New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 

#30 Henrik Lundqvist - profil
| profil | gamelog | transakce | články | NHL.com |
Post:brankářHenrik Lundqvist

Švédsko

Držení hole:L
Datum narození:2. 3. 1982
Místo narození:Are (Švédsko)
Výška:185 cm
Váha:85 kg
Draft:2000, 7. volba Rangers, 205. celkově
Smlouva do roku:2021
Plat 2017-2018:9.000.000 USD
Aktivní:ano
V hlavním týmu Rangers:ano
V systému Rangers:ano

Henrik Lundqvist - profil:

Král HenrikNemůže být pochyb o tom, že největší hvězdou Rangers a vůdcem týmu je Jaromír Jágr. Pokud je kapitán Jezdců alespoň trošku zdravý, působí na ledě nezastavitelným dojmem a sbírá jeden bod za druhým. Jenže českému útočníkovi bude v únoru už 35 let a nabízí se otázka, jak dlouho ještě vydrží hrát hokej na té nejvyšší úrovni. Jágr může bezpochyby válcovat soupeře ještě pár let, ale nakonec bude muset nastat nevyhnutelné. Tedy, že současná ikona Blueshirts přepustí své místo někomu jinému.

Při pohledu na soupisku Jezdců však nenajdeme žádného mladého útočníka, který by oplýval takovými schopnostmi, že by mohl Jágra plnohodnotně nahradit. Ostatně, v celé lize je jenom pár takových hokejistů. Mezi obránci Rangers můžeme sice nalézt velké talenty, ale žádný z nich není natolik výrazný, aby mohl převzít Jágrovu vůdčí roli. Přesto se fanoušci Blueshirts o budoucnost svého týmu nemusí obávat. Jezdci se totiž můžou spolehnout na Henrika Lundqvista. Švédský gólman ve svém prvním roce v NHL všechny nejprve překvapil a vzápětí naprosto oslnil. Neuvěřitelně krátká doba mu stačila na to, aby se stal pro fanoušky hrdinou a pro Rangers klíčovým hráčem, který dokáže sám vyhrávat zápasy a dohánět soupeře k zoufalství.


Zrození krále

HL1Zámořská štace Henrika Lundqvista přitom začala nenápadně. V září se hlásil v tréninkovém kempu, kde svedl úspěšný souboj o post brankářské dvojky s Montoyou, první volbou Rangers z roku 2004. Pozice Kevina Weekese se tehdy ještě zdála neotřesitelná. První příležitost dostal Lundqvist 8. října na ledě New Jersey. Na nováčka podal slušný výkon, ale ještě neoslnil.

Obrat nastal o pár dní později, kdy si Weekes při tréninku natáhl třísla a Henrik dostal příležitost nastoupit k několika zápasům v řadě. Při svém prvním startu v Madison Square Garden chytil 21 z 22 střel hostujících Ďáblů a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Stejného ocenění dosáhl i o dva dny později proti Atlantě, když tentokrát zneškodnil 29 střel hostujících hráčů a inkasoval až po nešťastné Kasparaitisově teči. První nuly se tak dočkal o dva dny později, kdy zneškodnil všechny pokusy floridských Panterů a jen galapředstavení Jaromíra Jágra zabránilo, aby se stal nejlepším hráčem zápasu potřetí v řadě.

V těchto třech domácích duelech si tehdy 23letého brankáře zamilovali snad všichni příznivci Rangers a objevili to, co ve Švédsku věděli už dlouho a co si během následujících měsíců uvědomil zbytek NHL. Totiž, že Henrik Lundqvist patří do světové brankářské špičky. Při domácích zápasech Blueshirts se začaly objevovat transparenty velebící nového hrdinu a mladý gólman se dočkal i dlouhotrvajících ovací, když mu vzdávala hold celá Madison Square Garden.

„Je pokaždé nádherné slyšet, jak skandují vaše jméno,“ říká k tomu Lundqvist, „Celý rok od mého příchodu sem byl úžasný. Podařilo se nám získat si fanoušky a ti nás celou dobu podporovali.“

Rangers začali prožívat nejvydařenější období za posledních osm let, vyšvihli se mezi elitu NHL a veterán Steve Rucchin nezapochyboval ani na vteřinu o tom, kdo má hlavní podíl na dobrých výsledcích mužstva: „Nejdůležitější jsou pro nás brankáři. Právě díky nim máme šanci vyhrát každé utkání.“

V prvních jedenácti zápasech, které Lundqvist v NHL odchytal, neinkasoval nikdy víc jak tři branky. S průměrem 1.88 obdrženého gólu na zápas se vyšvihl na první místo v lize. Šestkrát byl zvolen první nebo druhou hvězdou utkání a na konci října byl vyhlášen nejlepším defenzivním hráčem týdne. Vskutku úžasný začátek pro hráče, jehož jméno v Americe znali před sezonou jen ti největší hokejoví experti. Zdálo by se to skoro až zázrakem, nicméně pokud se seznámíme podrobněji s Lundqvistovými začátky, zjistíme, že jeho výkony nebyly dílem náhody, ale jen logickým pokračováním jeho kariéry.

Cesta mezi legendy

HL2Henrik Lundqvist se narodil v Åre, největším zimním středisku ve Švédsku. Rodiče ho proto přihlásili na lyžování, ale malý Henrik brzy vycítil, že ho to táhne jinam. V devíti letech se začal věnovat hokeji a už tenkrát si byl jist, že bude brankářem jako jeho velký vzor Peter Lindmark, který byl po dlouhých osm let Švédskou reprezentační jedničkou.

V Åre by se do vrcholného hokeje prosazoval těžko, proto mohl být rád, že se brzy stěhoval na jih Švédska do Göteborgu. Nebylo to však kvůli němu a hokeji, nýbrž kvůli jeho sestře, věnující se tenisu. Na jihu země spolu se svým dvojčetem Joelem prošel několika mládežnickými družstvy až nakonec oba zakotvili ve Frölundě. Na toto období rád vzpomíná: „Bylo skvělý, že jsme mohli hrát spolu tak dlouho. Když jsme v šestnácti odešli z domova, museli jsme se potýkat s řadou problémů a ty se řešily lépe, když jsme na ně byli dva.“

V 17letech už oba dva hráli švédskou nejvyšší juniorskou ligu a nevedli si vůbec špatně. Odměnou jim byla nominace do Švédské reprezentace do osmnácti let a protože se ani na turnaji největších hokejových nadějí neztratili, dalo se očekávat, že na nadcházejícím draftu nezůstanou bez povšimnutí. Jako první přišel na řadu útočník Joel, kterého si ve třetím kole vybral Dallas. Henrik zůstával dlouho bez povšimnutí, až konečně přišel na řadu v sedmém kole jako celkově 205. hráč. Po doporučení od evropského skauta Christera Rockstroma po něm sáhl Glen Sather, který byl uveden do funkce generálního manažera Rangers pouhých 24 dní před draftem.

V následující sezóně nakoukly oba bratři poprvé do seniorského hokeje, nicméně ani jeden z nich se v hlavním týmu neuchytil a tak opět dohrávali sezónu mezi juniory. V tomto roce se také začaly pomalu dělit jejich cesty, neboť na šampionát dvacítek do Moskvy odjel pouze Henrik. Na turnaji byl Švédskou jedničkou, odchytal 7 zápasů s parádním průměrem 1.86 a úspěšností zákroků takřka 93 procent. Svými výkony dotáhl podceňovaný švédský výběr až na 4. místo.

V sezóně 2001/02 definitivně pronikl do profesionálního hokeje. Za Frölundu nastoupil ke dvaceti duelům (2.71, 89.9%) a byl vyhlášen nejlepším nováčkem Elitserien. Znovu mu neunikla nominace na juniorské mistrovství světa, kde Švédsko znovu skončilo těsně za medailovými pozicemi.

HL3V následujícím roce udělal Henrik další ohromný krok ve své kariéře. V základní části odchytal 28 utkání s neuvěřitelnou bilancí 1.45 gólu na zápas a úspěšností zákroků 94.8 procenta. Už jako brankářská jednička dotlačil Frölundu v play off k prvnímu titulu ve švédské nejvyšší lize po osmatřiceti letech. „Měl jsem velkou motivaci, abych se předvedl v co nejlepším světle. Chtěl jsem vyhrát za každou cenu. Musím ale dodat, že to nebyla jen moje zásluha. Celý mančaft hrál skvěle a díky tomu jsem to měl jednodušší.“ vzpomíná Henrik na sezonu, v níž se stal ve Švédsku hvězdou. Jeho výkony mu vynesli i nominaci na mistrovství světa, do jehož průběhu tentokrát ještě nezasáhl, ale přesto si z něj odvezl stříbrnou medaili.

