New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Švédské duo L+L vrací sérii do Ottawy za vyrovnaného stavu
Vydáno dne 5. 5. 2017, 04:06:27 (744 přečtení)

Lundqvist s Lindbergem se postarali o vyrovnání série.
Druhý domácí zápas byl hodně podobný tomu prvnímu. Skvělá hra Rangers přinesla stejný výsledek 4-1. Zatímco minule řádilo duo Z+Z, dnes to můžeme vzít jako L+L. Oscar Lindberg vstřelil dva góly, Lundqvist, který neměl mnoho práce, musel být ve střehu a předvedl skvělé zákroky. Tanner Glass? Asi není potřeba nic dodávat. Určitě jeden z nejlepších v obou zápasech. Série je tedy srovnaná a po sobotním večerním zápase (od 21 hodin u nás) se v úterý vrátí znovu do MSG.

Druhý domácí zápas se nesl v podobném duchu jako ten první. Rangers hráli rychlý hokej, hráli dobře na puku a byli schopni se dostat za obranu Ottawy.

Ve druhé minutě se za obranu Senators dostal Grabner, ale jeho nájezd zastavila Andersonova vyrážečka.

Na první gól se tak čekalo do patnácté minuty. Stone prohrál souboj u mantinelu v obranné třetině Rangers, puk se dostal k Hayesovi, který jej zavezl za útočnou modrou čáru. Spolu s Hayesem se do útoku vydal Nick Holden, dostal od Hayese přihrávku a ocitl se sám před Andersonem. S klidem útočníka svou šanci proměnil a Rangers se tak i ve čtvrtém zápase v sérii ujali vedení.

Do dobré střelecké pozice se před Lundqvistem dostal Karlsson, ale při střele zlomil hokejku, a tak Lundqvist mohl být v klidu.

Konec první a začátek druhé třetiny byl ve znamení první přesilovky Rangers. Gól v ní tradičně nepadl.

Druhá třetina přinesla dva góly Oscara Lindberga. U obou si asistenci připsal Tanner Glass.

V prvním případě zblokoval střelu, což využil Grabner a zavezl puk do útočné třetiny. Prakticky akci dvou útočníků na osamoceného gólmana řešil nahrávkou a Lindberg umístil puk přesně.

Druhý gól přidal čtyři minuty před koncem třetiny. Glass si nahodil puk, dojel a vybojoval ho pro Millera. Lindbergovu střelu chtěl Anderson místo vyražení vyrážečkou chytit, a to ho stálo úspěšný zákrok.

Ve druhé třetině hráli početní výhodu také hosté, ale nepřipsali si žádnou střelu.

Lundqvist v páté minutě prostřední části zastavil střelu i následnou dorážku z hole Pageaua. Na druhé straně si Nash a Stepan vyměnili nahrávky a Anderson vychytal Nashe.

Do závěrečné třetiny Ottawa vystřídala gólmany a nechala odpočívat Karlssona. Hosté se evidentně snažili pošetřit opory na další zápasy. Zvláště pokud hostující kapitán hraje se zraněním a je poměrně dobře a tvrdě hlídán.

Lundqvist musel být ve střehu v úvodních minutách třetí třetiny. A předvedl několik skvělých zákroků. Mimo jiné pravým betonem vychytal Stonea, kterému v této sérii není přáno překonat švédského gólmana ve službách Rangers.

Třetí přesilovku v zápase Rangers konečně využili a netrvalo to dlouho. McDonaghovu střelu od modré ještě Condon vyrazil, ale před ním se nejrychleji zorientoval Chris Kreider a bekhendem dorazil do brány.

Šest a půl minuty před koncem Turris z kruhu prostřelil Staala a puk zapadl nad Lundqvistovo rameno. Ottawa snížila na 1-4 a po rozehrání se do sebe pustili Phaneuf a Smith. Domácí obránce si odnesl menší šrám. Chtěl Phaneuf šest minut před koncem oživit hru Senators? Otázka je, co z toho má, když si do konce zápasu po vyloučení na 5+2 minuty nezahrál. Stejný trest dostal i Smith.

Rangers měli ještě další přesilovku, kterou ukončil po minutě seknutím do soupeřovy hole Miller.

Drobný šrám si ze zápasu také odnesl Ryan McDonagh. Brassardovo nahození se odrazilo od hokejky domácího kapitána přímo do jeho obličeje. Žádný krvavý šrám se naštěstí nekonal.

Hosté se ještě snažili dvě a půl minuty před konce odvolat gólmana, ale některým jejím hráčům tekly nervy. Ryan sekl Girardiho a pak ho povalil na led. Dostal 2+10.

Lundqvist byl stále pozorný a skvělý. Vychytal nájezd Pageaua.

Domácí končili v přesilovce s McDonaghem zpět na ledové ploše.

Turris se snažil vyprovokovat Glasse. Ten ho ale uzemnil a s úsměvem ve tváři opustil led. Na Glasse museli jít dva, a stejně jim to nebylo nic platné. Lindberg se popral se Stone. Dvacet vteřin před koncem, stav 4-1. Ottawa se chce pokusit asi o zázrak.

Po buly Burrows seknul Millera a pak už se v klidu dohrálo.