New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Tři využité přesilovky ve třetí třetině zařídily obrat v zápase s Blue Jackets
Vydáno dne 7. 11. 2017, 03:38:06 (470 přečtení)

Před zápasem proti Blue Jackets byl Rick Nash oceněn za dosažení 1000 zápasů v NHL. (FB NYR.com)
Rangers plují na vítězné vlně. A nezastavili je ani Blue Jackets, kteří přijeli do MSG jako vedoucí tým metropolitní divize. Pro vyrovnané první třetině a po rozpačitém vstupu do té druhé, přišla smršť přesilovkových gólů v závěrečné části. Na všechny tři přihrával Mika Zibanejad a Rangers tak slaví čtvrtou výhru v řadě.

Před úvodním buly proběhl slavnostní ceremoniál k 1000. zápasu Ricka Nashe v NHL. Symbolicky právě před zápasem s Columbusem, který Nashe v roce 2002 draftoval jako jedničku celkového pořadí. Nash byl do Rangers vyměněn 23. 7. 2012 za Brandona Dubinskeho, Artema Anisimova, Tima Erixona a 1. volbu v draftu 2013. Statisticky si Nash v 1004 zápasech připsal 777 bodů (419+358), z toho 226 v přesilovkách (107 gólů). Vítězných gólů má na svém kontě 71. Ve statistice +/- má -2, ale je potřeba podotknout, že v dresu Rangers nikdy nebyl po skončené sezóně v záporných číslech.

Jimmy Vesey se hned po půlminutě dostal, po chybě Setha Jonese, do nájezdu, ale Bobrovsky se uvedl dobrým zákrokem. A nezůstalo u jednoho. První dvě minuty se měl co ohánět.

O minutu později stejně pozorně zasahoval Lundqvist po střele Milana.

Úvod zápasu jasně ovládli Rangers. Bobrosvsky, loňský vítěz Vezina trophy, byl ale perfektní.

V sedmé minutě se Hayes s Nashem dostávali do přečíslení, Nash byl hákován Andersonem a Rangers tak jako první dostali možnost hrát v početní výhodě.

Přes celkem slušně sehranou přesilovku si Rangers statisticky připsali jen jednu střelu a nakonec žádný gól.

Brady Skjei potvrzoval, jak je skvělým bruslařem. Objel vlastní bránu, s její pomocí odstavil dotírajícího soupeře, zavezl puk až do útočného pásma. Připravil tak další šanci domácímu týmu, ale Bobrovsky byl opět na místě.

Čtyři minuty před koncem třetiny sudí přehlédli vysokou hůl J. T. Millera.

V první dvacetiminutovce MSG gól neviděla.

Artemi Panarin byl nakonec prvním střelcem večera. Po čtyřiceti vteřinách druhé třetiny dostal nahrávku zpoza brány a potrestal zmatečnou rozehrávku domácích.

Rangers mohli rychle odpovědět, ale Nashova otočka kolem branky za Bobrovskyho nezapadla.

Za další tři minuty to bylo 0-2. Anderson se prosadil střelou z kruhu přesně nad pravý beton Henrika Lundqvista.

Až v šesté minutě zaznamenali Rangers první střelu druhé třetiny.

Uběhly dvě minuty a Rangers se museli poprvé bránit v oslabení. Grabner podrazil hostujícího hráče. Blue Jackets jsou momentálně nejhorším týmem přesilovek v NHL a svou první výhodu nevyužili.

Po ubráněném oslabení se do zakončení dostal Mats Zuccarello, ale Bobrosvky výborně betonem puk vykopl. Škoda, že přihrávka od Hayese šla trochu do bruslí.

Sedm minut před koncem druhé třetiny Rangers snížili. Nejlepší hráč posledních zápasů Miller zavezl puk, v pádu nahrál před branku. Tam byl Michael Grabner, který si bruslí puk zpracoval a se štěstím procpal puk pod Bobrovskym do branky.

Hned po komerční pauze se dostal před hostující branku Kreider. Střela byla prudká, ale Bobrovsky rychle a pevně sklapnul své betony.

Na druhé straně Bjorkstrand kolidoval s Lundqvistem a byla z toho přesilovka pro Rangers. Hostující hráč neměl šanci střetu s hodně vyjetým Lundqvistem zabránit. Ani z této výhody nic nakonec nebylo.

Do závěrečné třetiny nastupovali hosté s jedním gólem k dobru.

Ve čtvrté minutě Panarin zasáhl holí do obličeje McDonagha a potřetí se Rangers naskytla možnost přesilové hry. A do třetice už to vyšlo. Zibanejad nejprve hostujícího gólmana vystrašil, nakonec se o chvíli později prosadil střelou od modré Kevin Shattenkirk. Střelu možná lehce tečoval hostující obránce, před bránou clonil Chris Kreider.

Pouze do osmé minuty trval nerozhodný stav. Jenner, po ztrátě Rangers v útočném pásmu, zatáhl puk před branku. Společně se Shattenkirkem pak rozhodili Lundqvista, který přišel o hůl a rychlé akci hostí nedokázal pak vzdorovat.

Dalpe o několik okamžiků později hloupě oplácel loktem hit Kampferovi a přesilovku využil hned po rozehráni Chris Kreider. Puk se po střele od modré výrazně zpomalil o hostujícího obránce a nejrychleji ho našel právě Kreider. Tortorela skákal na střídačce Blue Jackets jak čertík na pérku.

Devět minut před koncem navíc fauloval Savard Grabnera a Rangers měli možnost další početní výhody.

Výhoda trvala jedenáct vteřin. Buchnevich dostal přesnou přihrávku od Zibanejada přes šířku kluziště a nemýlil se. Třetí využitá přesilovka ve třetí třetině. Tři asistence pro Zibanejada.

S blížícím se koncem hosté přidávali na obrátkách. Minutu a půl před koncem odjel Bobrovsky na střídačku. O tři čtvrtě minuty později pláchnul Grabner všem a přestože byl hákovaný, usměrnil puk do odkryté brány a pojistil Rangers čtvrtou výhru v řadě.