O rok později byl postaven před těžký úkol. Už před sezónou byl pasován na post prvního brankáře a musel se vypořádat s obrovskými nároky, které na něj byly po veleúspěšné sezóně ze všech stran kladeny. Nastoupil k 48 z 50 zápasů a byl tak nejvytíženějším brankářem Elitserien. Opět zaznamenal v základní části výborný průměr 2.17 branky na zápas a úspěšnost zákroků 92.7 procenta. V obou brankářských ukazatelích skončil v soutěži na druhém místě. Přestože se ve vyřazovací části ještě zlepšil (1.97, 93.6%), tak jeho tým překvapivě vypadl v semifinále s Jönköpingem. I přes neúspěch v play off byl podruhé nominován na mistrovství světa.

Na pražském šampionátu se prosadil na místo švédské brankářské jedničky. Svůj tým dovedl k obhajobě druhého místa, když švédská reprezentace stejně jako v předchozím roce prohrála ve finále s Kanadou. A to i přes to, že v polovině zápasu vedlo Švédsko 3:1. Jenže ve druhé polovině utkání se obrana seveřanů rozsypala a Kanaďané přidali čtyři branky. Za zmínku stojí, že vyrovnávací gól na 3:3, který v podstatě potopil naděje Švédů na zlato, omylem vstřelil do vlastní branky jeho spoluhráč z Rangers Nylander. Kromě stříbrné medaile se Lundqvist mohl těšit i z nominace do prvního all-star týmu turnaje a skvělých osobních statistik (1.64, 92.5%).

Na jaře 2004 nabídli Rangers Lundqvistovi smlouvu a švédský brankář dlouho zvažoval, zda by neměl zamířit za oceán. „Dlouho jsem přemýšlel, zda bych neměl udělat další krok v kariéře. Ale v květnu a v červnu se čas krátil a já se rozhodl zůstat ve Švédsku. Nebylo to kvůli stávce; měl jsem jít chytat do Hartfordu a tam se mi moc nechtělo. Nakonec jsem se rozhodl, že zůstanu doma.“ Místo přivykání na zámořský styl v AHL se tedy rozhodl odehrát ještě jeden rok ve Frölundě.

Sezóna 2004/05 byla pro všechny evropské fanoušky velkým svátkem. Göteborgský klub posílili mimo jiné i Daniel Alfredsson, Per-Johan Axelsson a Sami Salo. Lundqvist opanoval brankářské statistiky (1.79, 93.55%, 6 vychytaných nul) i přes to, že v Elitserien působili například Mikka Kiprusoff, Tommy Salo, Martin Gerber a další brankáři z NHL. Zejména díky gólmanovi vyhrála Frölunda základní část se suverénním náskokem patnácti bodů na druhý Färjestad. Skvělé výkony v závěru základní části vynesly Lundqvistovi nakonec nejen trofej pro nejužitečnějšího hráče Elitserien ale i cenu pro nejlepšího hokejistu hrajícího v Evropě (v době výluky potažmo na světě) za měsíc březen, v němž v devíti utkáních pustil jedenáct gólů.

HL5S Elitserien se Lundqvist rozloučil ve velkém stylu. Frölundu dotáhl k jejímu třetímu titulu, když jeho výkony vygradovaly ve finálové sérii proti Färjestadu. V prvním zápase sice inkasoval čtyři góly, ale v dalších čtyřech utkáních dovedl útočníky soupeře k zoufalství, když z bezmála stovky střel pustil za svá záda pouze jednu. Svému týmu dopomohl ke druhému titulu během tří let a podruhé za sebou byl vyhlášen nejlepším hráčem měsíce v Evropě, což se dosud nikomu jinému nepodařilo. Třešničkou na dortu jsou pak čtyři historické rekordy, které Lundqvist v play off vytvořil:
- nejnižší průměr gólů na zápas (1,05)
- nejvyšší úspěšnost zásahů (96,2%)
- nejdelší čas bez inkasované branky (172 minut a 29 vteřin)
- nejvíce čistých kont (6)

Menšího zklamání se dočkal na mistrovství světa ve Vídni, kde se mu po náročné sezoně příliš nedařilo (2.35, 89.4%), což bylo jedním z důvodů, proč Švédsko poprvé po čtyřech letech nezískalo na světovém šampionátu medaili. Plně si to ovšem vynahradil příští rok na olympijských hrách v Turíně, kam už přicestoval s reputací jednoho z nejlepších brankářů NHL. Od toho se odvíjela i vysoká očekávání a velký díl zodpovědnosti. Henrik si s tlakem dokázal poradit; stal se nejvytíženějším gólmanem turnaje a ačkoliv ve statistikách nepatřil k nejlepším (2.33, 90.73%), dokázal spoluhráče několikrát podržet v kritických chvílích neuvěřitelnými zákroky. Ten vůbec nejdůležitější předvedl v posledních vteřinách finále, kdy vychytal před svou brankou osamoceného Olliho Jokinena a uhájil tak jednogólové vedení.

Trpký konec nadějné sezóny

HL6Téměř pohádkový příběh prožíval Lundqvist i v NHL. Král Henrik, jak byl stále častěji nazýván, se držel na špičce brankářských statistik a dost nahlas se spekulovalo o tom, že by mladý Švéd mohl na konci sezóny získat cenu pro nejlepšího brankáře či nováčka NHL. Navíc se dařilo i Rangers, kteří s velkým náskokem vedli Atlantickou divizi a měli šanci i na vítězství v konferenci. Jenže v průběhu března se začaly dostavovat problémy, které rozjetý tým brzdily.

Jedna z největších pohrom Blueshirts bezpochyby postihla 30. března, kdy si Lundqvist poranil kyčelní kloub. Zranění, jenž se z počátku snažilo vedení klubu bagatelizovat, se záhy ukázalo jako vážné. Navíc se k němu připojily migrény a problémy se zrakem. Ty si pravděpodobně způsobil švédský brankář sám a to ještě hodně kuriózním způsobem – při spánku totiž skřípal zuby.

I přes tyto závažné potíže se Henrik do brány vrátil. Stalo se tak 18. dubna v momentě, kdy tým prohrál čtyři zápasy v řadě a hráčům se nedařilo nic, na co šáhli. Jeho návrat měl být impulsem pro tápající spoluhráče. Jenže už v utkání proti Ottawě se ukázalo, že Lundqvist není ani zdaleka v pořádku a nemůže podat stoprocentní výkon. Rangers podlehli na domácím ledě Senators vysoko 5:1 a na poslední chvíli ztratili vítězství v divizi.

V play off posléze už jen pokračovalo trápení celého týmu. Lundqvist, který stejně jako podstatná část jeho spoluhráčů nastupoval se sebezapřením, týmu příliš nepomohl. "Nebylo pro mě snadné sledovat puk. Hodně střel, které prošly do sítě, jsem ani neviděl.“ vysvětloval se sklopenýma očima po sezóně důvody, proč nedokázal tým spasit. Opět sice předvedl několik výborných zákroků, ale inkasoval i pár laciných branek. S průměrem 4.41 gólů na zápas a úspěšností zákroků 83.54% se zařadil na chvost brankářských statistik v play off. Podobně dopadli i jeho spoluhráči a celý tým, který snadno vyřadilo New Jersey 4:0 na zápasy.

Přesto může být Lundqvist se sezónou 2005/06 spokojený. Podařilo se mu v NHL prosadit rychleji, než kdokoliv čekal. Navíc dosáhl i na mnohá individuální ocenění. Z nich má bezesporu největší váhu nominace na Vezina trophy a zvolení do all-rookie týmu (v podstatě vyhlášení Lundqvista za nejlepšího brankáře mezi nováčky). Za úspěch lze považovat i jeho statistiky ze základní části; kde byl s průměrem 2.24 obdržených gólů na zápas mezi všemi brankáři pátý a s úspěšností zásahů 92,19% dokonce čtvrtý. Zajímavostí ještě je, že téměř v polovině z 53 utkání, k nimž nastoupil, byl vyhlášen jednou ze tří hvězd zápasu. Což je něco, čím se nemůže pochlubit ani Jaromír Jágr.

Cílevědomost, postřeh a zázračná lapačka

HL7Lundqvistovi je přitom pouhých 24 let a dá se očekávat, že má nejlepší roky teprve před sebou. Mezi jeho nejvýraznější vlastnosti patří soutěživost a cílevědomost. Henrik miluje vítězství a udělá vše pro to, aby jich dosáhl. Každý inkasovaný gól ho mrzí a on si jej dlouho pamatuje a snaží se z něj poučit. A to neplatí jen při zápasech, což svými slovy potvrzuje i Brendan Shanahan: „Henrik je výjimečný. I na trénincích se každý den snaží předvést ten nejlepší možný výkon.“ Právě díky tomu, že na sobě takto tvrdě pracuje, lze předpokládat, že se bude i nadále zlepšovat.

Přitom už dnes patří Lundqvist k nejlepším brankářům na světě. Má bleskové reflexy a je velmi rychlý, díky čemuž zvládá výborně samostatné nájezdy a nepříjemné dorážky. Má navíc vynikající přehled a umí číst hru, takže se soupeřům jen zřídka podaří vyšachovat jej z výhodné pozice. Jeho vůbec nejsilnějším místem je lapačka, se kterou dokáže předvádět ty nejneuvěřitelnější zákroky.

Na druhou stranu je už trošku slabší na vyrážečce. V práci s holí patří vůbec k nejhorším v lize, což však díky novým pravidlům, jenž podstatně omezují možnosti brankáře hrát puk za brankou, příliš nevadí. Největší potíže má tak v momentě, kdy mu některý z hráčů zacloní výhled a on musí zaujmout nevýhodné postavení, aby vůbec mohl sledovat puk. V těchto situacích často propustí i relativně slabou střelu od modré čáry. Je ale nutné dodat, že s tím mají potíže snad všichni gólmani na světě.

Otázkou je, zda Lundqvist zvládne dlouhodobě snášet vysoká očekávání a enormní tlak, který je na něj jakožto prvního brankáře vyvíjen. Samotný brankář si s tím hlavu neláme, když říká: „Vím, že nemohu chytat lépe, než umím. Snažím se na ten tlak a přehnaná očekávání nemyslet, protože by mě to mohlo snadno uškodit. Jsem na to už zvyklí, stejně jsem na tom byl ve Frölundě. New York je sice větší město než Göteborg a Rangers mají více fanoušků, ale ten tlak je stejný.“ Navíc je třeba dodat, že během olympijských her v Turíně byl Lundqvist vystaven mnohem většímu očekávání ze strany médií a fanoušků, než je tomu v NHL. Přesto situaci zvládl a stal se národním hrdinou.

O užívání si života v New Yorku

HL8Právě po vítězství na olympiádě přišel Lundgvist ve Švédsku o poslední zbytky soukromí. Nemůže vyjít ven bez toho, aby čelil neustálému přílivu žádostí o autogram či společnou fotku. Proto si náramně užívá bydlení v New Yorku, kde může žít relativně v klidu. „Mám to tu rád. Cítím se tu uvolněnější. Když jsem ve Švédsku, tak mám pocit, jako by mě někdo neustále sledoval. Tady mě skoro nikdo nepozná a to je příjemné.“ dodává s úsměvem Lundqvist.

New York je velké město, kde žije řada celebrit a tak se Henrik nemusí obávat, že by zde měl stejné problémy jako ve své rodné zemi. Přesto jeho popularita roste a momentů, kdy jej někdo na ulici či v restauraci pozná, přibývá. Lundqvist se u fanoušků těší ohromné popularitě, dokonce ještě větší než Jaromír Jágr. O tom svědčí i skutečnost, že se v minulé sezóně prodávaly nejlépe právě dresy se jménem švédského brankáře.

Lundqvist se nedávno přestěhoval z White Plains (severní předměstí New Yorku) na Manhattan do prostorného třípokojového bytu, kde žije se svou přítelkyní Theres. „Je důležité mít společenský život. Předchozí byt byl dobrý, ale tady je snazší najít si ve volném čase nějakou zábavu.“ Na následnou otázku, zda při svém vytížení má vůbec někdy volno, Henrik odpověděl: „Vlastně moc nemám. A pokud náhodou ano, tak se jej snažím trávit s Theresou. Často spolu chodíme do restaurací a na koncerty.“

Lundqvist se nebojí své druhé sezóny v NHL a sní o Stanley Cupu

HL9Nyní stojí Lundqvist na začátku své druhé sezóny v NHL. Právě druhý rok v soutěži je mnohými označován jako nejtěžší. Na úspěšné nováčky je vyvíjen tlak, který dosud ještě nepoznali, přičemž je soupeři již dobře znají a dovedou se na ně lépe připravit. Navíc někteří neunesou rychle nabytou popularitu a usnou na vavřínech. Mnoho velkých talentů ve své druhé sezóně vyhořelo a následně skončilo v propadlišti dějin.

Samozřejmě existuje možnost, že se to samé přihodí i Lundqvistovi. Jenže vše nasvědčuje tomu, že se tak nestane. Předně je nutné připomenout, že má Lundqvist hodně zkušeností ze švédské Elitserien a reprezentace. Navíc zvládá dobře popularitu i tlak, je velmi soutěživý a lačný po dalších vítězstvích.

Sám Lundqvist obavy z „kritické“ druhé sezóny nemá a působí sebejistě. Jak sám říká, vnímá oproti předchozímu ročníku mnoho pozitivních rozdílů: „Předně se zde cítím jako doma. Vím jak to tu chodí, co mám čekat při zápasech a trénincích. Znám všechen ten mediální cirkus, který je zde v New Yorku obrovský a to všechno mi pomáhá.“

Lundqvist se na Manhattanu skutečně zabydlel a neumí si představit, že by hrál někde jinde. „Mám smlouvu ještě na dva roky, ale mým přáním je zůstat co nejdéle v Rangers. Jsem opravdu nadšený, že mohu hrát zrovna tady.“ A hned dodává, jaké si pro tento rok klade cíle. „Chci být lepší než vloni. Naším prvním cílem je dostat se do play off. A když už v něm jste, tak máte vždycky sen projít až do finále a vyhrát jej. Máme tým, co to může dokázat.“

Pokud se mu to s Rangers někdy skutečně povede, stane se legendou a dosáhne stejného věhlasu, jakého se těší Mark Messier.


napsal J.K.Kožíšek


HL16


HL13


HL12


HL19


HL10


HL17


HL18


HL14


HL15


HL11

Henrik Lundqvist - smlouva:

Zápočet do stropu
2017-2018
Plat
2017-2018
Plat
2018-2019
Plat
2019-2020
Plat
2020-2021
Plat
2021-2022
09.000.0007.500.0007.000.0005.500.000UFA

Henrik Lundqvist - statistiky - základní část

SezónaKlubZMINVPRGOPGZSOS%
2005-2006New York Rangers533112301291162.242148592.19
2006-2007New York Rangers704109372281602.345192791.70
2007-2008New York Rangers7243053724101602.2310182391.22
2008-2009New York Rangers704153382571682.433200791.63
2009-2010New York Rangers7342043527101672.384210992.08
2010-2011New York Rangers684007362751522.2811196592.26
2011-2012New York Rangers623754391851231.978175392.98
2012-2013New York Rangers43257524163882.052119092.61
2013-2014New York Rangers633655332451442.365181092.04
2014-2015New York Rangers462743301331032.255132992.25
2015-2016New York Rangers653772352171562.484194491.98
2016-2017New York Rangers573240312041482.742165091.03
2017-2018New York Rangers633503262671742.982203691.45
CELKEM 13 SEZÓN805471324312758318592.37632302891.93

Henrik Lundqvist - statistiky - playoff

SezónaKlubZMINVPRGOPGZSOS%
2005-2006New York Rangers3177030134.4107983.54
2006-2007New York Rangers10637640222.07129192.44
2007-2008New York Rangers10608550262.57128790.94
2008-2009New York Rangers7380340193.00120790.82
2010-2011New York Rangers5346140132.25015691.67
2011-2012New York Rangers20125110100381.82355493.14
2012-2013New York Rangers12756570272.14241193.43
2013-2014New York Rangers25151613110542.14173792.67
2014-2015New York Rangers1911661180412.11057092.81
2015-2016New York Rangers5205130154.39011386.73
2016-2017New York Rangers12775533241.86136393.39
CELKEM 11 SEZÓN1287816606232922.2410376892.25

Legenda: Z - zápasy; MIN - odchytané minuty; V - vítězství; P - porážky; R - remízy; GO - obdržené branky; PGZ - průměr gólů obdržených na jeden zápas (60 minut); SO - shutouty (utkání s čistým kontem); S - střely proti; % - procentuální úspěšnost zásahů

Partneři serveru:
| Evidence tiketů | Nadměrné oblečení | MVP Baseball 2005 | MLB CZ.com |
| Převodník měn | Převodník kurzů | Kalkulátor arbitráží a surebetů |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní