New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy

Zbytečná vyloučení, slabý útok a trocha smůly. Ottawě spadla výhra do klína
Vydáno dne 28. 4. 2017, 03:43:18 (680 přečtení)

Druhé kolo rozehráli Rangers v Ottawě.
Ottawští byli nebezpeční spíše jen v početních výhodách. Bohužel Rangers jim jich darovali až zbytečně moc. Útok Rangers vyšel nekonec nulově přesto, že několikrát rozezvonil konstrukci domácí brány. Díky McDonaghově přesilovkové trefě se Rangers ujali vedení, ale nedokázali jej pojistit. Lundqvist držel Rangers ve hře o výhru i po vyrovnání. Hořkou pilulku rozhodujícího gólu pak musel spolknout čtyři minuty před koncem, kdy nehlídaný Karlsson nahodil puk zpoza brankové čáry a po teči Stepana se odrazil od Lundqvistových zad do branky.

V páté minutě trefil Grabner tyčku a předznamenal tak zmar útočníků Rangers. Následovala Veseyho rychlá bekhendová dorážka po Andersonově nahození do Nashe, ale domácí brankář byl včas zpět na svém místě.

Pak Hayes seknul Brassarda. Zá zákrok, který by asi v prvním kole nikoho nezajímal, Ottawa rozehrála první přesilovku série. Lundqvist neskutečně vychytal Stonea. Ten měl odkrytou bránu, čas, všechno. Lundqvist možná už teď předvedl zákrok série.

Následně se Grabner dostal do samostatného nájezdu, ale zřejmě znovu trefil tyčku.

Před vypršením trestu Hayese se provinila střídačka špatným střídáním a poslala na led moc hráčů. Následovala tak hned další přesilovka Ottawy, kterou také Rangers pohlídali.

Mnoho hráčů na ledě měla čtyři minuty před koncem třetiny také Ottawa a Rangers tak měli možnost vstřelit svůj druhý přesilovkový gól v plaoyffs. McDonagh se proháčkoval až před Andersona, ale jeho rychlá klička do brány nedojela.

Přesilovku po sedmdesáti minutách ukončil hák Skjeiho, který ale neměl jinou možnost. Skjeiho faul a Lundqvistův zákrok ukončily nájezd dvou hráčů Ottawy, do kterého se dostali po chybě Kevina Hayese v útočné třetině.

Také díky Lundqvistovi Rangers ubránili i třetí oslabení a první třetina nakonec skončila bez branek.

Hned z kraje druhé třetiny musel Lundqvist hasit po další Hayesově chybě. Během skrumáže před newyorským gólmanem dostal Girardi hokejkou do hlavy a Rangers druhou přesilovkovou možnost.

Přesto, že Zibanejad se dostal k bekhendovému zakončení a Anderson musel zasahovat, Ottawa se ani moc nezpotila.

Michael Grabner vybojoval další přesilovku, kterou Rangers rychle využili. McDonaghovu střelu zaclonil před Andersonem Kreider a Rangers se ujali vedení 1-0.

Šest minut před koncem Lundqvist vychytal Bradyho Skjei, který chtěl zřejmě o zadní mantinel nahrávat Smithovi, ale trochu se netrefil. Naštěstí byl Lundqvist pozorný i v této situaci.

Po další minutě Ottawští zamknuli Rangers a nedovolili jim vystřídat. Rangers navíc dvakrát vyhodili na zakázané uvolnění a tak Vigneault musel zvolit timeout, aby si unavení hráči odpočali.

Poté, co Rangers stihli vystřídat, našel Lindberg najetého Grabnera, jeho pokus ale zastavil Andersonův beton.

Na druhé straně Lundqvist zastavil samostatný únik Stalberga.

Dvě a půl minuty chybělo do konce druhé třetiny a Ottawa šla do početní výhody a přestože Lundqvist předvedl několik skvělých zákroků, na dorážku Dzingela nedošáhl.

Po druhé třetině bylo tedy opět srovnáno. Enormní množství vyloučení by tak mohlo Rangers ve finále mrzet.

Na úvod třetí části zazvonila opět tyčka Andersonovy brány, když Hayes tečoval Zuccarellovo nahození. Na druhé straně zastavil šance domácích Lundqvist svými betony.

V sedmé minutě se připomněl Dzingel, ale jeho golfák skryl Lundqvist do lapačky.

Po dalších sedmi minutách napodobil skvělým zákrokem lapačkou Lundqvista Anderson v domácí bráně. Brandon Smith se snažil zakončit, ale neuspěl.

Že stačí nahodit na bránu se přesvědčili Rangers, ale ve zlém. Z rohu, za brankovou čárou, nahodil nebráněný Karlsson na bránu a puk se odrazil od Stepana a následně od zad Henrika Lundqvista do branky. Necelé čtyři minuty před koncem a jedno z mála nedůsledných bránění přineslo vedoucí gól pro domácí Ottawu.

Ani odvolání brankáře a přesilovka na posledních 37 vteřin zvrat nepřineslo. Zbytečná vyloučení, slabý útok a trocha smůly. Ottawa vyhrála první zápas v sérii.

Autor: DarkHelm | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář