New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Zápasy
Štěstí přeje připraveným a těm, co mu jdou naproti. Rangers budou doma čelit vyřazení
Vydáno dne 7. 5. 2017, 00:59:24 (473 přečtení)

Další smolná porážka v Ottawě.
Zápas, ve kterém se jeden z týmů přiblížil postupu, Rangers nevyšel. Hosté z New Yorku šli rychle do vedení 2-0, o které vzápětí přišli. Další dvojicí gólů v rozmězí necelé minuty Ottawa ve druhé třetině otočila, ale díky McDonaghovi si vedení do závěrečné části neodnesla. Hrdinou mohl být Jimmy Vesey, který sedm minut před koncem vstřelil svůj první gól v playoff, ale Ottawští opět se štěstím využili hru bez brankáře a v prodloužení se přiblížili konferenčnímu finále.

Pro pátý zápase se v sestavě Ottawy objevil Chris Neil, který dlouho nehrál.

Zápas měl hodně rychlý nástup. Smith s Grabnerem ve čtvrté minutě ujeli dva na jednoho. Z druhé vlny se k nim přidal Jesper Fast a měl napraženo již od útočné modré čáry. Smith si na přihrávku vybral právě Fasta a ten z mezikruží napálil do odkryté brány.

Neuběhlo mnoho času a Nick Holden o Pageauovu hokejku vymetl levý horní růžek Andersonovy branky.

Rychlé vedení Rangers 2-0 dlouho netrvalo.

Lundqvist rozehrál na hole Ottawských, nahození od modré se dostalo před bránu a na brankovišti puk dotlačil o tyčku do brány Stone. Špatná komunikace Lundqvista s obránci nebo zbytečné rozehrání? Vyberte si.

V osmé minutě Karlsson oplácel Glassovi a za úder loktem do hlavy byl vyloučen. Samotná početní výhoda přinesla jednu střelu na bránu, jinak standardně nemasný neslaný výkon.

Naopak přesilovka Ottawy v jedenácté minutě byla nebezpečnější, ale opět skvěle reagoval Lundqvist. Nejprve lapačkou vytěsnil střelu Stonea a pak skokem zabránil puku cestě do brány a puk na ledě nakonec přikryl.

Přesilovku naštěstí Senators nevyužili, ale i následně po jejím skončení dostali Rangers pod obrovský tlak. Až Millerovi a jeho lajně se podařilo vyvézt, a naopak zaměstnat obranu Ottawy.

Tři minuty před první přestávkou hráli Rangers druhou přesilovku. Poté, co Kreiderovi sjel puk z čepele se do šance v oslabení dostali domácí, ale na Lundqvista si nepřišli. Následně Holden přesekl hokejku jednomu ze Senátorů a dvacet vteřin se hrálo ve čtyřech. Přestože Ottawě hra čtyř proti čtyřem svědčí, gól nepadl a následnou přesilovku Rangers ubránili.

Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná a hodně se vylučovalo. Tanner Glass dostal dvě minuty za nedovolené bránění Phaneufa. Ottawa mohla hrát přesilovku, ale Neil si dojel ke Glassovi a dal mu pěstí. Sám tak dostal 2+10. Stálo ho to ale také zbytek zápasu, protože od svého návratu z trestné lavice již nehrál (je otázkou zda bylo důvodem nesmyslné vyloučení nebo obnovené zranění, kvůli kterému vynechal konec základní části a první kolo playoff).

V osmé minutě Karlsson vyvezl puk, nechal ho spoluhráči za sebou, ten naznačil střelu, ale nahrál Hoffmanovi a Lundqvist byl bez šance. Srovnáno 2-2.

Uběhlo pár vteřin a Pyatt tečoval střelu svého spoluhráče a otočil na 3-2.

Následně McDonagh vyhodil puk mimo led a Ottawa šla do přesilovky. Otěže zápasu měli domácí jasně ve svých rukách, i když přesilovku nevyužili.

Rangers se pomalu oklepali a začali opět přidávat. Výsledkem aktivnější hry byl vyrovnávací gól z hole Ryana McDonagha, který se zjevil na brankovišti a tečnul střelu Michaela Grabnera, který pálil z otočky za rozhozeného Andersona.

Ještě se stihla rozehrát další přesilovka Rangers, ale rozdělila jí druhá přestávka a zůstalo tradičně bez gólu.

Hned z kraje třetí třetiny Staal neprohodil jednoho z domácích a Lundqvist musel hasit samostatný nájezd. Naštěstí pro Rangers Lundqvist zasáhl naprosto přesně.

Třetí třetina byla již opět svižná, a hlavní postavou byl Anderson. Nepřelstil jej ani osamocený Kreider, a ani střela Zuccarella z druhé vlny.

Skvělý zákrok předvedl Anderson také proti Veseymu, ale jeho lapačka byla za brankovou čárou a v Torontu gól potvrdili. Vesey tak vstřelil první gól v playoff své kariéry.

Protože do konce třetiny chybělo asi šest minut, Ottawa začala zvyšovat tempo a Ranger nakonec opět doplatili na neproměňování šancí a na zmatky před vlastním gólmanem.

Minutu a půl před koncem, již v šesti hrající Ottawa totiž srovnala. První střelu Lundqvist vyrazil, následně si domácí puk přikopli před bránu a dvakrát tečovaný puk, nakonec od vlastního obránce Smithe, skončil za bezmocným Lundqvistem. Gól byl připsán Brassardovi a zápas opět rozhodovalo prodloužení.

Prodloužení se hrálo jen šest a půl minuty.

Zatímco Glass trefil břevno a Grabner dosáhl gólu vysokou holí, Turris na druhé straně zakončil přesně.

Rangers jsou tak jeden zápas od vyřazení z bojů o Stanley Cup.