New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Rangers si připsali tolik potřebnou výhru. Lindberg slaví první gól v playoff
Vydáno dne 3. 5. 2017, 03:36:03 (568 přečtení)

Povinná výhra v prvním domácím zápase série.
Poprvé se ve druhém kole Rangers představili v MSG. Protože první dva zápasy prohráli, byl třetí zápas velmi důležitý. A podle toho se k němu blueshirts postavili. První třetina byla jasně v jejich režii. Bruslení a práce s pukem dělaly Ottawě starosti a Rangers se ujali zaslouženě vedení 2-0. Další dva góly přidali ve druhé třetině. Ottawský Pageau stihl jen snížit na konečných 4-1. Skvěle hráli především Zuccarello a Zibanejad, kterému nakonec nebyl gól přán, ale připsal si asistenci na ten Zuccarellův. Brassard je v sérii zatím bez bodu, dnes -2.

Rangers začali velmi aktivně a po několika hitech a šancích se již v páté minutě ujali vedení. Zibanejad objel bránu, naservíroval Zuccarellovi a ten se trefil přesně pod vyrážečku.

Za další čtyři minuty se do skvělé pozice dostával Fast, ale nezpracoval puk, v dalším útoku teč jen o kousek minula branku Ottawy.

Rangers i nadále tlačili a skvěle hráli s pukem. Anderson, který docela často chodí ven z brány, a několikrát již v playoff takto svým spoluhráčům pěkně zavařil, pomohl svou chybou k druhému gólu Rangers. Zuccarello poslal puk za bránu, Anderson jej za bránou nerozehrál, puk se dostal ke Grabnerovi a ten stihl puk zasunout k tyčce dříve, než se Anderson vrátil do brány.

Do další šance se prosmýkl Zibanejad, ale Anderson ho zastavil a stejná situace se ještě opakovala v poslední minutě první třetiny.

Druhou třetinu rozehrála Ottawa ve snaze co nejdříve snížit. Dzingel ovšem zahodil puk z obranného pásma způsobem, který byl proti pravidlům a Rangers po třech minutách šli poprvé do početní výhody. Ta trvala čtyřicet vteřin, protože Kreider nesmyslně seknul do lýtka Phaneufa.

Ve zkrácené přesilovce Senators Rangers třikrát úspěšně zblokovali střely hostí a gól nepadl.

Hra byla více vyrovnaná než v první třetině. Lundqvist vychytal Brassarda.

Ve třinácté minutě se srazil na útočné modré Karlsson se svým spoluhráčem a Rangers se rychle dostali do přečíslení. Stepan zavezl puk, nahrál Nashovi a ten zamířil přesně mezi pravačku a tělo gólmana Ottawy. Rangers se dostali do vedení o tři góly.

V předposlední minutě druhé části padly dva góly. Nejprve svůj první gól v playoff v kariéře vstřelil Oscar Lindberg. Glass zblokoval pokus Ottawy, nahrál na Millera, který zavezl puk, trochu se s ním povozil a předložil Lindbergovi na střelu z první.

Nedlouho na to se na druhé straně prosadil Pageau. Dostal skvělou zpětnou nahrávku od Ryana zpoza brány, a na jeho střelu neměl Lundqvist nárok.

Ve třetí třetině se dal, i přes stav 1-4, očekávat nápor Ottawy.

Po třech minutách byl vyloučen Smith za vysokou hůl a oslabení Rangers ubránili.

Také Rangers si zahráli v početní výhodě. Stalo se tak v osmé minutě třetí třetiny. Zároveň odešel do šatny ottawský obránce Ryan, kterého předtím sestřelil Karlsson. Pro Ottawu to byla druhá ztráta v obraně v zápase.

Ani druhou přesilovku ovšem Rangers nedohráli do konce. A opět se jednalo o vyloučení. Brady Skjei podle sudích zastavil Stalberga. Stalberg si podržel Skjeiho ruku, spadl a bylo po přesilovce. Ješte se k tomu trochu poprali Pageau a Miller a oba také dostali dvě minuty – Pageau za sekání, Miller za hrubost.

V oslabení ujížděli opět Nash a Stepan. Nash se pokusil nacpat zpětnou otočkou před Andersona. To se mu povedlo, ale Anderson se překvapit nenechal. Také tuto minutovou přesilovku Ottawy Rangers ubránili.

Zahrozili opět Rangers. Zuccarello a Zibanejad byli všude. Domácí, kteří nechtěli nechat Ottawu snížit si vybojovali další přesilovku osm a půl minuty před koncem třetiny, ale vedení nenavýšili.

Pět a půl minuty před koncem Lundqvist vytáhl skvělý zákrok betonem proti MacArthurovi.

Ottawa ani nesáhla v odvolání brankáře a Rangers mohli slavit.