New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Po ostudné první třetině sice Rangers vyrovnali, z Montrealu ale body nevezou
Vydáno dne 29. 10. 2017, 02:51:32 (537 přečtení)

Pavelec v zápase v Montrealu. (NHL.com)
Těžko věřit tomu, že v zápase s Montrealem se utkaly týmy ze dna soutěže. Rangers zavítali do Kanady po výhře nad Arizonou, zatímco Canadiens doma podlehli Kings 0-4. Montreal navíc chtěl účtovat za první zápas s Rangers, který smolně prohrál 0-2. A díky první třetině, kterou domácí vyhráli 3-0, ale především jasně přejeli Rangers 19-2 na střely, slavili výhru. Rangers se do hry dostali až od druhé třetiny, ale přes vyrovnání na 4-4 nakonec odjíždějí s prázdnou.

Úvodní buly za Rangers obstaral David Desharnais, který v Montrealu odehrál XXX zápasů.

Canadiens začali tlakem na bránu. A to doslovným. Gallagher a po něm i Pacioretty se zastavili vždy až o Pavelce v bráně Rangers. Po střetu s Gallagherem si Pavelec přidržoval ruku, ale dál pokračoval ve hře.

Až do šesté minuty měl více práce Ondřej Pavelec. Potom se k pěkně sehrané akci dostali také Rangers, ale střelu zblokoval někdo z obránců a tak poměr střel byl i nadále 1-6 z pohledu týmu z New Yorku.

V osmé minutě se dostal Montreal do vedení. Byron potrestal chybující obranu. Přechod domácích do útočné třetiny vypadal podezřele, ale přesto, že trenéři dlouho koukali na video, challenge na ofsajd si nevzali. Canadiens tak byli za aktivitu odměněni úvodním gólem zápasu.

V polovině třetiny byl vyloučen Zuccarello. Neskutečné, za co se vylučuje. Galchenyuk přesilovku po minutě využil. Gallagher „čistě“ podrazil Smithe, který po nárazu do mantinelu nebyl schopen dále hrát, hra však pokračovala a skončila gólem. Smith do zbytku třetiny již nezasáhl, ale od druhé třetiny pokračoval.

Smith poněkud otřeseně dojel na střídačku, kde si pečlivě kontroloval zuby.

Třetí gól do sítě Ondřeje Pavelce padl, jak jinak, pochybě obránce na útočné modré. McDonagh nezpracoval, domácí ujeli dva na jednoho. Vracet se stíhal ještě Miller, ale nakonec obránce i Miller skončili u střílejícího Webera a nikdo neporyl Danaulta, který v klidu dorážel Pavelcem vyražený puk.

Šest minut před koncem třetiny byl Shattenkirk vyloučen na 4 minuty za vysokou hůl. Nebyla úmyslná, hostující obránce se otáčel a trefil hráče, a Rangers se tak snažili třetinu dohrát za relativně důstojného skóre.

Dlouhé oslabení Rangers zvládli.

Canadiens, kteří v prvních deseti zápasech skórovali celkem 18x, odcházeli do kabin po první třetině za vedení 3-0, které naprosto reflektovalo střeleckou aktivitu první třetiny 19-2.

Desharnais se v úvodu druhé třetiny dostával před Price, domácí gólman mu ale vypíchl puk svou holí, když se hostující hráč pokoušel o stahovačku.

Po dvou minutách dostali Rangers možnost hrát přesilovou hru. A Buchnevich ji po šesti vteřinách využil. Vyhrané buly, přidržení puku na modré od Shattenkirka a clonící Nash před domácí bránou. Vše se takto sešlo a Buchnevich propálil Price.

Rangers hráli o poznání aktivněji. Na druhé straně musel ale zasahovat také Pavelec a to i proti pokusům svých obránců. Smith před Paciorettym tečoval a Pavelec ramenem vyrážel.

V šesté minutě se Kreider snažil obskočit Petryho, dostal ovšem dvě minuty za hrubost. Další oslabení pro hostující tým.

Drouin se proháčkoval až před Pavelce, ale Pavelec skvěle zasáhnul, stejně jako na konci přesilovky domácích a držel tak Rangers na dvougólové ztrátě.

Třináctá minuta byla šťastná pro Ricka Nashe. V akci dvou na jednoho se snažil před bránou Montrealu najít Millera, ale přihrávku zblokoval Weber. Nicméně Miller se po puku natáhl, nahrál za bránou Nashovi a ten rychle vyjel z druhé strany a zakončil. K vyrovnání tak chyběl jeden gól.

To platilo jen dvě minuty. Další nedůraz před Pavelcem, neschopnost odehrát puk a pokrýt hráče před brankou darovaly gól domácímu kapitánovi. Weberovu střelu ještě Pavelec pokryl, ale na dorážku již nemohl zareagovat. McDonagh si Paciorettyho všiml pozdě.

Dvě minuty se pak hrálo ve čtyřech. Gallagher a Kreider šli vychladnout za vzájemnou potyčku. Gallagher udeřil Kreidera holí do obličeje, Kreider pak svého protivníka vzal rukavicí do stejného místa.

Konec třetiny byl ve znamení přesilovky Rangers. Za držení Zibanejada byl vyloučen Alzner. Devadesát vteřin přesilovky si Rangers přenesli do závěrečné třetiny.

Bohužel snížení se v početní výhodě nakonec nekonalo.

Skvělou práci odvedl ve třetí minutě Rick Nash. Nash si nenechal vzít puk, přetlačil svého obránce, nahrál McDonaghovi, který stejně skvěle našel Miku Zibanejada. Ten víceméně do prázdné brány snížil na 3-4.

O minutu později vybojoval Zibanejad přesilovku. Tu sehráli Rangers vcelku dobře, chyběl jen gól, přestože k němu měli hosté velmi blízko.

Číslo třináct bylo dnes opravdu šťastné. Třináct minut totiž chybělo do konce a střela Bradyho Skjei od modré se odrazila od zadní části Tomáše Plekance za bezmocného Price. Po hororové první třetině tak bylo najednou srovnáno. 4-4. A střely ve třetí třetině? 6-1 pro Rangers!

Necelé tři minuty. Tak dlouho vydržel vyrovnaný stav. První střelu domácích Pavelec vyrazil, zcela nepokrytý Danault ale vrátil vedení domácímu týmu.

Téměř vzápětí pak byl vyloučen Zuccarello za podražení Gallaghera. Bohužel pravidlo, že pokud zasáhnete nejdříve puk a pak vám na hokejku šlápne hráč a upadne, již neplatí. V oslabení se blýsk Pavelec a udržel nohu na tyčce a puk mimo bránu. Připsal si i další zákroky.

V minutové přesilovce Rangers musel Pavelec dvakrát zachraňovat po chybných rozehrávkách svých spoluhráčů.

Rangers se pustili do hry bez brankáře minutu a tři čtvrtě před koncem zápasu.

Přesto, že se Montreal bránil několika zakázanými uvolněními, stačilo jim to k tomu, aby uhájili výhru 5-4.