New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 
Prospects
Mladíci v Traverse City úspěch nezopakovali
Vydáno dne 18. 9. 2008, 03:32:43 (1785 přečtení)

AnisimovProspektům Rangers se tentokrát v Michiganu nedařilo. Zatímco vloni turnaj s přehledem vyhráli, tentokrát po jedné výhře a třech porážkách obsadili až šesté místo. Každoročního klání v Traverse City se účastní osm mužstev, složených převážně z hráčů, které mají týmy NHL ve svých systémech, avšak kteří ještě do nejprestižnější ligy světa nenakoukli. Turnaj tedy může sloužit jako vodítko k porovnání kvality talentů jednotlivých mužstev.

Sestava Blueshirts oproti předchozímu ročníku doznala řady změn. K dispozici nebyli kvůli regulím turnaje mimo jiné loňští tahouni Staal, Dubinsky a Korpikoski. Trenér Ken Germander (jinak kouč Hartfordu) se ale také musel obejít bez zraněných beků Sauera, Kundrátka a Gaultona. To znamenalo obrovské oslabení pro obranu, která se sice mohla pyšnit ofenzivními esy Sanguinettim a Del Zottem, avšak citelně v ní chyběli kvalitní defenzivní zadáci.Mužstvo ale ze všeho nejvíce trápila slabá produktivita. Přestože hráči vystřelili na soupeřovi brankáře 119 střel, dokázali vstřelit pouze sedm gólů, což činí střeleckou úspěšnost necelých šest procent. Čest týmu zachraňovala první formace ve složení Dupont-Anisimov-Weise, která se postarala o pět branek (Weise 3x, Anisimov 2x). Zbylé dva góly vstřelil Joe Barnes. Za očekáváním zůstali především Záborský a Gračev, kteří měli patřit k tahounům ofenzívy, avšak nakonec si nepřipsali ani bod.

Sanguinetti, který vloni vyhrál bodování obránců juniorské OHL, na turnaji také bodovat nedokázal. Alespoň tedy dle oficiálních statistik, které mu přičítají nula kanadských bodů. Podle očitých svědků mu ale byla odepřena asistence u jednoho z gólů Anisimova. I tak se ale od něj čekalo více. Snaha přitom první volbě Rangers z roku 2006 nechyběla – Sanguinetti byl se sedmnácti střeleckými pokusy nejpilnějším Jezdcem.

V týmu bylo několik hráčů, na něž nevlastní Rangers práva a kterým byla dána možnost se na turnaji porvat o profesionální smlouvy ať už přímo s Blueshirts či alespoň s Hartfordem. Z těchto hráčů se nejlépe vedlo obrovitým obráncům Stichovi a Dowzakovi, kteří tak dost možná pro příští sezónu posílí farmu Blueshirts.

Šesté místo na turnaji lze brát jako zklamání. Netřeba ale hned panikařit. Ze čtyř zápasů nelze dělat dalekosáhlé závěry a nelze tedy na základě těchto výsledků tvrdit, že mladí Jezdci zaostávají za svými vrstevníky z ostatních klubů. Je třeba si také uvědomit, že důležitější než samotné vítězství jsou zkušenosti, které na turnaji hráči získají.

Zápasy Jezdců:
Rangers-Detroit 0:4
Rangers-Atlanta 0:3
Rangers-Tampa Bay 5:3
Rangers-St. Louis 2:4Autor: J. K. Kožíšek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


Partneři serveru:
| Evidence tiketů | Nadměrné oblečení | MVP Baseball 2005 | MLB CZ.com |
| Převodník měn | Převodník kurzů | Kalkulátor arbitráží a surebetů |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní