New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 
Zápasy
Divočinu rozhodl ve druhém prodloužení čtyřgólový Pageau
Vydáno dne 30. 4. 2017, 01:15:20 (978 přečtení)

Druhý zápas rozhodl čtyřmi góly Pageau.
Druhý zápas se změnil v gólovou divočinu. Střel bylo jako šafránu. Až koncem třetí třetiny se Senators dostali na počet střel, který v prvním zápase zvládli za dvacet minut. Ale zápas přinesl celkem 11 gólů. Ten rozhodující padl ve druhém prodloužení do sítě Henrika Lundqvista. Ani jeden z gólmanů si asi zápas za rámeček nedá, ale přesto oba předvedli skvělé zákroky. Co se gólů týče, Lundqvist dostal víceméně tečované střely z těsné blízkosti. Kromě rozhodující branky. Anderson pak pustil dva góly v oslabení a lehčí, ale zakrytá nahození. Brady Skeji zaznamenal dva, J. G. Pageau pak dokonce čtyři góly. Ottawa není lepší, ale výrazně šťastnější tým. Na druhou stranu Rangers jsou lepší pouze tehdy, když hrají fyzicky a rychle. A to v této sérii nejsou schopni vydržet.


Zápas začal a hned se ukázali oba gólmani. Již v první minutě museli oba zasahovat.

Ze strany Rangers byla první třetina ve znamení ztrácení puků, vyloučení a přílišného respektu k domácímu kapitánovi.

Rangers sehráli v úvodní dvacetiminutovce tři oslabení. Pouze ve druhém napálil Karlsson tyčku, jinak hráli domácí docela zmatečně. Výsledkem toho také byl gól v oslabení pro Rangers hned v první početní výhodě Senators. Fast ujel společně s Grabnerem na jediného obránce. Jesper Fast chytře puk podržel a nahrál ve správný okamžik. Jeho žabku Grabner usměrnil přesně do brány.

Ztrátu puku na červené čáře potrestal ve čtrnácté minutě Pageau. Girardi nahrával, místo nahození, na Staala, který ovšem na místě nahrávky nebyl, puku se zmocnil právě Pageau a po střele od pravého mantinelu vyrovnal. Puk propadl Lundqvistovi mezi rukou a tělem a určitě to bude newyorský brankář považovat za velkou chybu.

Druhá třetina přinesla celkem 4 góly. A hned třikrát se radovali Rangers. Začátek tomu ovšem nenasvědčoval. Například v sedmé minutě skvěle vychytal Anderson Lindberga a ještě parádnější zákrok přidal při oslabení Senators proti Millerovi. Ten pak jenom vztekle praštil hokejkou do mantinelu.

Přesilovka zůstala nevyužitá, ale hned po jejím skončení prudce nahodil puk Kreider na bránu a překvapil Andersona. Rangers se tak znovu ujali vedení.

Přesilovku hráli také domácí, ale opět jim krutě nevyšla. Již na první pohled špatně bruslícího Karlssona vyhnal z modré Nash, přihrál Stepanovi a ten si pokryl puk tělem a pak zavěsil přesně pod břevno domácí brány. Druhý gól v oslabení pro Rangers. Naposledy se tak stalo v playoff v roce 1992.

Ta samá přesilovka skončila předčasně, ale ne gólem. Vyloučen byl domácí Smith. Hra ve čtyřech přinesla snížení. Hoffman projel přes celé kluziště, Lundqvist ho betonem zastavil, ale ne nepokrytého dorážejícího Methota už byl krátký.

Rangers se sice přesilovky nedařily, ale ihned po skončení té zkrácené se trefil od modré Brady Skjei. Domácí zkusili ještě challenge na domnělý ofsajd, ale sudí gól potvrdil.

Třetí třetina začala ve čtyřech, protože současně byli před koncem té druhé vyloučení Brassard a Nash. Oba za vysokou hůl.

A hra ve čtyřech Ottawě seděla. Nahození se odrazilo od zadního mantinelu za bránou Rangers, Lundqvist uskakoval, aby si puk nesrazil do brány, ale před ní se ocitl nekrytý Stone a neměl problém rozhozeného Lundqvista překonat.

Skvělý zápas hrál Brady Skjei. Poté, co skvěle ubránil nájezd tří na jednoho se zapojil do útočné akce a prostřelil Andersona.

Rangers vedli o dva góly, ale Pageau nasměroval zápas do prodloužení. Nejprve tečoval střelu tři a půl minuty před vypršením řádné hrací doby a poté ještě při domácí power play. Tři góly pro rodáka z Ottawy a neproměněná teč z hole Zibanejada v poslední vteřině poslaly zápas do prvního prodloužení druhého kola.

První prodloužení nerozhodlo. Ale mohlo. Lundqvist skvěle zasáhl proti dvěma střelám domácích a té třetí nastavil svou nohu Jesper Fast. Stone střílel prakticky do prázdné brány, ale trefil právě Fasta a pak se jen držel za hlavu.

Na druhé straně odmítl konec zápasu Turris, který skvěle překazil šanci Ricka Nashe. Anderson nedobře rozehrál, nahodil právě do kanadského útočníka, který se snažil rychle kolem tyčky zakončit, ale domácí Turris stihl před puk dát svou čepel. Následně Miller trefil Andersona.

Další výborný obranný zákrok si připsal také Brady Skjei proti Turrisovi a hned na to u brány Andersona neuspěl tváří v tvář Kevin Hayes.

Druhé prodloužení netrvalo dlouho. Pageau ukončil trápení Rangers svým čtvrtým gólem večera. Holden se snažil zbytečně zastavit vyhozený puk skokem na mantinel, což poslalo domácí do přečíslení. Pageau měl sebevědomý na rozdávání a tak ani nepřemýšlel o nahrávce a zápas ukončil.

Anketa o nejlepšího hráče zápasu...

Podrobnosti a statistiky...
Autor: DarkHelm | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


Partneři serveru:
| Evidence tiketů | Nadměrné oblečení | MVP Baseball 2005 | MLB CZ.com |
| Převodník měn | Převodník kurzů | Kalkulátor arbitráží a surebetů |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní