New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 
Prospects
Bobby Sanguinetti se blíží svému snu
Vydáno dne 8. 1. 2009, 11:57:17 (1670 přečtení)

sanguinettiPrvní oběť hokeji přinesl Bobby Sanguinetti, obránce týmu Hartford Wolf Pack, když mu bylo asi šest let. Ve skutečnosti se to podobalo více vydírání, ale Sanguinetti dává přednost tomu, aby se tato historka vykládala jako příklad jeho chytrosti a oddanosti sportu. Sanguinetti dostal streptokokový zánět a léky, které měl brát, byly strašné. Nicméně domluvil se se svou babičkou, že si je vezme, pokud dostane sto dolarů. Babičky rozmazlující svá vnoučata jsou už takové, a tak i ta jeho s tímto „obchodem“ souhlasila. Sanguinetti si vzal léky, sebral peníze a šel nakupovat. „Řekl jsem, že až mi bude lépe, koupím si hokejovou výstroj,“ rozhodl se Sanguinetti. „Když jsem byl menší, miloval jsem sledování této hry. Věděl jsem, že chci hrát hokej.“


Zatímco vyrůstal ve velkého fanouška Rangers v Lumbertonu v New Jersey, asi devadesát minut od NYC, Sanguinetti často říkal své babičce, že jednou bude hrát v NHL. Ano, o tom sní a to říkají spousty mladých kluků, ale co se týče Sanguinettiho, vypadá to, že se babičina investice mnohokrát vyplatí.

Sanguinetti, první výběr Rangers v draftu 2006, je s 21 body (3+18) druhý v bodování nováčků mezi obránci v AHL. Jeho výborné výkony v ofenzivě mu dávají velkou šanci, že se jednou setká se svou babičkou a zbytkem rodiny v MSG, kde kdysi sám sledoval svůj oblíbený tým. „Jako dítě máš sen. Chceš se stát Rangerem,“ řekl Sanguinetti. „Tetno sen se může stát skutečností. Ale nechceš se tím příliš zaobírat, aby to neovlivnilo tvoji hru.“

Dvacetiletý Sanguinetti urazil dlouhou cestu, aby překonal krátkou vzdálenost do New Yorku. Není to tak dlouho, co ho tam jeho otec Bob vozil zhruba na dvacet zápasů v sezoně. „Byl to obrovský fanda Rangers. A přenesl to i na mě,“ vzpomíná Bobby.

Už jako velmi mladý přerostl Bobby místní hokejovou scénu. A tak ho rodiče vozili do hodinu cesty vzdáleného Valley Forge či ještě dál do Bridgewater na tréninky a zápasy několikrát do týdne. „Bylo to těžké, ale ukazuje to, jak hodně tomu moji rodiče věnovali,“ řekl Sanguinetti.

Ze zadního sedadla se Bobby mohl dívat ven a představovat si, jak ho jednoho dne tyhle ujeté míle přivedou až do šatny Rangers. Avšak tyto sny většinou happy-endy nekončí, nebo snad ano? Právě tohle se Sanguinettimu vybavilo při draftu 2006 ve Vancouveru. Jelikož si ho Rangers před draftem nepozvali na žádný rohovor, byl přesvědčen, že o něj nemají zájem.

Tato myšlenka mu z hlavy zmizela, jakmile byl oznámen 21. výběr draftu. Aby to vypadalo ještě neuvěřitelněji, Brian Leetch, jeho hokejový vzor, mu později zatelefonoval a pogratuloval mu. „Dýchej! Bylo myslím to první, co mě napadlo. Nejprve jsem byl byl v šoku a velmi vzrušený. V tu chvíli to bylo hodně emotivní.“ Sanguinetti měl výhodu v tom, že do profesionálního hokeje nakoukl po obou svých sezonách v OHL, když se připojil k Hartfordu na několik posledních zápasů v základní části a na play-off.

O jeho ofenzivních schopnostech nikdo nepochyboval, ale bylo na něm, aby prokázal, že se umí ohánět i ve vlastním pásmu. Jim Schoenfeld, generální manažer Hartfordu, přiznal, že byl mezi těmi, kteří byli zvědaví, jak si Sanguinetti s touto výzvou poradí. Bobby zatím nasbíral sedm záporných bodů do hodnocení +/-, nad čímž Schoenfeld jen krčí rameny. Sanguinetti hrál v juniorech hrozně moc minut, takže si občas musel odpočinout na chvilku i na ledě. Je ovšem nutné, aby se naučil, že to nemůže dělat ve vlastním pásmu.

„Je úžasné, jak rychle se adaptoval na profesionální hokej. Velmi se zlepšila jeho schopnost číst hru a bránění jeden na jednoho. Je to chytrý hráč a má opravdu rychlou hokejku.“ Kouč Hartfordu k tomu dodává: „Vždy dáváš ofenzivním hráčům tolik dost prostoru k tomu, aby se mohli projevit, záleží ale na tom, co můžou sami nabídnout. Bobby je výborný bruslař a dobrý nahrávač. Také se umí zapojit do útoku z druhé vlny. Navíc jen málokdy ohrozí svůj tým tím, že je na ledě. (pozn. překl. - Kéž by se toto dalo říct o našich stávajících obráncích...).

Výborný výkon předvedl 28. prosince 2008 proti Lowellu. Během přesilovky předstíral střelu z pravého kruhu a nahrávkou do druhého kruhu okamžitě vybídl spoluhráče Parenteaua ke skórování. „Cítím, že jsem po začátku sezony takto nenahrával. Moc jsem o všem přemýšlel. Teď se cítím mnohem lépe a vím, že musím věřit více svým instinktům. Mám pocit, jako kdybych od začátku sezony urazil opravdu dlohou cestu,“ svěřil se Sanguinetti.

Teď před ním leží už jen jedno místo, kam se chce dostat, místo, jež Sanguinetti již velmi dobře zná. Už teď z něj vyvěrá newyorská povaha a tvrdost, i když je tam zatím pouze fanouškem a napůl obyvatelem. Skutečný test jeho odolnosti proti tlaku přijde, až se ocitne na ledě MSG. „Je to skvělé město, ale pěkné šílené. Doufám, že na mě nebudou bučet, ale i to se může stát. V New Yorku ze sebe musíš vydat to nejlepší. Jsem zvyklý na tu atmosféru, sám jsem byl jedním z fanoušků, kteří ji vytvářejí,“ zakončuje úvahy o splnění svého snu Sanguinetti.
Autor: Čermi | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář| Zdroj: Lindsday Kramer - NHL.com


Partneři serveru:
| Evidence tiketů | Nadměrné oblečení | MVP Baseball 2005 | MLB CZ.com |
| Převodník měn | Převodník kurzů | Kalkulátor arbitráží a surebetů |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní