Zpoza brány dostal nahrávku od Careyho, ale Anderson reflexně vyrazil.

První přesilovka pro Rangers přišla ve čtrnácté minutě. Za nedovolené bránění Zuccarella byl vyloučen Oduya.

Bohužel ani Rangers neuspěli. A hlavně více jak minutu se ani nemohli dostat do útočné třetiny.

Po skončení přesilovky se blýskl Lundqvist. Brassard poslal žabku na Hoffmana a ten se asi ještě teď diví, jak ho mohl Lundqvist vychytat. Domácí gólman se rychle přesunul a ve skluzu Hoffmana překvapil.

Za hostující obranu se dvě a půl minuty před koncem třetiny dostal Buchnevich, nic nevymýšlel, ale jeho dělovka minula levý horní roh hostující brány.

V poslední minutě ještě Rangers dvakrát vyzkoušeli Andersonovu pozornost, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po minutě druhé třetiny měli Rangers k dispozici druhou přesilovou hru. Pozičně byla sehrána lépe, ale bez zásadního ohrožení branky.

Čtvrtá minuty přinesla první změnu skóre. Anderson nezastavil puk za svou brankou a ten se pak po šťastném odrazu dostal ke Kevinu Hayesovi, který trefil přímo nad lapačku. Asistence si připsali Fast a Vesey.

Rangers byli při chuti a dostávali se do dalších příležitostí.

V osmé minutě byl vyloučen Brassard po útočném faulu na Kevina Shattenkirka. Ottawa ovšem dobře bránila svou modrou a Rangers měli velké potíže se dostat do útočného pásma. Když už se to povedlo a došlo na střelu, tak tu většinou hráči hostí zblokovali. Ani třetí přesilovku tak domácí nevyužili.

Ottawa, která ve druhé třetině měla za patnáct minut tři střely na Henrika Lundqvista, zahrozila čtyři minuty před koncem třetiny. Lundqvist však byl, i přes minimum práce, stále pozorný.

V poslední minutě prostřední části se Senators dostali k chvilkovému tlaku ve své útočné třetině, ale domácí obrana si vše pohlídala a po druhé třetině tak Rangers vedli těsně 1-0.

Úvod závěrečné třetiny byl ve znamení šancí na obou koncích kluziště. Na jedné straně Stone a na druhé tyčka Ricka Nashe.

Lundqvist byl nadále v permanenci. Za tři minuty ve třetí třetině měli hosté více střel než za celou prostřední část. Tom Pyatt trefil do masky Lundqvista tak, že si domácí brankář musel poupravit pásky na masce.

A tak jako blesk z čistého nebe přišel druhý gól Rangers. Hosté nevyhodili, Zuccarello posunul po mantinelu na Staala a jeho střelu tečoval Michael Grabner tak, že Anderson neměl šanci. Navíc dobře před hostující bránou clonil J. T. Miller.

Pro Grabnera to byl devátý gól, sedm z nich vstřelil ve třetích třetinách.

V osmé minutě narazil Brendan Smith ramenem Borowieckiho, který tvrdě spadnul na mantinel a dlouho se nezvedal z ledu. Oba hráči na sebe koukali, oba chtěli hitovat toho druhého. A šlo o hit ramenem. Čili souboj, kterých jsou k vidění mraky, přesto byl domácí obránce vyloučen na 5 minut a do konce utkání.

Rangers se tak museli bránit. Chvíli dokonce ve třech, protože jedná rána zlomila Grabnerovi hokejku. Domácí skvěle pětiminutovku odbránili a vysloužili si ovace ve stoje svých fanoušků. Výborné dvě střídání měl v oslabení Rick Nash.

Čas ubíhal a hosté se tlačili do útoku. Téměř tři minuty před koncem odjel Anderson na střídačku, ale již za půl minuty vstřelil třetí gól Rangers Mika Zibanejad. Přesná střela od vlastní modré do prázdné brány. Kreider vybojoval puk a také Zuccarello si připsal další bod.

Ve zbytku hrací doby se Senators snažili o čestný úspěch, Rangers o čisté konto pro Henrika Lundqvista.

Lundqvist si nakonec připsal 63. čisté konto a posunul se na 16. místo v počtu získaných nul.