New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Čtvrtá porážka v sérii ukončila Rangers sezónu
Vydáno dne 10. 5. 2017, 14:55:28 (536 přečtení)

Sezóna skončila domácí porážkou.
Konec. Rangers nedokázali vyhrát a vrátit sérii k rozhodujícímu zápasu zpět do Ottawy. Senators se ujali dvougólového vedení a k vyrovnání Rangers, kteří se ve třetí třetině hodně snažili, nepustili. Nemusíte se mnou souhlasit, a asi mnoho lidí nebude, ale úspěšná sezona tak skončila ve druhém kole playoff. Rangers vypadli s týmem, který měl po celou sérii štěstěnu jasně na své straně. Na druhou stranu dokázali opakovaně smazat dvougólová manka nebo vyhrát dvě prodloužení. To se Rangers nepodařilo. Začíná tak letní pauza a uvidíme, co s týmem udělá rozšiřující draft nebo co má za lubem generální manažer, který podepsal spoustu mladých volných agentů z univerzit.

Kdo očekával nápor a rychlé vedení na straně dotahujících Rangers, musel být zklamán. Již na konci druhé minuty se sám před bránou Rangers ocitl Brassard, Lundqvist zasáhl a zkrotil pak i puk, který mu poskakoval na rameni.

Ottawa se přeci jen poprvé v sérii dočkali úvodního gólu zápasu. Střelu od modré tečoval nekrytý Hoffman do protipohybu Henrika Lundqvista a ten neměl šanci zasáhnout.

Domácí tým mohl reagovat v první početní výhodě zápasu, ale přes několik střel se srovnat nepodařilo a navíc hned po skončení početní výhody musel Lundqvist dvakrát zasahovat v přečíslení, do kterého se Ottawa dostala.

Bohužel na straně Rangers vše končilo u šancí. Zuccarello svou ranou trefil Andersonovy betony a dorážku promáchl. Na závěr svého střídání dostal od Brassarda holí do obličeje a Rangers šli do další přesilovky, tentokrát na 2+2 minuty. Byly to vesměs promarněné čtyři minuty zápasu.

Následně opět čaroval Lundqvist. Nejprve vypíchl puk Stoneovi, který se dostal sám před bránu a následně neskutečně zastavil dorážku z hole Karlssona.

V patnácté minutě se ale již Stone konečně radoval z branky. Lundqvist sice lehce zasáhl, ale střela byla dostatečně prudká a Ottawa se ujala vedení 2-0. Rangers si vzali challenge na ofsajd, ale akorát tím přišli o timeout.

V posledních vteřinách třetiny Smith tečoval před Andersonem, ale gól z toho nebyl.

V úvodu druhé třetiny poslal McDonagh prudký pas na ujíždějícího Nashe, který se k puku natahoval marně. Anderson pak vychytal další dva pokusy domácích, nikdo nebyl před brankou k dorážce.

Ottawa se nikam moc nehnala, ale také se dostávala do útoku, zvláště, když jí nahrávali obránci Rangers.

V páté minutě druhé třetiny měla Ottawa 12 již zblokovaných střel.

V jedenácté minutě rozehráli hosté svou přesilovku, ale do více šancí se dostali Rangers. Gól nepadl.

Ve čtrnácté minutě Zuccarello vyslal na zteč Zibanejada, který svůj únik zakončil střelou nad rameno Andersona. Důležitý gól, který Rangers polil živou vodou.

Jenže Rangers začali možná až moc útočit a po dvou minutách Ottawa opět vedla o dva góly. Do útočné třetiny projel Karlsson a v pohodě zavěsil na 1-3.

Do třetí třetiny vstoupili Rangers rychle a necelá minuta stačila Kreiderovi na potrestání chyby hostující obrany. Opět bylo sníženo na rozdíl jednoho gólu.

Po dalších pěti minutách se opět dostal před Andersona Kreider, ale tentokrát mu puk sjel z hole a zakončení tak bylo slabé.

V další akci se Grabnerovi nepodařilo vystřelit z první, musel si puk zpracovat a s následnou střelou neměl Anderson problémy.

Neschopnost skórovat v početní výhodě Rangers hodně bolela poté, co se Ottawa snažila hrát v šesti, rozhodčí si toho nakonec všimli a poslali Rangers do početní výhody. Zibanejadovu střelu vypíchl špičkou betonu Anderson. Gól nepadl a čas se rychle krátil, protože se hrálo dlouho bez přerušení.

Velké šance tak přišly při domácím oslabení, ale Kreider, Nash a ani Grabner neuspěli.

Stejně neúspěšná byla i power play. Stepan lehce tečoval střelu od modré, kterou ale Anderson betonem zastavil a následná dorážka od Kreidera minula branku.

Definitivu dostal zápas i celá sezóna šest sekund před koncem, když se do prázdné brány Rangers trefil kat z druhého zápasu Pageau.

Autor: DarkHelm | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář