New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 
Prospects
Mladí Jezdci očima Jesse Rubensteina
Vydáno dne 21. 7. 2013, 20:41:26 (1282 přečtení)

Dylan MIlrath absolvoval hodně pěstních soubojů v této sezóně
Příliš novinek okolo hlavního týmu Rangers k dispozici není, Mats Zuccarello je stále beze smlouvy i přes optimismus jeho agenta a do arbitráže zbývá stále deset dní, situace kolem Dereka Stepana je nejasná ještě více a nelze ani vyloučit, že se v jeho případě dají věci do pohybu teprve v momentě, kdy začne reálně hrozit, že talentovaný útočník vynechá tréninkový kemp Blueshirts. V období novinkového sucha tak může být nejlepší doba poohlídnout se dovnitř organizace Jezdců a rozebrat, do koho lze vkládat naděje, že by se již v nadcházející sezoně mohl objevit v prvním týmu. Rozsáhlý rozhovor na toto téma nedávno Miku Murphymu z webu blueshirtbanter.com poskytl Jess Rubenstein, který je expertem na slovo vzatým právě přes mladé hráče v systému Rangers. Protože nám rozhovor přišel velmi zajímavý, přinášíme jej v překladu i našim čtenářům.


Co si myslíte o výměně Dannyho Krista za Christiana Thomase? Na svém webu The Prospect Park jste to nazval vyrovnanou výměnou, ale co si myslíte, že by mohl Kristo Jezdcům přinést navíc naproti Thomasovi?
Skutečně si myslím, že jsou oba hráči stejně talentovaní. Trenéři nicméně mají obavy kvůli Thomasově malému vzrůstu, že se nezvládne vyrovnat s fyzickou hrou. Oproti němu Kristo na univerzitě hrál tři roky proti velkým chlapům, což mu určitě hraje k dobru, přestože oni on není nijak vysoký. Krom toho bych řekl, že je Kristo lepší zakončovatel a z toho by mohl těžit hlavně při přesilových hrách.

Mohl byste jmenovat pět nováčků, které se podle vás určitě vyplatí sledovat v letošním tréninkovém kempu?
Dylan McIlrath - Pořád si myslím, že proniknout do NHL mu bude ještě rok trvat, nicméně můžete vidět potenciál, který v něm je. Je mu teprve 21 let a rok na farmě pod vedením Jeffa Beukebooma urychlí jeho rozvoj. V tom prospěje i letní příchod Ulfa Samuelssona do vedení Rangers, to bude velikým přínosem pro Dylana i ostatní mladé hráče.
Michael St. Croix je dalším o kom si myslím, že před odesláním na farmu zůstane v kempu hodně dlouho a to především kvůli tomu, co dokáže na přesilovce. Potřebuje ještě posílit, ale jeho ofenzivní schopnosti jsou již dnes dobré a určitě dokáže bodovat.
J. T. Miller je tím, kdo letos podle mě naplno prorazí. Je jedním z nejtvrději pracujících mladých hráčů v organizaci a myslím, že se svoji hrou dokáže prosadit do prvního týmu. Když k tomu připočteme, že ze začátku nebudou ještě ve stoprocentním stavu Callahan a Hagelin má Miller před sebou opravdu velkou příležitost a já věřím, že ji zužitkuje.
To by byli hráči, kteří si myslím, že se dobře předvedou v kempu. Jmenoval bych další dva, kteří sice zůstávají v juniorech, ale podle mě letos udělají veliký krok kupředu. Jsou to Cristoval Nieves a Skapski Mackenzie.

Jak je na tom Dylan McIlrath se svým vývojem a co fanoušci mohou od tohoto obrovitého obránce očekávat?
Je mu teprve 21 let a tohle bude jeho druhým rokem mezi profesionály. Mladí defenzivní beci začínají svůj potenciál obvykle naplňovat mezi 23 a 24 lety. Jeff Beukeboom a Ulf Samuelsson určitě přispějí k rychlému zlepšování u McIlratha. Už teď je v něm ale možno vidět schopného defenzivního obránce. S jeho rozpětím paží 213 centimetrů bude pro každého hráče těžké McIlratha obejít. Navíc, on dovede soupeře ničit i hrou do těla. Ofenzívě může přispět svoji obrovskou ranou. V juniorech měl krom toho při přesilovkách za úkol clonit před bránou, což je další z možností jeho uplatnění, kterou mohou Rangers zvážit.

Je nějaký mladík v organizaci, o kterém se skoro vůbec nepíše, ale o kterém si vy myslíte, že má reálnou šanci prosadit se do NHL?
Jsem zvědavý jaký vývoj v příštích letech učiní Steven Fogarty. Je veliký a poslední rok byl přehlížen, protože byl na univerzitě nováčkem. Fogarty je velmi chytrý a jeho obranná hra mi připomíná Craiga MacTavishe, ale musí ještě ukázat více v ofenzivě. Musí také vylepšit bruslení, ale s tím má problémy většina hráčů jeho velikosti. Myslím, že má šanci vyrůst v solidního komplexního hráče, který by mohl hrát v NHL i druhou řadu.

Mohl byste jmenovat mladíky v systému, kteří v posledním roce zklamali či nenaplnili očekávání?
Rangers udělali po poslední sezoně v organizaci menší čistku, čili ti co nejvíce zklamali, již zde nejsou. Z těch co zůstali neměli příliš vydařený rok Ryan Bourque a Andrew Yogan. Ti teď potřebují dobrou sezonu aby si řekli o své další setrvání v organizaci. Pro Bourqua to znamená hlavně zůstat zdravý a prokázat zlepšení v ofenzívě. Naopak Yogan je jeden z nejtalentovanějších mladíků Jezdců, který si však na ledě ubližuje špatnými rozhodnutími a snahou hrát sám na sebe, navíc občas jakoby úplně zapomínal bránit. Pokud by Yogan šel do sebe a tyto nešvary odstranil, měli by Blueshirts velice dobrého hráče. Není nejmenší pochyb o Yoganově talentu, ale pouze o jeho přístupu.
Autor: J. K. Kožíšek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář


Partneři serveru:
| Evidence tiketů | Nadměrné oblečení | MVP Baseball 2005 | MLB CZ.com |
| Převodník měn | Převodník kurzů | Kalkulátor arbitráží a surebetů |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní