New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 
Prospects
Pohled na hráče v systému
Vydáno dne 22. 6. 2014, 11:10:16 (1091 přečtení)

Nyní když už skončil první tým svou cestu vyřazovacími boji, je vhodný čas napsat pár řádků o hráčích, které klub draftoval anebo podepsal jako volné hráče v minulých letech, ale ještě stále hráli juniorské či univerzitní soutěže nebo působí v Evropě.


Začněme hráči, jež klub draftoval:

Steven Fogarty C, 6‘3‘‘ 207, univerzita Notre Dame 33(3+8) +1, draft 3. kolo/2011

Steven stále zůstává na univerzitě, pokud se neposune v další sezóně dál, asi se smlouvy s Jezdci nedočká. Jeho ofenzivní hra nemá patřičné parametry a defenzivní hra, za kterou je kladně hodnocen je prostě na přechod k profesionálům málo.

Galerie

Steven Fogarty Bredy Skjei
Cristoval Nieves Calle Andersson
Pavel Buchnevich Anthony Duclair
Adam Tambellini Ryan Graves
McKenzie Skapski Troy Donnay
Ryan Haggerty Mat Bodie
Chris McCarthy Petr Zámorský
Brady Skjei D, 6‘3‘‘ 206, univerzita Minnesota Golden Gophers 40(6+8) +15, draft 1/2012

Bredy odehrál svou druhou sezónu na univerzitě a oproti loňské sezóně udělal velký krok dopředu ve svém rozvoji. Z obránce na pozici třetího obranného páru a náhradníků se posunul do elitního obranného páru a zejména defenzivně byl svému týmu oporou. Zlepšil se i ve hře dopředu,ale ne tak výrazně jako v defenzivě. Díky kvalitním spolehlivým výkonům hrál na MS do 20 let za USA jako elitní defenzivní obránce. Nyní je před ním rozhodnutí zůstat na univerzitě nebo podepsat profesionální smlouvu a hrát v záložním týmu Jezdců.

Cristoval Nieves C, 6‘3‘‘ 200, univerzita Michigan Wolverine 34(3+19) +3, draft 2/2012

Nieves po první velmi dobré sezóně na univerzitě prošel naprosto ukázkovým syndromem druhé sezóny. Postupem času se herně zlepšoval, ale produktivita vázla a zejména střílení branek byl obrovský problém. Nieves zůstane i příští sezónu v Michiganu a ukáže se, zda se dokáže vrátit k výkonům z první sezóny. Pokud ne bude mít malou šanci na podpis profesionální smlouvy.

Calle Andersson C, 6‘2‘‘ 207, Malmo 2.liga Švédsko 43(2+10) +2, draft 4/2012

Calle se ukazoval v juniorech jako ofenzivní velmi produktivní obránce, ale s přechodem mezi dospělé má velké problémy a neprosadil se ani do elitní soutěže ve Švédsku. Před sezónou podepsal smlouvu se švýcarským klubem EV Zug, ale poté podepsal i smlouvu s Jezdci. Příští sezónu by měl hrát za Zug a pak se uvidí. Je ale zřejmé, že pokud chce hrát NHL musí hodně zlepšit svou hru.

Thomas Spelling W, 6‘1‘‘ 176, Sonderjysk (Dánsko) 40(24+27), draft 5/2012

Thomas nedokázal zvednout svou hru na dostatečnou úroveň pro nejvyšší švédskou soutěž, a proto se vrátil do rodného Dánska. Jezdci mu nenabídly profesionální smlouvu a ztratili tak na něho práva. Spelling půjde znovu na draft v letošním roce.

Pavel Buchnevich LW, 6‘1‘‘ 161, Cherepovets (KHL) 40(7+11) -1, draft 3/2013

Pavel nastupuje i přes svůj mladý věk pravidelně v KHL a letos měl průměr skoro půl bodu na zápas. Jeho ofenzivní dovednosti jsou na vysoké úrovni, ale defenzivně to není dostatečné. Předvedl se nám i na MS do dvaceti let, kde patřil k produktivnějším hráčům ruského výběru, ale celkově jeho hra nebyla dostečná pro přechod do NHL. Na příští sezónu má ještě podepsanou smlouvu v KHL a po ní se bude muset rozhodnout, zda se pokusí získat místo v sestavě Jezdců nebo zůstane věrný KHL.

Anthony Duclair F, 5‘11‘‘ 184, Quebeck Remparts (QJMHL) 59(50+49)+19, draft 3/2013

Duclair předvedl famózní sezónu a zejména na přelomu roku doslova opanoval svou soutěž. Celkově skončil v produktivitě šestý a to kvůli vynechání konce základní části po otřesu mozku. Duclair je skvělý bruslař, který i přes svou malou výšku nestrádá ve fyzické hře. Klub s ním už podepsal profesionální smlouvu a v letním kempu se popere o možnost zkusit NHL už letos, ale spíše se očekává jeho setrvání v Quebecku. Pokud naplní předpoklady, měl by být oporou týmu Kanady na MS do dvaceti let.

Adam Tambellini F, 6‘3‘‘ 185, Calgyry Hitmen (WHL) 31(17+22) -3, draft 3/2013

Adam začal sezónu na univerzitě v North Dakota a po šestnácti zápasech s bilancí 2+2 se rozhodl univerzitu opustit a přesunout se do klubu Calgary Hitman ve WHL, který vlastnil jeho práva pro juniorské soutěže. Zde ofenzivně dominoval a ukázal velký potenciál zejména pro hru v početní výhodě. Nedostatečná je jeho defenzivní hra a zde se musí zlepšit, pokud chce získat profesionální smlouvu. Příští sezónu by měl pokračovat v Calgary.

Ryan Graves D, 6‘4‘‘ 225, Val d‘orForeurs (QJMHL) 65(5+17) +20, draft 4/2013

Ryan ukázal své schopnosti nastupovat i přes mladý věk v elitním obraném páru vítěze WHL. Pomohla mu změna dresu v průběhu sezóny, po níž začal pravidelněji přispívat i v ofenzivě. Graves má skvělé parametry pro defenzivního obránce a po úspěšné sezóně s ním klub podepsal profesionální smlouvu. Vzhledem k jeho věku už by mohl příští sezónu hrát v AHL, ale ještě není rozhodnuto, zda se nevrátí na další sezónu do WHL.

MacKenzie Skapski G 6‘3‘‘ 192, Kootenay Ice (WHL) 53(2,7 b/z, 91,6%), draft 6/2013

Skapski začal sezónou jako jeden z dvojice vyrovnaných brankářů ve svém klubu. V průběhu stabilizoval svou výkonost na vysokou úroveň a vybojoval si post prvního brankáře. Bohužel se mu nepovedlo úplně podle představ play off a i kvůli tomu jeho tým nepostoupil do finále konference. Skapski stejně jako Graves podepsal profesionální smlouvu a může hrát příští sezónu v AHL. Dá se očekávat, že po boku zkušeného brankáře bude dělat dvojku záložního týmu nebo bude chytat v ECHL jako první brankář.

Dalšími jsou podpisy volných hráčů:

Ryan Haggerty F 6‘0‘‘ 201, univerzita RPI 35(28+15) +7

Ryan byl jedním z elitních volných hráčů na univerzitách a Jezdci obětovali jeden rok z jeho nováčkovské smlouvy a podepsali ho s podmínkou jeho letošního setrvání v prvním týmu. Jedná se o útočníka s velkým střeleckým potenciálem a výbornou pracovní morálkou. Někteří blogaři ho přirovnávají stylem hry k Ryanu Callahanovi. Příští sezónu by měl být jedním z klíčových hráčů záložního týmu.

Chris McCarthy LW 6‘1‘‘ 190, Univerzita of Vermont 38(18+24) +16

Chris je podobný podpis jako Haggerty, nebyl tolik zmiňován jako potenciální kandidát na podpis profesionální smlouvy, ale jako kapitán Univerzitního týmu z Vermontu a jeho nejproduktivnější hráč se jeví jako zajímavé doplnění systému. Letos stihl odehrát i osm zápasů za záložní tým Jezdců a vstřelil i první profesionální branku. Příští sezónu by měl být stálým útočníkem záložního týmu.

Mat Bodie D 6‘0‘‘ 165, Union College Dutchmen 40(8+31) +28

Bodie je ofenzivní obránce, který má potenciál hrát NHL. Je dobrý bruslař s dobrou produktivitou a solidním řízením přesilových her. Tedy přesně ten hráč, kterého Jezdci v systému nemají. Příští sezónu by měl přesvědčit o svých kvalitách v záložním týmu.

Troy Donnay D 6‘7‘‘ 185, Erie Otters (OHL) 66(2+19) +40

Na konci loňské sezóny podepsal jako volný hráč smlouvu s Jezdci, ale letos ještě odehrál sezónu v juniorech a byl to povedený tah. Vypracoval se v elitního obránce svého klubu, zlepšil i svou produktivitu a zejména statistika +/- je vynikající. Letos se bude prát o své místo v záložním týmu a měl by zapracovat na nabrání svalové hmoty, protože vzhledem ke své výšce nemá potřebný objem kilogramů.

Petr Zámorský D 5‘11‘‘ 190, Zlín (Extraliga ČR) 44(7+11) +5

Zámorský podepsal nejprve smlouvu s finským klubem Espoo Blues. Po nominaci na MS dospělých v Bělorusku se stal zájmem Jezdců a nakonec s nimi podepsal nováčkovský kontrakt. S klubem má dohodu, že pokud se neprosadí do prvního týmu, může odejít hrát do finské elitní soutěže. Nedá se předpokládat, že by se mohl prosadit bez absolvování alespoň části sezóny v záložním týmu. Dá se očekávat, že sezónu začne v záložním týmu nebo finské soutěži.
Autor: mess | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář


Partneři serveru:
| Evidence tiketů | Nadměrné oblečení | MVP Baseball 2005 | MLB CZ.com |
| Převodník měn | Převodník kurzů | Kalkulátor arbitráží a surebetů |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní