New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 
Prospects
V prvním kole hned dva výběry
Vydáno dne 24. 6. 2017, 08:51:36 (1475 přečtení)

První volba drsaftu 2017 Lias Andersson
V prvním kole nevybírala organizace Jezdců z New Yorku plných pět let, poslední volbou byl v roce 2012 Bredy Skjei. Letos si konečně zase ponechala svůj výběr na 21. místě a přidala výběr na 7. místě celkově po velké výměně Dereka Stepana a Antti Raanty. Ze 7. pozice byl vybrán švédský útočník Lias Andersson a z 21. pro nás české fanoušky zajímavý Filip Chytil ze Zlína.


Lias Andersson hraje ve švédské nejvyšší soutěži již druhým rokem. Ve svém klubu HV 71 sice nedostává tolik prostoru něco málo přes 13 minut na zápas, ale letos zvládl vstřelit 9 branek a 10 asistencí ve 42 utkáních. To je na jeho mladý věk velmi solidní.

Andersson je vynikající týmový hráč, který nic nevypustí a nic ho nezastaví. Je velmi silný na obou koncích hřiště a má výborné hokejové myšlení. V ofenzivě používá velmi rychlé bruslení, dobrou střelu a výbornou hru s pukem.

Všechny jeho dovednosti jsou nejméně průměrné, v žádné z nich úplně nezaostává. Sám považuje za své slabiny hru kolem branky a mantinelů. Ví, že musí celkově zesílit. Trochu otázkou je jeho ofenzivní talent a tedy zda bude produktivní i na úrovni NHL. Podobnou otázku jsem před lety psal o J.T. Millerovi a pokud to dopadne podobně, budeme spokojeni.

Pro jeho zodpovědnou hru na obou stranách hřiště, dobrou tvorbu hry a střelu ho mnozí skauti přirovnávají k Fransi Nielsenovi z Detroitu. Nejde o přirovnání výkonů, ale stylu hry. Každopádně oboustranný centr druhé řady je místo kam by měl během pár dalších let dospět.

Filip Chytil hrál letos extraligu v česku za tým Zlína. Produktivitu moc neukázal 4+4 v 38 utkáních. Je nutné dodat, že v jeho věku a s prostorem, který dostával (pravidelně nastupoval ve čtvrté řadě), to není žádný problém. Navíc Chytil je jedním z nejmladších vybraných hráčů letošního draftu, narodil se deset dní před hranicí pro letošní výběr.

Má zkušenosti ve středu útoku i na levém křídle. Je velmi dobrým bruslařem s dobrými vlastnostmi pro držení puku, což mu umožňuje vytvářet nebezpečné útočné situace. Díky rychlosti a odhodlání zvládá dobře i obranou práci. Je dobrý v přechodu přes střední pásmo, kde využívá své hokejové myšlení a dlouhé bezpečné kličky s výborným krytím puku.

I pře svou nedostačující svalovou základnu horní části těla je hodně agresivní při obranné činnosti. Na mezinárodní úrovni v reprezentačních výběrech ukázal zodpovědnost ve hře v oslabení. Má velmi tvrdou střelu zápěstím.

Pokud se bude dále rozvíjet a zlepšovat může z něho být útočník pro druhou řadu, s velmi nepříjemným stylem, agresivním napadáním a dobrou oboustrannou hrou.

Musím přiznat, že mě oba výběry překvapili. Výběr Anderssona na 21. pozici bych viděl jako super výběr. Na 7. celkově mi přijde trochu brzo, když k dispozici byli určitě nadanější hráči. Co se Chytila týče, toho jsem čekal, že bude vybrán nejdříve na přelomu 1. a 2. kola. Vedení vsadilo na charakter hráčů, pracovní morálku oproti ofenzivním nadáním ostatních hráčů. Snad se tato sázka vyplatí.
Autor: mess | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


Partneři serveru:
| Evidence tiketů | Nadměrné oblečení | MVP Baseball 2005 | MLB CZ.com |
| Převodník měn | Převodník kurzů | Kalkulátor arbitráží a surebetů |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní